Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar Gulbenes-Alūksnes bānīti sacenšas 125 velosipēdisti

PIRMS starta nofotografēties ar savu primāro pretinieku ir katra sportista svēts pienākums. Foto: Gatis Bogdanovs

Pagājušajā sestdienā Gulbenē startēja kārtējais velobrauciens “Apsteidz tvaiku!”, kurā ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands” un tā ritošo sastāvu sacentās 125 dalībnieki. Kopš 2017.gada maršrutā Gulbene-Alūksne notikušas četras sacensības, bet maršrutā Alūksne-Gulbene – tikai divas. Sacensības rīkoja Gulbenes novada Sporta pārvalde, Alūksnes novada pašvaldība un biedrība “VeloRīts”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sacensību starta pie Gulbenes dzelzceļa stacijas notika velosipēdistu sacensības bērniem četrās vecuma grupās ar attiecīgiem maršruta garumiem. Bez uzvarētāju apbalvošanas visi mazie sportisti pēc finiša saņēma piemiņas medaļas.

Šogad bija mainīta velosipēdistu starta vieta, kas atradās otrpus sliedēm pie Gulbenes depo ēkas. Tas saistīts ar to, ka šogad velosipēdistu braucienam bija izveidota jauna trase, kas atradās sliežu kreisajā pusē. Distances garums izrādījās nedaudz virs 40 kilometriem (bānītim nemainīgi 33), un maršrutā bija iekļauti grants un lauku ceļi, kā arī meža takas un pļavas. Trase nebija viegla, un vietām sportistiem nācās pārvarēt arī dubļu šķēršļus. Neņemot to vērā, “apdzīt tvaiku” šogad izdevās 58 dalībniekam, kas ir līdz šim labākais rezultāts.

Savu viedokli par sacensībām laikraksts lūdza izteikt biedrības “VeloRīts” valdes priekšsēdētājam Imantam Kublačovam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad gribējām kaut ko pamainīt, tāpēc pilnībā mainījām maršrutu. Pēc sacensībām visi jau vienmēr saka tikai tos labākos vārdus, bet viss bija tā pierasts, ka vajadzēja ko jaunu. Izstrādāt jauno trasi bija milzīgs darbs! Te palīdzēja Gulbenes novada Sporta pārvalde un SIA “Gulbenes– Alūksnes bānītis”, konkrēti Raitis Melders, kurš ieguldīja lielu darbu, lai jaunā trase būtu braucama, sākot ar krūmu ciršanu un grāvīšu pielīdzināšanu līdz tehnikas izmantošanai, kur tā bija nepieciešama. Finiša līniju šogad nesasniedza divas dāmas un trīs vīri. Runājot par rezultātiem, mūsu “VeloRīts” bija kuplāk pārstāvētā komanda, kurā uz starta stājās deviņi dalībnieki. Tiesa, viens no viņiem tehnisku iemeslu pēc tika tikai līdz starta līnijai, ar ko arī viņam šīs sacensības beidzās. Labus rezultātus uzrādīja vairāki mūsu sportisti. Vislabāko laiku no “VeloRīta” sportistiem 1:28:14.3 uzrādīja Flavio Nunes, bet savās grupās Raivis Ančs ierindojās trešajā, Ieva Kalniņa un Ilze Amerika otrajā, Simona Sniķe trešajā vietā. Te gan jāpiebilst, ka Ilze bija vienīgā dalībniece, kura guva traumu un pēc finiša uzreiz devās uz medicīnisko iestādi, kur viņai tika sniegta palīdzība. Nevar nepieminēt arī mūsu novadnieku Sandi Riņķi, kurš ierindojās sestajā vietā sacensību kopvērtējumā, kā arī sportistus, kas startēja no Gulbenes novada vidusskolas un vairākiem mūsu pagastiem, sasniedzot augstus rezultātus. Varu teikt, ka rezultāti aug ar katru gadu ne tikai mūsu klubā, bet sacensībās kopumā. Lai gan šīs sacensības nebija viskuplākās, jo rekords ir 147 dalībnieki, sastāvs šogad bija ļoti spēcīgs. Pat tādi, kas pārsvarā startē tikai ārzemēs, un tas pierāda, ka šīs sacensības kļūst arvien populārākas. Un pats galvenais – šoreiz tās noritēja bez aizķeršanās, nepazuda neviens čips, nekā netrūka, un par to visiem ir paveikta darba un gandarījuma sajūta,” teica I.Kublačovs.

INTERESANTI

● Pirmais šīm sacensībām pieteicās Reinis Markss (“VeloRīts”), bet diemžēl tehnisku iemeslu pēc tika tikai līdz starta līnijai.

● Jaunākais dalībnieks – Emīls Straume (dzimis 2011.gadā).

● Pieredzējušākais dalībnieks – Juris Upītis (dzimis 1960.gadā).

Fakti

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.