Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā saģērbt bērnu vēsajā laikā: trīs slāņu princips

htpp: //www.freepik.com

Kā saģērbt bērnu vēsajā laikā: Trīs slāņu princips

Kad ārā valda bargi laikapstākļi, galvenā prioritāte ir nodrošināt, lai jūsu mazulim būtu silti un omulīgi. Taču aukstajam laikam piemērota apģērba izvēle var būt delikāts līdzsvara jautājums. Ieviesiet trīs slāņu principu – vienkāršu, bet efektīvu stratēģiju, kas var palīdzēt jums pārvarēt nianses, ģērbjot mazuli vēsās dienās. Vilnas veļa, bērnu cimdi, un vēl – šajā rakstā mēs iedziļināsimies katrā niansē!

Kas ir trīs slāņu metode?

Trīs slāņu princips ir pārbaudīta un uzticama metode mazuļu ģērbšanai aukstā laikā. Kā jau pats nosaukums pasaka priekšā, to veido trīs galvenie slāņi: pirmais slānis jeb iekšējais slānis, otrais slānis jeb vidējais slānis un trešais slānis jeb ārējais slānis.

1.Pirmais slānis jeb iekšējais slānis

Pirmais slānis ir visa pamats. Šī slāņa galvenā funkcija ir novadīt mitrumu no ķermeņa. Kad bērns aktīvi darbojas, ķermenis izdala sviedrus. Labs iekšējais slānis ir plāns un pieguļošs. Pirmajam slānim ieteicams lietot vilnas vai termo veļu. Vilna silda pat tad, ja tā kļūst mitra vai slapja. Jaundzimušajiem un zīdaiņiem vislabāk derēs bodijs un bikses, bet lielākiem bērniem piemērotas būs atsevišķas bikses un krekls.

2.Otrais slānis jeb vidējais slānis

Otrā jeb vidējā slāņa mērķis ir noturēt siltumu. Tam jābūt brīvam un ērtam, lai bērns varētu justies brīvi, vidējais slānis nekādā gadījumā nedrīkst būt pieguļošs vai šaurs. Šim slānim vispiemērotākais ir flīsa un vilnas apģērbs. Visbiežāk otro slāni veido atsevišķas bikses un jaka. Siltākā laikā šo slāni var izlaist.

3.Trešais slānis jeb ārējais slānis

Mēs nevaram aizmirst par trešo slāni. Šis slānis ir jūsu bērna vairogs pret bargajiem laikapstākļiem, tas pasargā no lietus, vēja un pat sniega. Ārējais slānis vēsā laikā sastāv no kombinezona vai biksēm un virsjakas. Šim apģērbam jābūt elpojošam un ūdens necaurlaidīgam.

Neaizmirstiet par aksesuāriem!

Neaizmirstiet par tādiem svarīgiem aksesuāriem kā cimdi, cepure un šalle. Vēsā laikā bērnam ir īpaši jutīgas rokas, galva un kakls, tāpēc ir svarīgi tos aizsargāt no aukstuma. Cimdus, cepuri un šalli var izvēlēties atbilstoši laika apstākļiem un bērna aktivitātēm. Piemēram, vēsākos laika apstākļos var izmantot biezas, pieguļošas cepures un cimdus, savukārt siltākos laika apstākļos var izvēlēties mīkstas un plānas cepures un cimdus.

Padomi mazuļa ģērbšanai aukstā laikā

Tagad, kad esat sapratuši trīs slāņu principu, šeit ir daži papildu padomi, kas palīdzēs jums efektīvi apģērbt savu mazuli aukstā laikā:

Pievērsiet uzmanību temperatūrai un laika apstākļiem: Apģērbiet bērnu atbilstoši laika prognozei, pēc vajadzības pielāgojot slāņus, lai viņam būtu ērti visas dienas garumā.

Kokvilnas apģērbs nav piemērots pirmajam slānim: Pirmajam slānim nekādā gadījumā neizmantojiet kokvilnas apģērbu. Kokvilnas apģērbs nenovada mitrumu un vēsā laikā dzesē bērna ķermeni.

Izvairieties no pārāk cieša apģērba: Pārāk pieguļošs apģērbs var ierobežot asinsriti un samazināt siltuma uztveri. Tā vietā izvēlieties drēbes, kas ir pietiekami brīvas, lai bērns varētu brīvi pārvietoties un aktīvi spēlēties.

Atcerieties par piemērotiem apaviem: Izvēlieties ūdensnecaurlaidīgus un siltus apavus, kas aizsargās bērna kājas no mitruma un aukstuma. Ūdensnecaurlaidīgi zābaki vai zābaki ar vilnas iekšpusi ir ideāla izvēle vēsāka laikam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.