Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā zaļie jumti padara jūsu māju vēl ilgtspējīgāku?

Publicitātes foto.

Vai esi iedomājies, kā būtu izbaudīt dabas klātbūtni industriālā vidē? Jumta segumi un ne tikai – ”BMI Latvija” piedāvā inovatīvu risinājumu – zaļie jumti. Tie ir kļuvuši par inovatīvu risinājumu pilsētu attīstībā, piedāvājot jaunas un neierobežotas iespējas ēku dizainā un funkcionālajā izmantojumā. Paaugstinot komforta līmeni un ienesot dabu pilsētā, veidojot saikni starp cilvēkiem un apkārtējo vidi. Tie ne tikai estētiski uzlabo ēkas izskatu, bet arī nodrošina brīnišķīgu iespēju atpūsties un relaksētieties vietā, kurā pārsvarā dominē industriālas ainavas. Un tas viss vien pāris pakāpienu attālumā.

Palīdz kontrolēt lietus ūdens novadīšanu

Svarīga priekšrocība ir lietus ūdens novadīšanas kontrole, kas ir būtiska pilsētu plūdu novēršanai un vides aizsardzībai. Zaļo jumtu struktūra nodrošina efektīvu lietus ūdens absorbciju, tādējādi samazinot lietus ūdens notekūdeņu daudzumu un mazinot spiedienu uz kanalizācijas sistēmu.

Energoefektivitāte

Zaļie jumti uzlabo ēkas siltumizolāciju, ļaujot ietaupīt enerģiju apkures sezonā un palīdz uzturēt vēlamo gaisa temperatūru vasaras svelmē. Šīs īpašības veicina arī konstrukcijas ilgmūžību, aizsargājot jumta hidroizolāciju no laikapstākļu ietekmes un pagarina to kalpošanas laiku.

Nomāc troksni

Zaļie jumti darbojas kā dabīgi trokšņa samazinātāji, tie absorbē skaņu un samazina tā līmeni apkārtējā vidē. Nereti tieši skaņas izolācijas jautājums rada neērtības saistībā ar estētisko izskatu, tikmēr šiem jumtiem, tā ir priekšrocība. Tiem piemīt liela veģetācijas dažādība, kas ļauj izveidot dažādas zaļās oāzes un vides, kas atbilst ēkas un tās apkārtējās teritorijas konkrētajām vajadzībām un estētiskajām prasībām.

Cieņa pret vidi

Pilsētvidē gaisa kvalitāte ir būtisks faktors par kuru būtu jārūpējas ikkatram. Arī šie jumti ir daļa no gaisa kvalitātei draudzīga risinājuma. Augi, kas tiek audzēti uz jumta virsmas, absorbē oglekļa dioksīdu un ražo skābekli. Tas palīdz mazināt atmosfēras piesārņojumu un uzlabot gaisa kvalitāti pilsētas teritorijā.

Zaļie jumti ir daudzpusīgs un inovatīvs risinājums, kas piedāvā plašas iespējas pilsētu attīstībā, veicinot videi draudzīgu un dzīvotspējīgu pilsētbūvniecību. Ar vizuālo pievilcību un praktiskajām priekšrocībām tie veido nākotnes pilsētas ainavu, kurā cilvēki var dzīvot harmonijā ar dabu un apkārtējo vidi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.