Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Vai lamināts ir piemērots grīdas segums? Ceļvedis lamināta grīdas seguma priekšrocībās

Mūsdienās mājokļa uzlabošanā un remonta veikšanā radošums un praktiskums vienmēr iet roku rokā. Viens no remontdarba uzdevumiem, kas ir piedzīvojis tehnoloģiskas pārmaiņas, ir lamināta grīdas ieklāšana. Ja agrāk tas bija sarežģīti paveicams darbs, kas prasīja lielu piepūli, tad tagad ar pāris darbīgām rokām un īstajiem instrumentiem lamināta ieklāšana ir vienkārši paveicams darbs! Kas jāzina par laminātu – skaidrosim!

Lamināta klase – skaidrojam, kas tas ir!

Izvēloties laminātu, varam redzēt tādu apzīmējumu kā lamināta klase. Ar to apzīmē lamināta nodilumizturību, kurai jāpievērš vērība. Lamināta klase ietver šādus parametrus:

  • nodilumizturību;
  • uzbriešanu mitruma ietekmē;
  • lamināta dēļa blīvumu;
  • triecienizturību.

Ja grīdas segumu paredzēts mainīt stipri noslogotās telpās, piemēram, mājokļa priekštelpā, gaitenī u.tml., jāizvēlas lamināts ar vismaz 33. klasi. Šo parametru būtiski ievērot arī mājsaimniecībās, kurās ir mājdzīvnieki. Savukārt tādām telpām, kur noslodze ir mazāka (piemēram, darbistabā, guļamistabā), tur var ieklāt 31. klases laminātu. Lamināta klases ir norādītas uz tā dēļu iepakojuma, un nepieciešamības gadījumā vienmēr var konsultēties ar ekspertiem, kas varēs sniegt vērtīgas un skaidrojošas atbildes.

Vienkārši ieklājams un viegli kopjams

Pirms lamināta ieklāšanas tam vismaz diennakti jāstāv izpakotam telpā, kur gaisa temperatūra nav zemāka par 15°C. Tikmēr var veikt virsmas sagatavošanas darbus: nelīdzenumu aizpildīšanu ar izlīdzinošo maisījumu, grīdas uzkopšanu ar putekļusūcēju, apakšklāja ieklāšanu. Ja grīda ir samērā nelīdzena, tad kokšķiedras apakšklāja plāksnes būs teicams risinājums, turklāt pildīs arī siltumizolācijas funkciju.

Salīdzinot ar citiem grīdas segumiem, lamināts ir optimāls risinājums grīdas seguma atjaunošanai. Tas ir kvalitatīvs, pieejams dažādos koka rakstos un tonējumos, arī lamināta cena ir pieejama. Svarīgi, ka tā ieklāšana ir viegla; vairāku ražotāju piedāvājumā ir lamināti ar tā saucamo “click” savienojuma sistēmu. Dēļi tiek savstarpēji sastiprināti lamināta dēļa gropītēs, līdz ar to nekas nav jāstiprina pie grīdas pamata.

Jo kvalitatīvāk lamināta dēļi būs savienoti, jo mazākas būs spraugas starp dēlīšiem, un līdz ar to lamināta grīda tiks pasargāta no ātrākas nolietošanās un iespējamās deformācijas (kas var rasties tad, ja starp lamināta dēļiem ir kaut niecīga sprauga, jo caur to iekšā iekļūst mitrums, līdz ar to lamināta dēļu savienojumu vietas var izveidot izcilni, radot neestētisku skatu).

Protams, ka dēlīšu savienojumu vietas var būt arī neveiksmīgāk izveidotas, kas var radīt grūtības tā ieklāšanas procesā. Tas ir atkarīgs no ražotāja – cik veiksmīgi tas ir izdevies -, tādēļ ir vērts palasīt klientu atsauksmes par kvalitāti vai uz vietas veikalā pamēģināt salikt kopā pāris dēlīšus.

Lamināta kopšana neprasa lielus līdzekļus, ka tas ir ar parketa grīdām. Laminātu var tīrīt ar putekļusūcēja mīksto birsti, kas neskrāpē lamināta virsmu; savukārt mitrā uzkopšanā ūdenim var pievienot speciālo lamināta mazgāšanas līdzekli, kas laminātu uzspodrina, atbrīvo no netīrumiem un putekļiem. Grīdas lupatai jābūt viegli samitrinātai. Pirms mitrās grīdas uzkopšanas atcerieties, ka vispirms jāveic sausā uzkopšana!

Kādas ir priekšrocības lamināta grīdai?

Viegla ieklāšana. Ja agrāk bija pieejams tikai tāds lamināts, kurš vispirms bija jāsavieno visā garumā, un tad varēja sākt klāt nākamo rindu, tad tagad ir lielākas iespējas iegādāties tādu laminātu, kura dēlīšus var savienot vienu pēc otra – gareniski un arī savienot nākamajās rindās. Tas būtiski atvieglo un paātrina lamināta ieklāšanas procesu.

Lamināts nav jālako vai kā citādi jāapstrādā. Tas arī saulē neizbalē, līdz ar to nav nepieciešams veikt atjaunojošo pulēšanu.

Pieejams dažādās tekstūrās, sākot no dabīgo akmens flīžu tekstūras, tāpat arī dabīgā koka tonējumos un rakstos.

Lamināts un apsildāmā grīda?

Jā, laminātu var ieklāt arī uz apsildāmās grīdas! Informāciju par lamināta atbilstību ieklāšanai uz apsildāmās grīdas var meklēt uz iepakojuma – tas ir atzīmēts ar grafisku simbolu (s burta izliekums uz melna fona un augšupvērstas bultiņas). Jāievēro tas, ka zem lamināta ir jāieklāj speciāls apakšklājs apsildāmajām grīdām!

Izvēloties grīdas segumu, lamināts ir izvēle, kas apvieno izturību, estētiku un praktiskumu. Tas piedāvā plašas dizaina iespējas un ir viegli kopjams.

Interneta veikalā 220.lv var iegādāties lamināta grīdas segumu no kvalitatīva un populāra lamināta ražotāja Kronopol. Ilgs ekspluatācijas laiks, universāls grīdas segums, viegli ieklājams, pieejams dažādās dēļu imitācijas tekstūrās. Ar piegādi vai saņemot uz vietas – kā pircējam ērtāk un vienkāršāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.