Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajiem “Gulbenes novada BJSS/SK “Lejasciems”” slēpotājiem bijusi aizraujoša sacensību sezona

Foto: no privātā arhīva.

“Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skola/SK “Lejasciems”” komanda šosezon piedalījusies daudzās sacensībās un izcīnīta ne viena vien medaļa. Nozīmīgākās no sacensībām ir Latvijas čempionāts distanču slēpošanā, kurā startē spēcīgākie Latvijas slēpotāji un konkurence ir milzīga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz FIS Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 1.posmu devās 26 “Gulbenes novada BJSS/SK “Lejasciems”” audzēkņi, debija Latvijas čempionātā bija deviņiem jaunajiem sportistiem.
Sprinta disciplīnā klasiskajā stilā 5.vietā ierindojās Jolanta Pence un Marta Žīgure. Pirmajā desmitniekā izdevās iekļūt Martinam Kristeram Celmam, Jēkabam Kubuliņam, Mārcim Glāzniekam, Artūram Filipam Igaviņam, Gerdai Asnātei Berkoldei, Annai Nikolai Berkoldei un arī čempionāta debitantiem – Laumai Glāzniecei, Danielam Biezajam un Jēkabam Krēsliņam.

“Slēpotāji sacentās arī SKI krosā, kas ir brīvā stila slēpojums ar šķēršļiem – izaicinājumu pilna distance, kurā nācās gan apbraukt šķēršļus, lēkt tiem pāri, braukt zem šķēršļa, braukt atmuguriski, skriet pa paklāju, kāpt kā pa kāpnītēm. Šeit rezultāti ārkārtīgi blīvi un ļoti svarīga katra desmitdaļa un pat simtdaļa, lai pakāptos par kādu vietu augstāk. No mūsu komandas 5. vietu izcīnīt izdevās Mārcim Glāzniekam, kuru no 3. vietas šķīra vien 1,3 sekundes (grupā 52 dalībnieki), un Jēkabam Kubuliņam,” stāsta lejasciemiete Dana Puidze.

FIS Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 2.posmā īsajā, klasiskā stila distancē lieliski startēja Marta Žīgure, kura izcīnīja 3.vietu S 12 grupā, no 2.vietas atpaliekot vien par 0,3 sekundēm un 3,3 sekundēm no 1.vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvada pēdējo posmu

FIS Latvijas čempionāta pēdējā posmā distanču slēpošanā stafešu slēpojumā brīvajā stilā 2.vietu S 16 grupā izcīnīja Gerda Asnāte Berkolde, kura startēja vienā komandā ar Gulbenes meitenēm Līvu Salmiņu un Artu Jankavu. 5.vieta V 14 grupā – Jāzepam Kubuliņam, Mārcim Glāzniekam un Raulam Vītolam, V 18 grupā – Dāvim Endem, Jānim Kubuliņam un Nikam Berģim. 6.vieta V 16 grupā – Martinam Kristeram Celmam, Artūram Filipam Igaviņam un Adrianam Stepem.

Garajā distancē klasiskajā stilā ar masu startu veiksmīgākais starts izdevās Martai Žīgurei, kura S 14 grupā 2,5 km distancē izcīnīja 2.vietu, un Dāvim Endem, kuram V 18 grupā 15 km distancē 3.vieta. Vietas pirmajā desmitniekā: V 16 grupā 15 km distancē 7.vieta – Artūram Filipam Igaviņam, 10.vieta – Martinam Kristeram Celmam. V 12 grupā 5 km distancē 5.vieta – Mārcim Glāzniekam, V 10 grupā 2 km distancē 7.vieta – Danielam Biezajam, 8.vieta – Arnim Čablim un 10.vieta – Ernestam Berkoldam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ļoti aizraujoši un interesanti!

“Ļoti aizraujošas un interesantas ir skolēnu sacensības “S!-Ficher 2022 Ziemas skolēnu čempionāts”. Šajās sacensībās startē skolu komandas četros posmos. Skolu kopvērtējumā tiek vērtēta četru grupu labāko rezultātu summa, ko sastāda divi labākie rezultāti katrā vecuma grupā. 11.martā šīs sacensības noslēdzās, un Lejasciema vidusskolas skolēni, kuri ir arī Gulbenes novada BJSS audzēkņi un SK “Lejasciems” pārstāvji, kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu. Šeit nu gribas teikt- komandā ir spēks, jo Lejasciema vidusskolai četros posmos 50 skolu konkurencē ir izdevies izcīnīt 2.vietu, apsteidzot pat lielo pilsētu skolas. Individuāli visveiksmīgāk startēt ir izdevies Martai Žīgurei, 3.posmā izcīnot 3.vietu, savukārt noslēdzošajā posmā slēpotāji sacentās šķēršļu un veiklības distancē, kurā individuāli 1.vietu S 16 grupā izcīnīja Gerda Asnāte Berkolde, 2.vietu S 18 grupā – Jolanta Pence,” stāsta D.Puidze.

Individuāli vietas pirmajā sešniekā: S 10 grupā Laumai Glāzniecei – 6.vieta (1., 2.posmā), V 10 grupā divas 4.vietas – Danielam Biezajam, kuru no trešās vietas šķīra vien 0,25 sekundes, un viena 5.vieta, Ernestam Berkoldam – 4. un 6.vieta, Arnim Čablim – 6.vieta. V 12 grupā Mārcim Glāzniekam – 5.vieta un divas 6.vietas. S 16 grupā 5.vieta – Gerdai Asnātei Berkoldei, V 16 grupā 4. un 5.vieta – Artūram Filipam Igaviņam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Distanču slēpošanas seriālā “Latloppet 2022”, kas notiek klasiskās slēpošanas stilā, visām grupām, izņemot pašus mazākos, kuri veica 1,4-3 km distanci, bija jāveic 12 līdz 16 km gara distance. “Trīs posmos slēpotājiem izdevies izcīnīt četras 1.vietas, septiņas 2.vietas un astoņas 3.vietas,” stāsta D.Puidze.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.