Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaungulbenē un Tirzā programmā “Playmakers” futbolā trenējas 48 meitenes

Foto: no privātā arhīva.

Latvijas Futbola federācija (LFF) iesaistījusies Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) un Volta Disneja studijas kopīgajā programmā “Playmakers”, kas ar bērnu vidū iemīļotu multiplikācijas filmu varoņu palīdzību vairos meiteņu izpratni par regulāru fizisku aktivitāšu un futbola pievilcību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pievienošanās šai kampaņai, kas tiek realizēta jau vairākos desmitos Eiropas valstu, ir kā apliecinājums mūsu nolūkiem futbola popularizēšanā meiteņu vidū. Lai tos sasniegtu, mums ir jārada šīm meitenēm pievilcīga un uzrunājoša vide,” saka biedrības “FB Gulbene 2005” pārstāvis Arnis Martusevičs.

“FB Gulbene 2005” sadarbībā ar LFF organizē šo programmu divās lokācijās – Jaungulbenes pimsskolas izglītības iestādē (PII) un Tirzas PII Tirzas pamatskolā. Kopumā iesaistītas 48 meitenes, kuras māca pedagoģes Daiga Zvaigznekalne (Tirzā) un Elīna Janovska (Jaungulbenē). Programmas laikā katrai treniņu vietai tika dāvātas 30 dažāda izmēra futbola bumbas, 30 treniņu vestītes, kā arī treniņu šķīvīši un bumbu maiss. Pasniedzējām pieejam plašs metodiskais materiāls.

Pēc pirmā apmācību cikla visām dalībniecēm tika pasniegti speciālie diplomi. Tirzā mazās futbolistes sveica 1.līgas komandas spēlētājas māsas Vīksniņas – Linda, Santa, Valērija un Diāna. Rudenī pēc otrā cikla mazajām censonēm tiks rīkots futbola festivāls. “Primāri mēs vēlamies virzīt meitenes futbola ceļos, bet būsim priecīgi, ja viņas tiks pozitīvi “saindētas” ar sportu un paliks tam uzticīgas arī turpmāk neatkarīgi no izvēlētā sporta veida,” saka A.Martusevičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Treniņi un pasākumi programmā primāri paredzēti meitenēm vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem sadarbībā ar vietējiem klubiem un organizācijām.

Atšķirībā no tradicionālajām futbola treniņu programmām “Playmakers” treniņu sesijas sekos stāstiem no plaši mīlētajām Disneja studijas multiplikācijas filmām “Frozen II” un “Incredibles 2”. Ar šo varoņu un futbola elementu palīdzību programmā iesaistītie treneri palīdzēs meitenēm izdzīvot filmu notikumus kustību, komandas darba un iztēles veidā.

“Sieviešu un meiteņu futbols ir viens no visstraujāk augošajiem futbola segmentiem Eiropā. Tam līdzi attīstās arī treneru metodika un infrastruktūra. Tomēr mūsu ambīcijas ir krietni augstākas, jo ar laiku vēlamies, lai futbols sievietēm un meitenēm Latvijā kļūst par sporta veidu numur viens. Latvijas sieviešu futbola stratēģijas 2021.-2025. gadam viens no mērķim ir lauzt sabiedrības stereotipus par sieviešu futbolu, radot pozitīvu un iedvesmojošu tēlu un veicinot labvēlīgu attieksmi pret sieviešu futbolu. Šī programma palīdzēs mums spert vairākus soļus uz priekšu šo mērķu realizēšanā. Tā ne tikai uzrunās jaunās sportot gribētājas un meiteņu vecākus, bet arī ļaus attīstīties mūsu treneriem,” saka LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.