Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kādēļ juridiski pareiza uzņēmuma likvidācija ir tikpat svarīga kā tā dibināšana?

Publicitātes foto.


Uzņēmuma likvidācija var būt tikpat sarežģīts un laikietilpīgs process kā saimnieciskās darbības uzsākšana, un kvalitatīvi juridiskie pakalpojumi ir nepieciešami katrā komercdarbības izbeigšanas procesa posmā. Svarīgi ir ne tikai juridiski pareizi sagatavot nepieciešamo dokumentāciju, bet arī to savlaicīgi iesniegt un pārliecināties par visu saistību nokārtošanu.

Kā uzņēmums var pārtraukt savu darbību?

Neatkarīgi no uzņēmuma saimnieciskās formas lēmumu par uzņēmuma likvidāciju pieņem dalībnieku sapulce labprātīgi vai piespiedu kārtā ar tiesas nolēmumu. 

Pirmajā uzņēmuma likvidācijas posmā tiek sagatavots lēmums par uzņēmuma likvidāciju un iecelts likvidators. Savukārt, otrajā posmā par uzņēmuma likvidāciju tiek informēti kreditori, veikta parādu piedziņa, uzņēmuma mantas pārdošana un noslēguma dokumentu iesniegšana. Un, protams, labi ja šajos procesos ir iesaistīts advokāts, kas palīdzēs ar šo jautājumu pareizu sakārtošanu.

Kā uzņēmuma likvidācijas procesā var noderēt kvalitatīva juridiskā palīdzība?

Komercdarbības izbeigšanas lietās pieredzējis juridiskais birojs atbilstoši normatīvajiem aktiem palīdzēs sagatavot nepieciešamos dokumentus un savlaicīgi tos iesniegt valsts institūcijās. Taču gadījumos, kad uzņēmumam nepietiek aktīvu saistību segšanai ar kreditoriem, uzņēmuma likvidācijas process sarežģās, jo papildus ir jāveic arī maksātnespējas procedūra. Uzņēmums nevarēs pārtraukt savu darbību, kamēr nenokārtos savas saistības ar trešajām pusēm. 

Kā izvēlēties lietai piemērotāko juridisko biroju?

Jo savlaicīgāk likvidācijas lietā tiks piesaistīts pieredzējis juristu birojs, kurš pārzin visas uzņēmuma likvidācijas un maksātnespējas procesa nianses, jo ātrāk tiks sasniegts vēlamais rezultāts. 

Tieši tādēļ, kad ir nepieciešama jurista konsultācija, cenanevar būt vienīgais kritērijs savu interešu aizstāvja izvēlē un ir jāvērtē gan izvēlētā juridiskā biroja juristu pieredze un zināšanas, gan reputācija, spēja sadarboties ar klientu un izprast situācijas būtību.

Zvērinātu advokātu birojs „Atlācis un Partneri” ir izveidojis zinošu juristu komandu ar specializāciju dažādās tiesību jomās, lai biroja juristi neatkarīgi no biroja filiāles pilsētas varētu sniegt pilnvērtīgu juridisko palīdzību un klienta interešu pārstāvību. Gan biroja juristi un advokāti Rīgā, gan juristi Valmierā spēs zinoši palīdzēt tādu saimnieciskās darbības formu kā SIA, akciju sabiedrības, zemnieku saimniecības, individuālā komersanta, mikrouzņēmuma nodokļu maksātāja, pilnsabiedrības, biedrības un bezpeļņas organizācijas likvidācijas procesos.

Ja arī Jums ir nepieciešams zvērināts advokāts, jurists vai labs advokātu birojs, tad labāk ir vērsties pie profesionāļiem. Ieskatieties mājas lapā www.eabirojs.lv, un pēc nepieciešamības piesakieties konsultācijai Jums ērtā laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.