Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No 1. līdz 5. jūnijam aicina kopā krāt jūdzes

Latvijas Tautas sporta asociācija un Starptautiskā sporta un kultūras asociācija (ISCA) piedāvā katram Latvijas iedzīvotājam laika posmā no 1. līdz 5. jūnijam veikt vismaz jūdzes garu distanci (1 jūdze = 1 km 609 m), jo tieši šāda īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. – jebkurā sev tīkamā veidā. Piemēram, skolas vecuma bērni skrienot 1 jūdzi var paveikt 15 minūtēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5 iemesli, kāpēc nelielu distanču veikšana, staigājot, nūjojot vai skrienot, ir lielisks veids kā atkal uzsākt fiziskās aktivitātes pēc pārtraukuma:

  • nepieciešams minimāls sagatavošanas process: piemēram, pat strādājot no mājām vai birojā, var uztaisīt nelielus pārtraukumus, lai nedaudz izstaigātos;
  • neliela pastaiga vai skrējiens palīdzēs nostiprināt muguru;
  • tas ir atslodzes brīdis, lai atpūsties no viedierīču ekrāniem;
  • regulāras īsas pastaigas veicina asinsriti un palielina skābekļa daudzumu asinīs;
  • piemēram, nūjojot tiek nodarbināti ap 90 % cilvēka ķermeņa muskuļu.

Tie, kam ar 1 jūdzi ir par maz, var krāt jūdzes. Latvijas Tautas sporta asociācija piedāvā ikvienam Latvijas iedzīvotājam vecumā no 13 gadiem pievienoties tiešsaistes izaicinājumam “Krāj jūdzes!”, kas norisināsies sadarbībā ar “Distantrace.com” platformu. Laika posmā no 1. jūnija līdz 5. jūnijam jākrāj jūdzes, skrienot staigājot, nūjojot, skrituļojot utt. Starp 3 aktīvākajiem dalībniekiem, kas būs sakrājuši vismaz 21 jūdzi, tiks izlozēti “Eiropas jūdzes” T krekli. Izaicinājumam var pievienoties jebkurā brīdī, bet ieteicams reģistrēties līdz 1. jūnijam.

Noteikumi un reģistrācija: https://distantrace.com/lv/izaicinajumi/eiropas-judze-kraj-judzes-2023/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eiropas jūdze” notiks arī bērnudārzos. Ir saņemti pieteikumi no vairāk nekā 130 pirmsskolas izglītības iestādēm. Bērni audzinātāju pavadībā veiks jūdzes distanci, apstaigās vai apskries savu pirmsskolas izglītības iestādes ēku, dosies pārgājienos, brauks ar skrejriteņiem, piedalīsies stafetēs utt.

“Eiropas jūdzi” Latvijā organizē Latvijas Tautas sporta asociācija, Starptautiskās sporta un kultūras asociācijas (ISCA) biedrs. Eiropas jūdzi atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, “Advert Solutions”, “Distantrace” platforma.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.