Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Zems pašvērtējums – no tā cieš arī vīrieši

Nereti sabiedrībā no vīriešiem tiek prasīts ārkārtīgi daudz: nopelnīt, būt vīrišķīgiem, braukt ar dārgu auto, būt labiem vīriem un tēviem. Nav brīnums, ka vīrieši reizēm mēdz salūzt. Tādā gadījumā dabiski rodas jautājums – kā atgūties?

Fizisko mīlestības apliecinājumu nozīmīgums

Ķermeniskais kontakts, kas pāru attiecībās rodas fiziskas tuvības laikā, ir svarīgs kā vīriešiem, tā sievietēm. Tomēr nenoliedzami – sievietēm parasti vairāk uzmanības ir nepieciešams saņemt komunicējot, bet vīriešiem – mīlējoties. Tas uzreiz nenozīmē, ka vīriešiem sekss būs nepieciešams ik dienas. Runa ir par fizisko kontaktu kā tādu – reizēm pietiks vien ar vienkāršu apskāvienu vai skūpstu, lai liktu otram justies novērtētam un mīlētam. Nepamanāmi piezagties no aizmugures un samīļot būs pareizā taktika – otrs izrādīto uzmanību noteikti novērtēs. Šādi pieskārieni tiek pieskaitīti pie fiziskās mīlestības izpausmēm, un to vēstījums skan: “Es tevi mīlu un gribu, lai tu justos laimīgs.”

Bez šaubām, mīļumu rada arī patiesa ieinteresētība un iejūtīga attieksme guļamistabā. Jaunu ideju realizēšana stiprinās pārliecību gan pašam par sevi, gan attiecībām, vienlaikus sniedzot baudu abiem.

Izvirzīto mērķu sasniegšana un panākumi

Visapmierinātākie ar savu dzīvi jūtas tie vīrieši, kas tiecas uz mērķiem, kas viņiem ir patiešām svarīgi. Viss, kas jādara – jāpieņem daudz mazu lēmumu ikdienā, kas ļaus palikt uz izvēlētā ceļa. Ir svarīgi ievērot principu, kas liek koncentrēties uz to, ko patiešām vēlaties sasniegt, spējot pateikt “nē” jeb kam, kas šī mērķa sasniegšanu varētu kavēt. Papildus motivācijai ieteicams palasīt grāmatas par produktivitāti, koncentrēšanās spēju uzlabošanu vai efektivitāti.

Nepieciešamība dzīvē gūt panākumus raksturīga teju visiem vīriešiem. Sajūta, ka tikai tu pats kontrolē savu likteni vīriešus motivē īpaši spēcīgi. Šī autonomijas izjūta tiek attīstīta pateicoties domāšanas veidam, kurā tiek novērtēts ikkatrs mazais sasniegums mērķa vārdā – neatkarīgi no tā, cik liels bijis progress. Šī pieeja sniedz emocionālu atbalstu un mudina turpināt virzīties aizvien tuvāk saviem sapņiem.

Individuālā telpa un emocionālais tuvums attiecībās

Visātrākais veids, kā sabojāt attiecībās, ir neļaut vīrietim elpot – nedodot laiku personiskajām interesēm vai izturoties pārāk greizsirdīgi. Vīriešiem attiecībās ir nepieciešama sava telpa. Tāpat pilnvērtīgai dzīvei vajadzīgs laiks arī saviem hobijiem un draugiem, kā arī laiks, kuru veltīt darbam. Ikviens cilvēks jutīsies daudz laimīgāks, zinot, ka otrs uzticas gan viņam, gan attiecībām.

Jau no mazotnes vīriešiem tiek mācīts par katru cenu neizrādīt savu vājumu. Tas attiecinām uz sūdzēšanos, bailēm un bažām, nemieru vai neuzticību. Katram ir nepieciešams kāds, kas viņam ir tuvs, lai emocionāli atvērtos. Vīriešiem svarīgi pārliecināties, ka mirklī, kad viņš kādam patiešām atvērsies, otrs viņu nenosodīs un neatgrūdīs. Ja vīrietis nesaņems rūpes tad, kad tas viņam ir visvairāk nepieciešams, viņš emocionāli aizvērsies.

