Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes rallijs “Sarma 2022” atklāj ātrumposmus un dalībnieku starta numurus (papildināts)

Foto: Gatis Bogdanovs.

Kļuvis zināms, ka rallijā “Sarma 2022”, kas notiks 12.februārī, ar pirmo starta numuru startēs pieckārtējais Somijas čempions Tēmu Asunmā ar stūrmani Ville Mannisenmāki un “Škoda Fabia Rally2 evo” rallija automašīnu. Titulētajai somu ekipāžai par uzvaru rallijā būs jācīnās ar ātrākajām Baltijas un Krievijas ekipāžām. Vienlaikus ar starta sarakstu rallija organizatori ir atklājuši šīgada rallijam sagatavotos ātrumposmus un publicējuši ātrumposmu aprakstus. Par to informē rallija “Sarma” preses sekretārs Ģirts Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rallijam “Sarma 2022” organizatori ir sagatavojuši trīs ātrumposmus, kas savā ziņā ir rallija “Sarma” esence – kaut kas jauns, kaut kas vecs un kaut kas no iepriekšējā rallija. “Pirmais ātrumposms ir jauna tradicionālā ātrumposma “Kamalda” versija – tā ir saņēmusi pilnīgi jaunu un iepriekš neizmantotu vidusdaļu, kas to savieno ar teju vai desmit gadus neizmantoto ātrumposmu “Gārša”, tādējādi ir radusies interesanta divu ātrumposmu kombinācija. Otrais ātrumposms, izmantojot daļu no Lizuma ātrumposma, tika radīts rallijam “Sarma 2019”. Ralliju noslēgs ātrumposms “Grantiņi-1”, kas pazīstams arī kā “Druviena” un nav izmantots kopš 2018.gada, bet ir visu rallija dalībnieku iemīļots ātrumposms,” stāsta Ģ.Avotiņš.

Plašāku informāciju par ātrumposmiem un skatītāju vietām iespējams atrast, lejupielādējot ātrumposmu aprakstu no “autorally.lv”. Tradicionāli rallija aprakstā ir atrodami skatītāju iecienītie QR kodi, kas piedāvā jau iepriekš sagatavotas navigācijas iespējas un ļauj aplūkot skatpunktu attēlus.

Rallija dalībnieku sarakstā ir 90 ekipāžas ar sportistiem no 11 valstīm, kas ir viens no kuplākajiem dalībnieku skaitiem pēdējo gadu Baltijas rallijos. Arī ātrāko ekipāžu saraksts ir tāds, ka šobrīd ir neiespējami prognozēt, kurš varētu būt tiešākais kandidāts uz uzvaru rallija kopvērtējumā. “Tēmu Asunmā ir saņēmis 1. numuru, kas nozīmē, ka viņam nedaudz nāksies cīnīties ar tā saucamo ceļu tīrīšanu. Iespējams, ka tas palīdzēs talantīgajam igaunim Georgam Linnamae ar britu stūrmani Džeimsu Morganu un “Volkswagen Polo R5”, kā arī lietuviešiem Vladasam Jurkevičam ar Aisvidam Paļukenam ar “Škoda Fabia Rally2 evo” turēt līdzi ātrajam somam. Tajā pašā laikā par savu 4. starta numuru noteikti priecājas Valerijs Gorbans un Sergejs Larens, kuri ar savu “Mini John Cooper Works WRC” noteikti mēģinās iztīrīto trasi izmantot savā labā. Nav arī zināms, kā ar “Škoda Fabia R4” rallija automašīnu, kuru rotās 8. numurs, ies mūsu šībrīža ātrākajam rallija pilotam Mārtiņam Seskam ar Renāru Franci – šī rallija automašīna būs jaunums gan Mārtiņam, gan rallija “Sarma” faniem,” saka Ģ.Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš piebilst, ka latviešu rallija līdzjutējiem noteikti interesants arī liksies skrējiens pēc vietas kopvērtējumā un duelis LRC5 ieskaitē starp tādām divām iemīļotām ekipāžām kā Edijs Bergmanis un Ivo Pūķis un vispieredzējušākās rallija “Sarma” ekipāžas – Jānis Vorobjovs, kurš pēc ilgiem gadiem startēs kopā ar ilgus gadus rallijā neredzēto stūrmani Guntaru Zicānu.

Ar pilnu dalībnieku sarakstu iespējams iepazīties šeit

Rallijs “Sarma 2022” notiks epidemioloģiski drošā vidē, zaļajā režīmā, ar ierobežotu skatītāju skaitu. Biļetes iespējams iegādāties tikai iepriekšpārdošanā tiešsaistes biļešu tirdzniecības platformā “eKase.lv”. Skatītājiem pirms biļešu iegādes ir būtiski iepazīties ar noteikumiem, kas atrodami gan “eKase.lv”, gan Latvijas rallija čempionāta mājaslapā “autorally.lv”, kur ir atrodama arī plašāka informācija par ralliju “Sarma 2022”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rallija atklāšana notiks 11. februārī pulksten 18:00 pie Gulbenes kultūras centra. Rallija starts 12. februārī pulksten 9:00 notiks servisa parkā, kurā epidemioloģiskās drošības dēļ skatītāji netiks ielaisti. Savukārt katra ātrumposma starts notiks atbilstoši programmai ātrumposmos,” uzsver Ģ.Avotiņš.

Programma

11. februārī 18:00 pie Gulbenes kultūras centra notiks rallija “Sarma” atklāšana.

