Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kas ir stila grāmata un kādēļ tā ir noderīga?

Foto: enivo.lv

Lai veiksmīgi attīstītu savu uzņēmējdarbību, sasniegtu vēlamos rezultātus un nodrošinātu sekmīgu uzņēmuma darbību ilgtermiņā, nepietiek tikai ar ideju vien, svarīgs ir arī izpildījums, komunikācija ar esošajiem un potenciālajiem klientiem, kā arī vadlīnijas, pēc kurām tiek īstenota biznesa stratēģija. Šim nolūkam noder uzņēmuma stila grāmata, kas apkopo visus svarīgākos uzņēmuma darbības principus – sākot ar vērtībām, beidzot ar komunikācijas stilu.

Svarīgi ir saprast, ka stila grāmata paredzēta uzņēmuma vadībai un darbiniekiem, nevis klientiem. Tā ir kā rokasgrāmata, kas norāda uz nosacījumiem, stilu un citām vadlīnijām, kas ir nepieciešamas uzņēmuma konsekventai un efektīvai darbībai. Stila grāmatas saturs ir atkarīgs no uzņēmuma specifikas un vajadzībām, taču ir dažas sadaļas, kas tajā būtu jāiekļauj vienmēr.

  • Informācija par zīmolu – tā misiju, vēsturi, vērtībām, mērķauditoriju;
  • Logotips – zīmola identitātei svarīgs arī logotips;
  • Krāsu palete – arī šis ir ļoti būtisks faktors, lai ieturētu vienotu stilu. Korekta zīmola krāsu lietošana liecina par zīmola stabilitāti;
  • Fonti – stila grāmatā ir jāiekļauj arī svarīgākie burtu fonti, kas tiks izmantoti drukas materiālos, gan digitālajā vidē;
  • Zīmola “balss” – kādā veidā tiek īstenota komunikācija, un kāds ir komunikācijas stils? Profesionāls un lietišķs vai tomēr mazāk formāls? Tas ir jāsaskaņo ar uzņēmuma vērtībām, misiju un vīziju;
  • Attēlu un video izmantošanas vadlīnijas – svarīgākās nianses, kas tiek ņemtas vērā, veidojot vizuālo saturu, lai nodrošinātu vienotu stilu un asociācijas ar konkrēto zīmolu.

Kā redzams, stila grāmata ietver daudzas it kā mazas, tomēr ļoti svarīgas nianses.

Ja arī tu vēlies būt soli priekšā konkurentiem un attīstīt savu biznesu harmoniskā, bet pārliecinošā veidā, stila grāmatas izveide ir labs solis, ar kuru sākt!

Izveido sava zīmola stila grāmatu sadarbībā ar reklāmas aģentūru ”enivo”! Kompetentie aģentūras darbinieki izveidos detalizētu stila grāmatu, kas kalpos par pamatu zīmola komunikācijai dažādās vidēs.

Aģentūrā ir pieejami arī grafiskā dizaina pakalpojumi, tehniskā maketa izveide, video materiālu filmēšana un montāža. Ieskaties www.enivo.eu un sasniedz jaunas virsotnes savā biznesā zinošu speciālistu pavadībā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.