Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāzina Gulbenes rallija “Sarma 2022” skatītājiem

Foto: Pārsla Konrāde.

Gulbenes novadu 12. februārī pēc divu gadu pārtraukuma atkal pārņems starptautiska ziemas rallija gaisotne. Rallijam pieteikušās deviņdesmit ekipāžas ar sportistiem no vienpadsmit tuvākām un tālākām valstīm. Paredzams, ka cīņa par uzvaru rallijā “Sarma 2022” būs ļoti sīva un principiāla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rallija atklāšana notiks 11. februārī pulksten 18:00 pie Gulbenes kultūras centra. Rallija starts 12. februārī pulksten 9:00 notiks servisa parkā, kurā epidemioloģiskās drošības dēļ skatītāji netiks ielaisti. Savukārt katra ātrumposma starts notiks atbilstoši programmai ātrumposmos,” uzsver rallija “Sarma” preses sekretārs Ģirts Avotiņš.

Programma

11. februārī 18:00 pie Gulbenes kultūras centra notiks rallija “Sarma” atklāšana.

Rallija programma 12. februārī:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

09:22                         1. ātrumposma starts

10:07                         2. ātrumposma starts

10:43                         3. ātrumposma starts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12:40                         4. ātrumposma starts

13:25                         5. ātrumposma starts (nestartē rallijsprints)

14:01                         6. ātrumposma starts (nestartē rallijsprints)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* katra ātrumposma ilgums atkarīgs no pieteikto dalībnieku un izstājušos dalībnieku skaita.

SKATĪTĀJU CEĻVEDIS ŠEIT

12. februārī plkst. 17:15 kopā ar autorallija “Sarma” 2022 uzvarētāju apbalvošanu notiks arī 2021. gada LRČ uzvarētāju apbalvošana Gulbenes kultūras centrā, O. Kalpaka ielā 60. Ieeja apbalvošanā tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai arī rallija pieteikumu saraksts ir ļoti starptautisks, arī Latvijas rallija faniem būs par ko turēt īkšķus, jo rallija “Sarma 2022” starta sarakstā ir atrodamas tādas Latvijas autosporta zvaigznes kā Mārtiņš Sesks, Edijs Bergmanis, Jānis Vorobjovs, Ralfs Sirmacis, Ivo Ķilpis, Matīss Mežaks un citi. Tomēr skatītājiem ir īpaša vērība jāpievērš epidemioloģiskajām prasībām un tās ir jāievēro, lai gan pasargātu savu un līdzcilvēku veselību, gan parūpētos par to, lai uzticēšanās rallija skatītāju godaprātam un veselajam saprātam, neizrādītos kļūda,” uzsver Ģ.Avotiņš.

Kas drīkst apmeklēt ralliju?

Iespēja ralliju apmeklēt skatītājiem tika atļauta tikai ar nosacījumu, ka tas notiks zaļajā režīmā un strikti ievērojot epidemioloģiskās prasības. Tas nozīmē, ka rallija biļetēm ir jābūt personificētām un skatītājiem ir jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments. Vienīgi bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot) ir atļauts apmeklēt ralliju bez Covid-19 sertifikāta. Ņemot vērā, ka visi šie dokumenti tiks pārbaudīti un noskenēti biļešu kontroles punktos, skatītājiem tam jāparedz papildu laiks, kā arī laikus jāsagatavo visi uzskaitītie dokumenti, lai kontrole notiktu raiti, neveidojot rindas. Ieteicams ierasties ar izdrukātām rallija biļetēm. Ierodoties biļešu kontroles punktos, ir jālieto prasībām atbilstošas sejas maskas un jāievēro 2 m distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem vai dažādu automašīnu pasažieriem. Jāņem vērā, ka skatītāju zonu ietilpība ir ierobežota un biļešu kontroles punkta darbinieki var liegt piekļūšanu kādai no skatītāju zonām, kurā sasniegts maksimālais skatītāju skaits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Epidemioloģiskās prasības

Ņemot vērā prasības, skatītājiem ir jāņem vērā, ka sportistu un skatītāju saskarsme ir kategoriski aizliegta, tāpēc skatītājiem nebūs pieejams ne rallija centrs, ne servisa parks, kā arī skatītāji nedrīkst tuvoties ātrumposmu starta un finiša zonām. Tāpēc piekļūšanai skatītāju punktiem jāizmanto atbilstošie piebraucamie ceļi, kas redzami skatītāju ceļvedī publicētajās kartēs. Savukārt skatītāju punktos skatītājiem ir jāievēro 2 metru distance starp dažādu mājsaimniecību locekļiem vai dažādu automašīnu pasažieriem. Gadījumos, kad jāpalīdz no ceļa nobraukušai sporta automašīnai, obligāti jālieto sejas maskas.

Ātrumposmu kartes un apraksti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rallija ātrumposmu kartes iespējams lejupielādēt mājaslapā “www.autorally.lv”. Apraksti ir piemēroti gan drukāšanai, gan lietošanai viedierīcēs. Visiem ātrumposmu skatītāju punktiem ir sagatavots skatītāju punkta attēls un iepriekš sagatavoti “Waze” un “Google Maps” maršruti, kuriem iespējams piekļūt, noskenējot vai noklikšķinot uz QR koda. Lai arī maršruti ir sagatavoti tā, lai nekrustotu ātrumposmu, lūdzam drošības pēc pārliecināties, ka nav notikusi kāda kļūme.

Rallija starta secība

Pirms rallija automobiļiem trasē dosies drošības automašīnas jeb tā sauktās “0” ekipāžas, un rallija automobiļi tiem sekos starta numuru secībā. Vienīgi pēdējos divos ātrumposmos nestartēs rallijsprinta dalībnieki. Rallija dalībnieku saraksts un ātrumposmu rezultāti būs atrodami mājaslapā “www.autorally.lv”.

Svarīgākais par drošību

Ziemas rallijs ir īpaši dinamisks, un ar to ir jārēķinās arī skatītājiem. Lūgums atcerēties, ka vienmēr ir jāklausa drošības personāla norādījumi, sacensību laikā nedrīkst šķērsot trasi un pagriezt muguru pret trasi – vienmēr redzeslokā paturiet katru sporta auto. Palīdzot kādai no ceļa nobraukušai rallija automašīnai, nekādā gadījumā neceliet vai nestumiet auto aiz riteņu arkām, jo sporta riepu radzes spēj nodarīt būtiskus miesas bojājumus. Skatītājiem jāatceras, ka pēc ātrumposma beigām ceļš ir atvērts tikai tad, kad to ir veikusi drošības ekipāža ar zaļu bākuguni.

Biļetes

Rallija “Sarma 2022” biļetes ierobežotā daudzumā iespējams iegādāties tiešsaistes biļešu tirdzniecības platformā “eKase.lv”. Biļetes ir pieejamas tikai iepriekšpārdošanā, un tās nebūs iespējams iegādāties biļešu kontroles punktos vai rallija centrā. Šis risinājums ir ieviests, lai nodrošinātu personalizētas biļetes, fiksētu cilvēku atrašanos skatītāju zonās, kā arī, lai līdz minimumam samazinātu nepieciešamību kontaktēties ar rallija personālu. Rallija biļete maksā 10 eiro, savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam, kā arī 1. un 2. grupas invalīdiem – 1 eiro, biļešu kontroles punktos uzrādot apliecību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.