“Gulbenes Buki” aizvada grūtu spēli, tomēr izcīna uzvaru

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

1.decembrī Rīgā “Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā tikās līdz šim tikai uzvaras guvušās komandas – “Gulbenes Buki/BJSS” un “RSU/VEF Rīga”.

“Gulbenes Buki” ar rezultātu 69:59 uzvarēja “RSU/VEF Rīga”, un šobrīd “Gulbenes Buki” ir vienīgā tikai uzvaras guvusī komanda.

“Gulbenes Buku” galvenais treneris Raimonds Gabrāns “Dzirkstelei” stāsta, ka spēles sākums bija smagnējs, jo otrdienas Latvijas kausa spēle (29.novembrī norisinājās Latvijas basketbola “Užavas” kausa spēle, kurā “Gulbenes Buki/BJSS” uzvarēja “Valmiera Glass/ViA” – red.) bija paņēmusi gan fiziskos spēkus, gan emocionāli. “Vāji iesākām. Bija mīnus 10 punkti, bet tad lēnā garā ar trīspunktu metieniem atguvāmies. Izlīdzinājām spēkus un puslaiku pat izdevās noslēgt ar maziem plusiem. Trešajā ceturtdaļā jau pārņēmām iniciatīvu, atrāvāmies par kādiem 10-11 punktiem, bet divās minūtēs atkal bija neizšķirts, un bija jācīnās. Ceturtajā ceturtdaļā spēle līdz pēdējām minūtēm gāja punkts punktā. Pēdējās 2-3 minūtēs salauzām spēli, nostrādājām aizsardzībā, iemetām dažus savus brīvos metienus, arī soda metienus, un ar plus 10 punktiem beidzās spēle. Abas komandas spēlējušas bez zaudējumiem – līdzvērtīgas komandas. Grūta, smaga spēle, bet bija prieks par uzvaru!” saka R.Gabrāns.

Rezultatīvākie “Gulbenes Buku” spēlētāji: Artūrs Strēlnieks – 23 punkti, 13 atlēkušās bumbas zem groziem, Jānis Engers – 12 punkti, Rolands Šulcs – 10 punkti.

“Rolands – malacis! Viņam – “gaiša basketbola galva”. Viņš veiksmīgi adaptējas. Bērnu, jauniešu basketbols tomēr atšķiras no pieaugušo. Tas ir arī “fiziskāks”, tomēr pieauguši veči pretī,” uzsver R.Gabrāns.

Nākamā “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas spēle notiks 9.decembrī izbraukumā – Limbažos, kad “Gulbenes Buki” tiksies ar “OC Limbaži”.