Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā rallijā “Sarma” startēs 58 ekipāžas

Tikai uz rallija “Sarma 2023” laiku lejasciemiešu Mareka Švarca-Švampāna un Armanda Lūkina “Subaru Impreza”, saukta arī par “melno raķeti”, novietota pilsētas centrā. “Turpmāk mēs rallijos brauksim ar šo savu mašīnu, jo tā ir kaujai gatava,” saka M.Švarcs-Švampāns. Foto: Gatis Bogdanovs.

Šīs nedēļas nogalē ar ralliju Sarma “2023” tiks atklāts Latvijas rallija un rallijsprinta čempionāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rallija “Sarma 2023”atklāšana notiks pie Gulbenes kultūras centra piektdien, 10.februārī, pulksten 17.00. Būs uguns šovs, oficiālās uzrunas, kā arī tradicionālā rallija automobiļu starta estakādes šķērsošana. Starts rallijam tiks dots sestdien, 11.februārī, pulksten 9.00.

Vieni no rallija “Sarma 2023” dalībniekiem lejasciemieši Mareks Švarcs-Švampāns un Armands Lūkins, kuri pirms tam rallijos piedalījās ar automašīnu “Subaru Impreza”, šoreiz uz starta stāsies un šo rallija sezonu atklās ar modernāku automašīnu. Šajā rallijā mašīna “Subaru Impreza”, saukta arī par “melno raķeti”, atpūšas – tā simboliski novietota pilsētas centrālajā skvērā pie uzraksta “Sarma”.

“”Sarmā 2023” startēsim ar “Ford Fiesta NRC”. Šī mašīna uz ralliju ir noīrēta. Emocijas mums ir augstākajā līmenī,” atzīst M.Švarcs-Švampāns un turpina, ka “Sarmā 2023” brauks gan rallija distanci, gan līdztekus paliek rallijsprintā. “Starta numurs mums ir godpilni augsts – 8. Būs interesanti,” saka M.Švarcs-Švampāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam kopā “Sarmā” sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi ar kopējo garumu 85,56 kilometri. Publiskotā rallija organizatoru informācija liecina, ka pirmais un ceturtais ātrumposms ir tradicionālais “Kamaldas” ātrumposms, kuram pagājušajā gadā tika dubultots garums, ir piedzīvojis kārtējos uzlabojumus – pilnīgi jaunu sākuma sekciju. Sāksies Rimstavās un beigsies netālu no Galgauskas muižas. Galvenie piekļūšanas ceļi: no Galgauskas un Smiltenes šosejas.

Otrais un piektais ātrumposms – apvienots “Silamalas” un “Kalves” ātrumposms, iegūstot vienu garāku un ļoti interesantu ātrumposmu. Starts – pie Smiltenes šosejas netālu no Ozolkalna ar finišu pirms Pilskalna Beļavas pagastā. Daudz piekļuves vietu no Lejasciema, Beļavas un Smiltenes šosejas puses.

Trešais un sestais ātrumposms – tradicionālais Beļavas ātrumposms – īsta rallija “Sarma” klasika. Starts – netālu no “Vecpūriņu mājām” Beļavas pagastā un finišs uz Pilskalna-Stāmerienas ceļa. Piekļūšana no Gulbenes, Beļavas, Pilskalna un Stāmerienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rallijā uz starta kopā stāsies 58 ekipāžas. Par ekipāžu skaitu viens no rallija organizatoriem Jānis Sniedzāns “Dzirkstelei” saka: “Priekš Latvijas čempionāta tas ir daudz.” Būs pārstāvētas deviņas valstis.

“Sarmā 2023” piedalīsies arī vairākas ekipāžas, kurās kāds no dalībniekiem vai abi pārstāv arī Gulbenes novadu, piemēram, Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins, Kristers Cimdiņš/ Renārs Šķenders, Mārtiņš Ločmelis/ Harijs Vējiņš, Dāvis Birže/Bruno Bēka, Jānis Paipals/Kristers Usārs, Jānis Krevics, Atis Ozoliņš/Nauris Šlanks, Mārtiņš Ķikusts/Raitis Ķikusts.

Rallijsprintā par uzvaru cīnīsies 17 ekipāžas, kurām kopā būs jāveic četri ātrumposmi – 55,45 kilometri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā posmā tiks aizvadīts arī pirmais Latvijas Automobiļu federācijas atklātā kausa izcīņas “Historic” posms, kurā startēs 7 ekipāžas.

Rallija “Sarma” preses sekretārs Ģirts Avotiņš informē, ka līdzīgi kā pērn skatītājiem tiks atvēlētas īpašas skatītāju zonas. Organizatori lūdz skatītājus strikti ievērot ierobežojumus – zonas, kurās skatītāju klātbūtne nav paredzēta.

– Inita Savicka, Gatis Bogdanovs

Skatītāju ceļvedis

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.