Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā iekrāt, ja nav stingra rakstura?

Publicitātes foto.

Vai naudas iekrāšana sagādā grūtības? Lasi un ņem vērā dažus padomus, kas palīdzēs veikt regulārus uzkrājumus ik mēnesi.

Finansiālā stabilitāte un drošība ir būtiski aspekti, kas rada mieru un komfortu ikviena ikdienas dzīvē. Naudas krāšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā to panākt. Tomēr nav noslēpums, ka daudziem naudas iekrāšana sagādā grūtības, un iemesli var būt dažādi – impulsīvi tērēšanas paradumi, gribasspēka trūkums vai vienkārši finansiālās disciplīnas neesamība.

Reizēm dzīvē var būt situācijas, kad iekrātā nauda var ļoti noderēt, tāpēc apskatīsim dažādas iespējas, kas var palīdzēt jums apzināti iekrāt. Lai gan vienmēr ir iespējams lūgt palīdzību ģimenei vai draugiem, bet, ir pieejami arī citi varianti, piemēram, kā patēriņa kredīts internetā. Tomēr ikviens justos vislabāk, ja būs spējis iekrāt naudu pats.

Kāpēc nepieciešams iekrāt?

Ir daudz iemeslu, kādēļ var būt nepieciešams iekrāt naudu. Lūk, četri no tiem:

  • Finansiālā drošība: Uzkrājumi nodrošina rezervi neparedzētiem izdevumiem, ārkārtas situācijām vai pēkšņām apstākļu izmaiņām, piemēram, zaudējot darbu vai nonākot neatliekamās medicīnas aprūpē. Veidojot uzkrājumus, var mazināt neparedzētu notikumu ietekmi un saglabāt stabilitāti savā dzīvē.
  • Mērķu sasniegšana: Uzkrājumu veidošana palīdz sasniegt gan īstermiņa, gan ilgtermiņa finanšu mērķus. Neatkarīgi no tā, vai runa ir par mājokļa iegādi, izglītības izmaksāsm, uzņēmējdarbības uzsākšanu vai ērtu pensionēšanos, pastāvīga uzkrājumu veidošana ļauj virzīties uz saviem mērķiem un saglabāt kontroli pār savu finanšu nākotni.
  • Pensijas plānošana: Lai nodrošinātu ērtu un drošu pensionēšanos, ir būtiski veidot uzkrājumus. Agrīna un regulāra uzkrājumu veidošana veicina lielākus pensijas uzkrājumus nākotnē.
  • Finansiālā neatkarība: Uzkrājumu veidošana veicina neatkarību, samazinot paļaušanos uz citiem finansiālā atbalsta avotiem un nodrošinot patstāvību lēmumu pieņemšanā. Uzkrājumu veidošana dod cilvēkiem iespēju labāk kontrolēt savas finanses, ļaujot viņiem īstenot vēlamo dzīvesveidu, veikt stratēģiskus ieguldījumus un droši pārvarēt dzīves svārstības.

Kā iekrāt?

Lūk, 6 noderīgi padomi, kas atvieglos naudas iekrāšanas procesu:

  1. Izvirziet skaidrus, sasniedzamus mērķus

Ja mērķi nav skaidri formulēti, ir viegli aizmirst, kāpēc vispār vēlaties iekrāt naudu. Atvēliet laiku, lai noteiktu savus finanšu mērķus, neatkarīgi no tā, vai tie būtu ārkārtas uzkrājumi, uzkrājumi atvaļinājumam vai ieguldījumi savā nākotnē. Sadaliet šos mērķus mazākos, vieglāk īstenojamos mērķos, lai būtu vieglāk sekot līdzi progresam un saglabāt motivāciju.

  1. Sekojiet līdzi saviem izdevumiem

Lai efektīvi veidotu budžetu un ietaupītu, ir svarīgi saprast, kur tiek iztērēta jūsu nauda. Sekojiet līdzi saviem izdevumiem, izmantojot budžeta veidošanas lietotnes vai vienkārši pierakstot izdevumus piezīmju grāmatiņā. Regulāri analizējiet savus izdevumu paradumus, lai noteiktu jomas, kurās varat samazināt naudas tērēšanu un novirzīt šos līdzekļus uzkrājumiem.

  1. Kartes vietā izmantojiet skaidru naudu

Kredītkartes ļauj ērti tērēt naudu bez liekas domāšanas. Ja jums ir problēmas ar pārmērīgiem izdevumiem, apsveriet iespēju ikdienas pirkumiem izmantot skaidru naudu. Katru nedēļu izņemiet noteiktu naudas summu nepieciešamajiem izdevumiem un atturieties no impulsīviem pirkumiem. Šāda pieeja veicinās finansiālo disciplīnu un ietaupījumu veidošanu ilgtermiņā.

  1. Izglītojieties

Atvēliet laiku, lai izglītotos par tādām finanšu tēmām kā budžeta plānošana, ieguldījumi un parādu pārvaldība. Izpratne par ilgtermiņa ieguvumiem, ko sniedz naudas taupīšana un gudru finanšu lēmumu pieņemšana, var kalpot kā spēcīgs stimuls, lai saglabātu apņemšanos sasniegt savus mērķus.

  1. Ja nepieciešams, meklējiet profesionālu palīdzību

Ja, neraugoties uz visām pūlēm, jums ir grūti ietaupīt naudu, nevilcinieties meklēt palīdzību pie finanšu konsultanta. Speciālisti var piedāvāt personalizētus padomus un stratēģijas, kas pielāgotas jūsu konkrētajai dzīves situācijai, palīdzot jums pārvarēt šķēršļus.

  1. Esiet radoši

Lai padarītu naudas krāšanas procesu interesantāku, izmēģiniet kādu no šīm pieejām:

  • 52 nedēļu naudas izaicinājums: Šis izaicinājums paredz vienu gadu katru nedēļu ietaupīt arvien lielāku naudas summu. Lai sāktu, izveidojiet tabulu vai izdrukājiet to no interneta ar skaitļiem 1-52, kas apzīmē nedēļu skaitu gadā. Pie katras nedēļas ierakstiet summu, sākot ar 1 eiro par pirmo nedēļu. Katru nākamo nedēļu palieliniet summu par 1 eiro: 1. nedēļa – 1 eiro, 2. nedēļa – 2 eiro. Ja sāksiet šo izaicinājumu jaunajā gadā, gada beigās būsiet ietaupījis 1378 eiro.
  • Metamā kauliņa izaicinājums: Katru dienu uzmetat metamo kauliņu, un iekrājat tik daudz eiro, uz kura skaitļa tas nokrīt. Piemēram, ja uzmetat skaitli 3, tad krājkasē ievietojiet 3 eiro.
  • Nedēļas izaicinājums: Katru dienu krājkasē ievietojiet tik daudz eiro, kāda tajā dienā ir nedēļas diena. Piemēram, ja tā ir pirmdiena – atlieciet 1 eiro, ja svētdiena – 7 eiro. Nedēļā Jūs iekrāsiet 28 eiro, taču gadā 1456 eiro.

Ja līdz šim nav izdevies iekrāt naudu un šķiet, ka tas nav domāts jums – atmetiet šīs domas, jo apzināta naudas krāšana var izdoties visiem, pat bērniem. Vai tā būtu katra diena, nedēļa vai mēnesis, kad veicat iekrājumus, gada beigās varēsiet izvērtēt, ko varējāt darīt labāk.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.