Pateicība un apzinātība

Laimīgākie no mums praktizē pateicību ik dienas. Šāda prakse mazina depresiju un negatīvās emocijas, kā arī iemāca dzīvē izjust vairāk prieka. Nepieciešamas vien pāris minūtes, lai apzinātos, par ko būt pateicīgam. Pētījumi atklāj, ka pat nelielai pateicības izteikšanai ikdienā var būt tālejošas sekas: fiziskās pašsajūtas uzlabošanās, apetītes normalizēšanās, labāks miegs un vairāk dopamīna – hormona, kas samazina sāpju izjūtu.

Tāpat pateicību ir vieglāk izjust tad, kad esam apzināti un spējam notvert pašreizējā mirkļa burvību. Cilvēki, kuri pārāk daudz laika pavada domās par pagātni, bieži vien izjūt vairāk skumju un nožēlas. Vai vēl ļaunāk, reizēm tas var likt baidīties veidot nākotni. Meditācija un dienasgrāmatas rakstīšana var palīdzēt to novērst. Ir pierādīts, ka ikdienas meditācija mazina stresu, palīdz kļūt apzinātākiem un vairo pašapziņu. Meditēt ieteicams vismaz 5-10 minūtes dienā – šajā mirklī apklusinot domas vai pierakstot piedzīvoto dienasgrāmatā.

Fiziskās aktivitātes

Fiziski aktīvi vīrieši, kuri praktizē veselīgu dzīvesveidu, ikdienā izjūt mazāku depresijas un trauksmes līmeni. Tā vietā viņu ķermenis izstrādā vairāk dopamīna, kas viņiem sniedz lielāku laimes un apmierinājuma sajūtu, nodrošina labāku miegu, vairāk pozitīvu emociju un augstāku pašapziņu. Tikai 20 minūtes ilgas fiziskās aktivitātes ik dienu var palīdzēt kļūt laimīgākiem!

Komunikācija ar citiem cilvēkiem

Pētījumi rāda, ka vīriešiem, kuri lielāko daļu sava laika pavada vienatnē, ir zemāka dzīves kvalitāte salīdzinājumā ar tiem, kas ir vairāk orientēti uz aktivitātēm kopienā. Pat tādas vienkāršas lietas kā kopīgas ēdienreizes var palielināt tuvības un laimes izjūtu. Laika pavadīšana kopā ar draugiem, sporta sacensības vai jebkura cita patīkama aktivitāte stiprinās prieka un gandarījuma izjūtu. Arī bērna audzināšana var radīt spēcīgas emocijas – jušanos vajadzīgam, lielāku izpratni par vīrieša lomu.

Svarīgi ir arī ieplānot regulāras aktivitātes kopā ar savu ģimeni un tuviniekiem, piemēram, dodoties kopā uz kādu jaunu vietu vai apmeklējot kādu pasākumu. Kad esam kopā ar citiem, vajadzētu koncentrēties uz tagadni, neļaujot ārējiem traucēkļiem novērst uzmanību. Tas radīs ciešākas savstarpējās saites un apmierinās emocionālās vajadzības justies vajadzīgiem un novērtētiem.

Rezumējot jāsaka, ka tas ir tikai mīts, ka sievietes pretstatā vīriešiem vairāk cieš no pašapziņas problēmām. Savas pašvērtības apzināšanās un jušanās mīlētam un vajadzīgam nepieciešama katram no mums. Vien vīriešiem tā nedaudz vairāk izpaudīsies fiziski – pieskārieni, apskāvieni, skūpsti un mīlēšanās – tie visi būs īpaši svarīgi uzmanības apliecinājumi stiprajam dzimumam. Ja nepieciešamas idejas, kā uzkurināt dzirksti guļamistabā, tādā veidā iepriecinot savu vīrieti, aicinām iegriezties internetveikalā SUPER sex. Tur atradīsiet visu vajadzīgo kaisles un mīlestības pilniem mirkļiem. Lai izdodas!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.