Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ko ņemt vērā pirms auto iegādes?

Viens no būtiskākajiem jautājumiem, apsverot iespēju iegādāties automašīnu – izvēlēties jaunu vai tomēr mazlietotu? Ir skaidrs, ka jauns auto sniedz daudz būtisku priekšrocību, taču arī izmaksā vairāk. Un tieši finansiālie apsvērumi ir tie, kas lielai daļai auto vadītāju liek tomēr lemt par labu mazlietota auto iegādei.

Ko ņemt vērā izvēloties mazlietotu auto?

Mazlietotu automašīnu tirgus šobrīd ir ļoti plašs. Šeit atrodamas automašīnas gandrīz visām gaumēm, prasībām un iespējām, tomēr vienmēr jārēķinās, ka lietota auto iegāde vairāk vai mazāk ir laimes spēle. Lai samazinātu riskus, ir svarīgi izvērtēt vairākus faktorus.

Finansiālie apsvērumi

Lai arī mazlietotas automašīnas iegāde prasa mazākus sākotnējos ieguldījumus, ir jārēķinās ar lielākām uzturēšanas izmaksām. Lietotam auto agri vai vēlu būs vajadzīgs remonts, turklāt nav garantijas, ka tas nenotiks jau pavisam drīz. Šī iemesla dēļ nav ieteicams iegādāties pavisam lētu auto – tas nozīmē, ka, visticamāk, pēc tam daudz iztērēsiet remontā. Ierēķiniet vēl laika patēriņu un ierobežoto auto pieejamību, ja transportlīdzeklim sāksies tehniskas ķibeles.

Gudrāk un tālredzīgāk ir auto iegādē ieguldīt vairāk – ilgtermiņā tas noteikti atmaksāsies. Šobrīd ir pieejamas līzinga iespējas, kā arī auto kredīts, kas noderēs situācijā, ja auto iegādi pilnībā nav iespējams finansēt no saviem līdzekļiem.

Ja Jūsu īpašumā jau ir viens auto, taču vēlaties iegādāties vēl vienu, noderīga finansējuma opcija var būt kredīts pret auto ķīlu internetā no VIASMS.lv. Tā ir iespēja saņemt zemāku procentu likmi un mazākus ikmēneša maksājumus.

Automašīnas apskate

Nepaļaujaties uz sludinājuma tekstu un fotoattēliem – tie var būt maldinoši. Vienmēr apskatiet interesējošo automašīnu klātienē, vēlams diennakts gaišajā laikā un bez steigas, jo tumsā un steigā defektus varat arī nepamanīt.

Lai novērstu riskus, visdrošāk veikt auto apskati kādā neatkarīgā auto servisā. Noteikti dodaties arī testa braucienā, lai pārliecinātos, ka ar automašīnu braukt ir ērti, droši un patīkami.

Pārbaudiet arī auto vēsturi un, ja nepieciešams, konsultējieties ar zinošu speciālistu, kurš vērsīs Jūsu uzmanību uz svarīgākajām niansēm.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.