Rallija programma 12. februārī:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

09:22                         1. ātrumposma starts

10:07                         2. ātrumposma starts

10:43                         3. ātrumposma starts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12:40                         4. ātrumposma starts

13:25                         5. ātrumposma starts (nestartē rallijsprints)

14:01                         6. ātrumposma starts (nestartē rallijsprints)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* katra ātrumposma ilgums atkarīgs no pieteikto dalībnieku un izstājušos dalībnieku skaita.

Noteikumi skatītājiem

 • Skatītājiem ātrumposma biļešu kontroles punktā jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas Covid-19 sertifikāts, personalizētas skatītāju biļetes (vēlams izdrukas) un derīgs personu apliecinošs dokuments atbilstoši sacensību norises dienā LR spēkā esošajām prasībām.
 •  Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, bet ir jāuzrāda personalizētas bērnu skatītāju biļetes (vēlams izdrukas) un personu apliecinoši dokumenti atbilstoši sacensību norises dienā LR spēkā esošajām prasībām.
 • 1. un 2. grupas invalīdiem papildus jāuzrāda invaliditātes apliecība.
 •  Ātrumposma biļešu kontroles punktā ir jāierodas laikus, paredzot papildu laiku Covid-19 sertifikātu, biļešu un dokumentu pārbaudei.
 • Piebraucot vai pienākot pie ātrumposma biļešu kontroles punkta, obligāti jālieto medicīniskās sejas maskas vai FFP2 respiratori. Sejas un deguna aizsarglīdzekļu lietošana ārpus biļešu kontroles punkta nav obligāta.
 • Biļešu kontroles punktos, kuros biļešu un QR kodu pārbaude tiks veikta pēc izkāpšanas no automašīnas, lūgums uz kontroli ierasties kopā visiem vienas automašīnas pasažieriem.
 •  Ātrumposma biļešu kontroles punktos un skatītāju atrašanās punktos (laukumos) skatītājiem ir jāievēro 2 m distance starp mājsaimniecību locekļiem.
 • Ņemot vērā ierobežoto skatītāju skaitu skatītāju atrašanās punktos (laukumos), biļešu kontroles punktu darbinieki pēc maksimālā skatītāju skaita sasniegšanas ir tiesīgi liegt piekļuvi konkrētajam skatītāju atrašanās punktam, un skatītāju pienākums ir bez ierunām doties uz citu skatītāju atrašanās punktu, kur maksimālais skaits nav sasniegts.
 • Skatītāju, sportistu, sportistu atbalsta personu un organizatoru (izņemot biļešu kontrolieru) plūsmas ir pilnībā nodalītas.
 • Skatītājiem ir aizliegta ieiešana un iziešana no ātrumposmiem caur starta un finiša zonām.
 • Skatītājiem ir aizliegta tuvošanās sportistiem, tiesnešiem un citam personālam, izņemot biļešu kontroles darbiniekus un neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekus, ja tam ir objektīva nepieciešamība un tiek atbilstoši lietota medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators.
 • Skatītājiem aizliegts apmeklēt un atrasties Rallija centrā un Servisa parkā.
 • Skatītājiem ir aizliegta ierašanās sacensību vietā, ja tiem ir simptomi, kas liecina par elpceļu saslimšanām (kakla sāpes, klepus, iesnas u.tml.), kuņģa – zarnu trakta saslimšanām (slikta dūša, vemšana, caureja) vai neskaidras etioloģijas paaugstināta ķermeņa temperatūra.
 • Skatītājiem, kuriem noteikta pašizolācija vai karantīna, nav atļauta ierašanās sacensību vietā.
 • Par savu un savu nepilngadīgo bērnu veselību un tiesībām apmeklēt sacensības atbildīgi ir paši skatītāji, to pavadošās personas un to likumīgie pārstāvji. Bērni, kuri sasnieguši 14 gadu vecumu, ir līdzatbildīgi par savu veselību un tiesībām apmeklēt sacensības.
 • Ja tas nepieciešams skatītāju drošībai vai ir tieši noteikts šeit vai citā sacensību norises vietā brīvi pieejamā dokumentā, tostarp sacensību organizatoru interneta vietnē, sacensību organizatoriem, tostarp epidemioloģiskās drošības speciālistam ir tiesības pieņemt lēmumu, kas ierobežo kāda skatītāja vai skatītāju grupas atrašanos sacensību norises vietā.
 • Laikus pirms ierašanās pie biļešu kontroles sagatavojiet biļetes (vēlams izdrukas), Covid-19 sertifikātus un personu apliecinošus dokumentus, lai to kontroli padarītu ātrāku un nekavētu citus rallija līdzjutējus!
 • Skatītāju viedoklis par epidemioloģiskās drošības prasībām sacensībās vai valstī kopumā sacensību organizatoriem nav saistošs.

12. februārī plkst. 17:15 kopā ar autorallija “Sarma” 2022 uzvarētāju apbalvošanu notiks arī 2021. gada LRČ uzvarētāju apbalvošana Gulbenes kultūras centrā, O. Kalpaka ielā 60. Ieeja apbalvošanā tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

SKATĪTĀJU CEĻVEDIS ŠEIT

Publicitātes foto: Andrius Laucius.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

 1. Rallija atklāšana notiks 11. februārī pulksten 18:00 pie Gulbenes kultūras centra. Rallija starts 12. februārī pulksten 9:00 notiks servisa parkā, kurā epidemioloģiskās drošības dēļ skatītāji netiks ielaisti. Savukārt katra ātrumposma starts notiks atbilstoši programmai ātrumposmos.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.