Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Pa karjeras kāpnēm uz augšu – no būvstrādnieka līdz būvdarbu vadītājam

Publicitātes foto.

Kurš gan nesapņo kāpt augstāk pa karjeras kāpnēm, līdz tiek sasniegts tās augstākais pakāpiens? Būvdarbu vadītāja amats pieprasa plašas zināšanas, prasmes un pieredzi nozarē. Tādēļ, ja šobrīd Jūs strādājat kā būvstrādnieks un vēlaties attīstīt savu karjeru, ar laiku kļūstot par būvdarbu vadītāju, tad ir vērts spert soļus, kas palīdzēs mērķi sasniegt ātrāk!

Galvenās amatu atšķirības

Lai vieglāk būtu izprast, kādas ir nepieciešamās prasmes, lai kļūtu par būvdarbu vadītāju, salīdzināsim pienākumus un atbildību abās profesijās:

  • Būvstrādnieks parasti veic būvprojektos nepieciešamos palīgdarbus – pārvieto celtniecības materiālus, veic materiālu iekraušanu un izkraušanu, palīdz uzstādīt un demontēt dažādas būvkonstrukcijas un būvizstrādājumus, veic vienkāršus mūrēšanas darbus, sagatavo dažādas virsmas tālākai apdarei un citus;  
  • Būvdarbu vadītājs vada būvdarbus un ir atbildīgs par to norisi būvniecības laikā. 

Pirmais solis – izglītība un apmācība

Iegūstiet profesionālo izglītību būvniecībā vai inženierzinātnēs. Atbilstošu izglītību var iegūt gan vairākās universitātēs, gan koledžās. Svarīgi ir katram pašam izpētīt katrā no tām pieejamās studiju programmas, izmaksas un citu svarīgu informāciju, lai atrastu sev piemērotāko izglītības iestādi. 

Otrais solis – gūstiet praktisku pieredzi

Ja Jūs jau šobrīd strādājat kā būvstrādnieks – lieliski! Dariet savu darbu ar tīrāko sirdsapziņu un kļūstiet pamanīts vadības acīs. Lai kļūtu par būvdarbu vadītāju, ir nepieciešama iepriekšēja pieredze būvdarbu vadībā, tādēļ pierādot savas spējas, mēģiniet kāpt pa karjeras kāpnēm un kļūt par būvdarbu vadītāja asistentu. 

Trešais solis – attīstiet analītisko domāšanu, savas komunikācijas un vadības prasmes

Darbs būvniecībā nepavisam nav fiziski viegls. Būvdarbu vadītājam ir jāspēj analizēt dažādas situācijas, viņam nepieciešamas lieliskas komunikācijas prasmes un jāspēj patstāvīgi pieņemt nozīmīgus lēmumus. Iespējams var apsvērt domu un iziet kādus vadības kursus, kur tiek iemācītas profesijā tik ļoti nepieciešamās prasmes. Turklāt papildu centība apgūt svarīgāko, pierādīs vadībai, ka esat tendēts uz mērķu sasniegšanu. 

Lai strādātu vadošā amatā, ir jāpieliek pūles. Sekojiet šiem soļiem pa pēdām un kļūstiet par veiksmīgu būvdarbu vadītāju! 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.