Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes-Alūksnes bānīti apsteidz 38 sportisti

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušās nedēļas nogalē jau piekto reizi klātienē notika velosacensības “Bānīša kauss – Apsteidz tvaiku!”, kurās sportisti sacenšas ne tikai savā starpā, bet arī ar Gulbenes-Alūksnes bānīti visā tā maršruta garumā. Šoreiz starts 84 velobraucējiem tika dots Alūksnes dzelzceļa stacijā vienlaikus ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands”, kura vēsturiskā dzelzceļa līnija šogad svinēs savu 120.jubileju. Pēc stundas un 22 minūtēm pirmais dalībnieks šķērsoja finiša līniju pie Gulbenes dzelzceļa stacijas. Kopumā apdzīt bānīti izdevās 38 sportistiem, kas, pēc sacensību komentētāja Paula Timrota vārdiem, ir šo sacensību rekords, savukārt vismazāk dalībnieku finišēja gadā, kad tvaika lokomotīves vietā uz starta stājās dīzeļlokomotīve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības tradicionāli organizēja biedrība “Gulbenes velo klubs “Velo Rīts”” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” un Alūksnes sporta skolas sporta centru. Dalībnieki tika sadalīti deviņās grupās atkarībā no vecuma un dzimuma un veica nepilnus 50 kilometrus garo trasi, kura bija izveidota bānīša maršruta tuvumā un veda gan pa asfalta, gan grants seguma ceļiem un takām. Uzvarētāji tika apbalvoti ar medaļām un piemiņas kausiem, bet sešu pirmo vietu ieguvēji absolūtajā vērtējumā saņēma arī naudas balvas.

Uz starta līnijas šogad stājās 71 vīrietis un 13 sievietes, no kuriem nefinišēja vien 2 dalībnieki. Komandu sacensībās piedalījās piecu klubu sportisti, kur kopvērtējumā Gulbenes “Velo Rīts” ierindojās 3.vietā. No šī kluba sportistiem dažādās vecuma grupās uz goda pjedestāla kāpa trīs pārstāvji. Ievai Kalniņai – 2. vieta savā grupā, absolūtajā vērtējumā starp dāmām iegūstot 3.vietu, Aksana Beitāne un Reinis Markss ierindojās 3.vietā gan savā vecuma grupā, gan absolūtajā vērtējumā.

Mūsu novada sportisti pārstāvēja ne tikai šo klubu, bet arī Gulbeni, Lejasciemu un pat Piebalgu, tomēr līdz goda pjedestālam pārējie sportisti netika.

Sacensību organizators un “Velo Rīta” valdes priekšsēdētājs Imants Kublačovs laikrakstam stāsta, ka kopumā sacensības noritēja bez aizķeršanās un īpašām traumām. “Bija jau šādas tādas nianses, no kurām varēja izvairīties, taču visu paredzēt nekad nav iespējams. Finiša taisnes līnijā cīņā par pirmo vietu Kristers Kovgers (“DAKO-Ziemeļvidzeme”) aizbrauca līdzi pavadošajai policijas automašīnai, neiegriežoties un nešķērsojot finiša līniju. Līdz ar to par absolūto uzvarētāju kļuva viņam uz “papēžiem minošais” Ģirts Cirvelis (“Roadex”), atstājot Kristeru otrajā vietā. Viss pārējais noritēja gludi un bez aizķeršanās. Ļoti daudzi dalībnieki pieteicās tieši sacensību dienā, kas nedaudz lika pasvīst, bet ar to visu mēs tikām galā, un viss noritēja pēc plāna. Žēl, ka diviem dalībniekiem nācās izstāties, starp viņiem arī mūsu kluba pārstāvis, bet tehnika ir tehnika, tā mēdz salūst visnepiemērotākajos brīžos. Visu pārējo var vērtēt kā labi paveiktu darbu gan no organizatoriskā viedokļa, gan sacensību rezultātiem,” uzsver I. Kublačovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. prieks par sportistiem,bet dzirdeju,ka banitim bijusas mitras ogles.kas zin ,ka butu,ja butu…

  2. Bānīša kauss vienmēr izceļas ar labām balvām un jauku atmosfēru, lai viņiem veicas !

  3. Nu šitāds nav nekur, ne sebā, ne vivusā. Patīkamas sacensības un paldies organizatoriem!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.