Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kas ir nodokļu konsultācijas un kāpēc tās ir vajadzīgas arī tev?

Ļoti iespējams esi dzirdējis Bena Frenklina slaveno citātu: “Šajā pasaulē neizbēgama ir tikai nāve un nodokļi.” Vienalga, vai esi uzņēmējs, pašnodarbinātais vai piederi pie citas nodarbinātības formas, nodokļi ir būtiska tavas dzīves sastāvdaļa. Turpini lasīt, lai uzzinātu, kas ir nodokļu konsultācijas un kāpēc tās varētu būt noderīgas arī tev.

Kas ir nodokļu konsultācijas?

Vienkārši skaidrojot, nodokļu konsultācijas sniedz eksperti nodokļu tiesību, plānošanas un maksāšanas jautājumos. Šādu pakalpojumu izmanto gan uzņēmumi, gan privātpersonas. Eksperti, kas sniedz nodokļu konsultācijas, aktīvi seko līdzi izmaiņām nodokļu likumos un izvērtē, kā optimizēt nodokļu maksājumus saviem klientiem īstermiņā un ilgtermiņā.

Nodokļu konsultants var palīdzēt sagatavot nodokļu deklarācijas, turklāt nereti speciālists sadarbojas ar klientu visa gada garumā, lai nodrošinātu efektīvu finanšu pārvaldību. Mūsdieās nodokļu konsultācijas nav domātas vien lielajiem uzņēmējiem vai bagātniekiem. Pat pašnodarbinātais ar salīdzinoši nelieliem ienākumiem var būtiski ietaupīt, izmantojot nodokļu konsultanta pakalpojumus.

Ko dara nodokļu konsultants?

Nodokļu konsultants zina visu par likumiem un prasībām, kas uzņēmumiem un privātpersonām ir jāievēro, iesniedzot nodokļus. Lūk, daži veidi, kā speciālists nodokļu jautājumos var tev palīdzēt:

  • ar nodokļiem saistīto dokumentu un deklarāciju vākšana, veidošana un organizēšana;
  • klienta finansiālo un juridisko apstākļu izvērtēšana, lai noteiktu, kādas ir aktuālās saistības;
  • palīdzība klientiem nodokļu jautājumos, kas saistīti ar izmaiņām privātajā dzīvē, piemēram, noslēdzot vai šķirot laulību, tuviniekam aizejot mūžībā, saņemot mantojumu un tamlīdzīgi;
  • sarežģītu, ar nodokļiem saistītu veidlapu un grafiku aizpildīšana;
  • konsultācijas par uzņēmumu iegādi un reorganizāciju;
  • transferta cenu plānošana;
  • atbalsts nodokļu strīdu gadījumos;
  • atbildīgo iestāžu viedokļa izprasīšana

Šie, protams, nav vienīgie jautājumi, ko aptver nodokļu konsultācijas. Lai pārliecinātos, vai spēsim palīdzēt tev nepieciešamajā situācijā, vari sazināties ar mūsu komandu un uzdot sev interesējošos jautājumus.

Kāda ir atšķirība starp grāmatvedi un nodokļu konsultantu?

Par nodokļu konsultantu dēvē profesionāli, kurš ir apmācīts ar nodokļiem saistītos likumos un spēj sniegt juridisku palīdzību šajos jautājumos. Grāmatvedis darbojas arī citās jomās. Dažkārt grāmatveži mēdz būt arī nodokļu konsultanti, taču tas drīzāk ir izņēmums. Ne visu grāmatvežu darbs ir saistīts ar nodokļiem.

Daži speciālisti veido finanšu pārskatus, budžeta plānus un tamlīdzīgi. Nereti nodokļu konsultanti strādā ciešā sadarbībā ar grāmatvežiem. Arī mūsu uzņēmumā ir pieejami speciālisti, kas ir specializējušies grāmatvedības jautājumos.

Kāpēc nodokļu konsultācijas ir vajadzīgas?

Saņem nodokļu atmaksu

Pieredzējuši nodokļu konsultanti var visefektīvāk uzskaitīt visus tavus izdevumus. Šādi speciālisti var konsultēt, kādus stratēģiskus lēmumus pieņemt, lai nākamajā gadā samaksātu mazāk naudas nodokļos.

Ar prasmīga profesionāļa palīdzību vari būtiski ietaupīt, neiekļūstot nepatikšanās ar VID. Kāpēc? Nodokļu konsultanti ir zinoši nodokļu atvieglojumos, kurus dažkārt ir viegli palaist garām.

Ietaupi laiku

Deklarāciju un citu dokumentu aizpildīšana un iesniegšana aizņem daudz laika un pūles. Izvēloties nodokļu konsultanta pakalpojumus, šo laiku varēsi veltīt citām nodarbēm.

Palīgs viena zvana attālumā

Atrast labu speciālistu nav viegls uzdevums. Ja tas izdodas, ir svarīgi saglabāt ilgstošu sadarbību. Pat ja tev ikdienā vairs nav nepieciešamas nodokļu konsultācijas, pēc laika atkal varēsi lūgt padomu atrastajam speciālistam, nevis katru reizi vērsties pie cita profesionāļa.

Mierīga sirds

Nav nekāds noslēpums, ka daudziem cilvēkiem nodokļi sagādā teju galvassāpes. Ir tik daudz mainīgu likumu un normu, ko ņemt vērā, kas, protams, rada papildu stresu. Uzticot savus finanšu jautājumus nodokļu konsultantam, vari nesatraukties par to, ka viss tiek izdarīts atbilstoši likumā noteiktajam. Mazāk stresa un vairāk miera!

Vai tev ir nepieciešama nodokļu konsultācija? SIA “Breicis” piedāvājam palīdzību visdažādākajos nodokļu jautājumos. Sazinies ar mums!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.