Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenieši uzskata — pilsētā vajag iedzīvotāju padomi

GULBENE sastāv no dažādām iedzīvotāju kopienām, kur vienojoša ir apkaime jeb dzīvesvieta, arī vecums vai intereses, vēl profesija un hobiji. Tomēr gulbeniešiem ir arī visus vienojošie momenti. Par to visu sarunas 25.aprīlī Gulbenē notika biedrības “Sateka” rīkotajā apkaimju darbnīcā. FOTO: GATIS BOGDANOVS

25 dažādu paaudžu gulbenieši atsaucās biedrības “Sateka” aicinājumam piedalīties 25.aprīlī apkaimju darbnīcā Gulbenē. Biedrība šogad novadā ir noorganizējusi kopskaitā 14 šādas darbnīcas – 13 notika pagastos un pēdējā pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenē tikšanās notika brīvas sarunas formā. Sarunu vadīja Anita Birzniece. Visplašāk bija pārstāvēti iedzīvotāji no Ievugravas. Starp viņiem – arī Gulbenes luterāņu draudzes locekļi kuplā sastāvā. Ieradušies bija arī vairāki iedzīvotāji, kuru mājas ir Skolas, Nākotnes, Blaumaņa, Robežu, Pamatu ielā.

Izskanēja idejas, vēlmes, stāsti par to, ko katrs no klātesošajiem savā brīvajā laikā ir darījis, dara vai vēlas darīt savā apkaimē kopējam labumam. Izskanēja dažādi ierosinājumi, kuri tika apspriesti un kurus piefiksēja biedrības “Sateka” vadītāja Daiga Gargurne.

Izskanēja, ka Saules ielā iedzīvotāji gribētu veidot brīvdabas vietu, kur kopā pulcēties un svinēt svētkus, stiprinot piederību apkaimei. Bija jautājumi par to, vai ir cerības, ka reiz tiks iztīrīts Dzirnavu dīķis, lai tur varētu veidot pludmali. Izskanēja idejas par to, kā mudināt gulbeniešus iesaistīties pasākumos un parādīt apkārtējiem savas prasmes, talantus. Tika apspriesta pilsētas svētku tradīcija un citi kultūras pasākumi, kā arī kultūras vietas Gulbenē. Bija diskusijas par pilsētas parkiem, to funkcionalitāti. Izskanēja dažādas pārdomas par pilsētas identitātes vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers informēja, ka, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, šobrīd Gulbenē ir jāatsakās no finansiāli ietilpīgās ieceres lielajā stadionā tribīņu vietā būvēt vieglatlētikas manēžu.

Ievirzījās saruna arī par iedzīvotāju padomju veidošanu pašvaldībā. Klātesošo aptauju šajā sakarā veica pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas pārstāve Inga Lapse. Gulbenieši apliecināja atbalstu iedzīvotāju padomju veidošanai.

Sarunā klāt bija arī novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis un pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne, kuri skaidroja: iedzīvotāju padomes palīdzēs nezaudēt pašvaldībai saikni ar cilvēkiem. Atsvešinātība notiek, jo ne pagastos, ne pilsētā vairs nav vēlētu pārvalžu vadītāju. Veidojamās iedzīvotāju padomes faktiski pārstāvniecības ziņā līdzināsies kādreizējām pagastu padomēm un pilsētas domei – teica A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik pašvaldībā strādā pie idejām, cik skaitliski lielai jābūt iedzīvotāju padomei. Svarīgi arī tas, cik liels iedzīvotāju skaits balsos par šādas padomes izveidi pagastā vai pilsētā. Latvijā jau 11 pašvaldībās esot gan noteikumi iedzīvotāju padomju izveidei, gan pašas padomes. Ļoti aktīvi iedzīvotāju padomes veidojoties Saldus pusē, taču pašā pilsētā vēl nav. Saldū domājot, vai pilsētā vajag vienu padomi vai vairākas apkaimju iedzīvotāju padomes.

D.Gargurne informēja klātesošos par “Leader” projektu pieņemšanas nākamās kārtas saturu, niansēm. Rosināja iedzīvotājus gatavot un iesniegt projektus.

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Cik padomju vajag? Kāda tam visam pievienotā vērtība? Dome, padome, piedome, pretdome, uzdome, aizdome..? Cik var veidot bezjēdzīgas bezatbildīgas struktūras?

  33
 2. Jautājums Krēmeram- kāds sakars vieglatlētikas manēžai ar ģeopolitisko situāciju??? Gulbīšu parku taču rekonstruē, neskatoties uz ģeopolitisko situāciju pasaulē. Vai ģeopolitiskā situācija pasaulē kaut kā īpašāk ietekmē sporta dzīvi Gulbenē???
  Tā vien šķiet ka tagad moderni piesaukt ģeopolitisko situāciju pasaulē, lai tik nekas nav jādara un mierīgi var sēdēt savā krēslā. :))

  12
 3. Bābas domē, bābas padomēs, politikā, rezultātā ne ģimeņu, ne bērnu, ne valsts attīstības.Skats bildē , nožēlojams.

  8
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.