Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Mākleri iesaka pirkt dzīvokļus jaunajos projektos. Kāpēc tā?

Publicitātes foto.

Nonākot situācijā, kad jāsāk domāt par dzīvokļa iegādi, paveras dažādas iespējas, kuras var būt ļoti atšķirīgas savā būtībā un funkcionalitātē. Jums ir iespēja izvēlēties starp jaunajiem projektiem no attīstītāja, jaunajiem projektiem otrreizējā tirgū, kā arī pirmskara un sērijveida mājām. Šajā rakstā apskatīsim nekustamā īpašuma aģentu izceltos ieguvumus, ja izlemjat iegādāties pilnīgi jaunu dzīvokli jaunā projektā.

Kā uz šo iesaka skatīties labs mākleris?

Kad runa ir par nekustamā īpašuma iegādi, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir budžets un finansējums. Ja izvēlaties iegādāties dzīvokli no labi pazīstama attīstītāja, īpašuma finansēšana kļūst krietni vienkāršāka. Mākleri norāda, ka tieši finansēšana ir būtisks faktors, kas bieži aptur ieceri par jauna mājokļa iegādi. Tā kā, iegādājoties lietotu īpašumu, ir nepieciešams pasūtīt vērtējumu un iesniegt to bankai, pastāv risks, ka summas nesakritīs. Savukārt daudzi attīstītāji jau ir izveidojuši sadarbības attiecības ar zināmākajām bankām. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams speciāli pasūtīt dzīvokļa vērtējumu, jo prasītā cena sakrīt ar vērtību, ko banka gatava finansēt.

Tādā veidā lēmumu pieņemšana kļūst vienkāršāka, un jums nav jāsaskaras ar situāciju, kurā jāmaksā daudz vairāk nekā sākotnēji plānots, jo vērtējums ir pārāk zems. Šī sadarbība ar lielākajām bankām bieži nozīmē arī to, ka hipotekārā kredīta noformēšanas komisijas maksa tiek būtiski samazināta, lai jūs būtu motivēts pieņemt pozitīvu lēmumu.

Svarīgi atcerēties, ka, iegādājoties dzīvokli jaunā projektā, parasti jāsamaksā 15 % no kopējās darījuma summas kā pirmo iemaksu, ja netiek izmantota kāda no “ALTUM” programmām mājokļa iegādei. Savukārt citiem īpašumiem lielākajās pilsētās šī iemaksa var sasniegt, piemēram, 20 vai 25 % un reģionos var būt pat vēl lielāka. Tas nozīmē, ka ar mazāku pirmo ieguldījumu ir iespējams iegādāties jaunāku īpašumu.

Kā ar ērtībām?

Jāuzsver, ka jaunajā projektā ikdienas dzīve ir daudz ērtāka. Protams, veco māju atmosfēra ir unikāla un grūti pārspējama. Tomēr, iegādājoties dzīvokli jaunajā projektā, jums būs īpašums, kas pielāgots 21. gadsimta dzīvesveidam.

Iegādājoties dzīvokli jaunajā projektā, jūsu ikdiena būs ergonomiska un ļoti komfortabla. Ērta autostāvvieta, mantu glabātavas un labiekārtota teritorija ir aspekti, kas ievērojami uzlabo ikdienas dzīvi. Turklāt jaunajos projektos visi kaimiņi tikko būs iegādājušies savus īpašumus, tāpēc risks būt blakus skaļiem un nerūpīgiem kaimiņiem, kuriem nerūp ne īpašums, ne apkārtējā vide, ir ļoti mazs.

Garantijas faktors

No uzticama attīstītāja iegādāts dzīvoklis, visdrīzāk, nesagādās nevēlamus pārsteigumus. Turklāt šajā situācijā jūs iegūsiet arī sirdsmieru, jo īpašumam būs divu gadu garantija, un jebkādas nepilnības, kas varētu rasties dzīvoklī, tiks novērstas attīstītāja garantijas ietvaros.

Ērts iegādes process un izdevīgi nosacījumi darījumu jaunajā projektā padara patiešām vienkāršu. Iespēja papildus iegādāties autostāvvietu un mantu novietni, laikmetam pielāgots telpu plānojums un mūsdienīgi energoefektivitātes risinājumi ikdienu šāda veida projektos padara īpaši ērtu. Ir jāatzīst, ka ekonomiskās klases jaunais projekts var ierobežot jūsu vēlmi sevi īpaši izpaust, iegādājoties un radot unikālu mājokli ar tādu stāva plānu, risinājumiem un skatiem pa logu, kādi nav nevienam.

Tomēr, ja jūsu prioritāte ir praktiski apsvērumi un ģimenes vajadzības, dzīvoklis jaunajā projektā varētu būt lieliska izvēle. It īpaši, ja attīstītājs ir labi sevi pierādījis un ēku uzbūvējis vai iecerējis uzbūvēt jums ērtā vietā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.