Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kāda ir atšķirība starp izdalīto serveri un “Cloud VPS”?

Publicitātes foto.

Ja rodas nepieciešamība izvietot tīmekļa vietni, lietojumprogrammu vai citu pakalpojumu, kas saistīti ar web-hostingu, parasti izvēlas starp diviem risinājumiem: izdalīto serveri vai Cloud VPS. Ir svarīgi labi pārzināt funkcijas, ko piedāvā katrs no tiem, lai optimizētu iespējas un izdarītu vislabāko izvēli, kas atbilst visām prasībām . 

Kā darbojas izdalītais serveris un privātais virtuālais mākoņa serveris (Cloud VPS)

Serveris ir sistēma ar noteiktiem tehniskiem parametriem (RAM, procesori, videokarte utt.), ko izmanto datu uzglabāšanai un apstrādei, kā arī dažādu programmu darbināšanai. Izdalītie serveri un Cloud VPS ir izstrādāti, lai apmierinātu dažādas lietotāju vajadzības, un tiem ir savas īpašās funkcijas.

Izdalītais serveris ir fizisks serveris, kas ir pilnībā “nodots” vienam klientam, kurš to īrē vai kam tas pieder. Klientam ir pilnīga kontrole pār servera aparatūru, un viņš var uzstādīt jebkuru operatoru, drošības protokolu pēc saviem ieskatiem. 

Izvēle starp Cloud VPS nomu vai izdalītā servera iegādi ir atkarīgs no faktoriem: veiktspējas prasībām, budžeta ierobežojumiem un nepieciešamības pēc projekta resursu mērogojamības. Izdalītais serveris ir piemēroti uzdevumiem, kuriem nepieciešama liela slodze un pilnīga kontrole pār aparātu. 

Konkrētas atšķirības starp izdalīto serveri un Cloud VPS var apskatīt zemāk piedāvātajā tabulā:

ĪpašībaMākoņa VPSIzdalītais serveris
ResursiPiekļuve izdalītiem resursiem mākoņa infrastruktūrā.Pilna piekļuve visiem fiziskā servera resursiem
VeiktspējaAtkarīga no izdalītiem mākoņa resursiem un var tikt mērogojama.Atkarīga no aparatūras specifikācijas un nodrošina maksimālu veiktspēju.
MērogojamībaAugsta elastība resursu pārvaldībā, mērogošana ir pieejama reālajā laikā.Ierobežota ar fiziskās aparatūras iespējām; modernizācijai nepieciešama fiziska iejaukšanās.
PielāgošanaDaži ierobežojumi, bet kopumā piedāvā elastību OS un programmatūras instalācijā.Pilnīga sistēmas kontrole, iespēja instalēt visuu jums
CenaParasti zemāka virtualizācijas un vispārējās resursu izmantošanas dēļ.Augstākas sākotnējās un ekspluatācijas izmaksas
DrošībaVar pastāvēt riskēt, kas saistītas ar kaimiņattiecībām ar koplietošanas iekārtām, lai gan pakalpojumu sniedzēji piedāvā progresīvus risinājumus.Augsts drošības līmenis, pateicoties tam, ka serveris ir fiziski izolēts.

Turklāt ir vērts ņemt vērā, ka izvēle ir atkarīga arī no hostinga pakalpojumu sniedzēja pakalpojumu kvalitātes. Nepieciešams izvērtēt savas vajadzības vai pat meklēt ar ekspertiem, lai izstrādātu nosvērtu risinājumus, kas atbilst jūsu projektu mērķiem un jūsu ambīcijām. Šajā ziņā hostinga kompānija ”Zomro”, kas piedāvā plašu gan Cloud VPS, gan izdalīto serveri, turklāt arī specializēto tehnisko atbalstu, var palīdzēt izvēlēties labāko variantu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.