Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sesto reizi velosportisti sacentīsies ar Gulbenes-Alūksnes bānīti

6.maijā notiks velosacensības “Bānīša kauss 2023” – “Apsteidz tvaiku!”. Starts šogad būs Alūksnes dzelzceļa stacijā reizē ar bānīša atiešanu uz Gulbeni, finišs – Gulbenes dzelzceļa stacijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizatore ir biedrība “Gulbenes velo klubs “VeloRīts””. Tās pārstāvis Imants Kublačovs “Dzirkstelei” stāsta, ka tradīcija organizēt šo pasākumu sākās 2017.gadā. Pandēmijas laiks nedaudz patraucēja un vienu gadu sacensības nenotika, līdz ar to šogad šī ir sestā reize, kad velosportisti sacentīsies ar bānīti, un trešo gadu sacensības tiek organizētas pavasarī. Pašlaik notiek pieteikšanās sacensībām. Kopumā sacensībās varētu piedalīties aptuveni 100 dalībnieki. Sacensības bērniem šogad nenotiks. “Kad Gulbenē notiek sacensības, tad mēs rīkojam bērniem, Alūksnē nerīko, jo viņiem nav, kur tās īsti noorganizēt,” skaidro I.Kublačovs.

Sacensību mērķis ir veicināt Gulbenes, Alūksnes un citu novadu iedzīvotāju piedalīšanos šajās sacensībās, popularizējot riteņbraukšanu kā veselību veicinošu sporta veidu, kā arī velosipēdu kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli, veicināt interesantu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un ģimenēm, tādējādi veicinot arī tūrisma attīstību.

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka, gaidot sacensību dalībniekus finišējam, no pulksten 12.00 pie Gulbenes-Alūksnes bānīša depo būs iespēja patīkami pavadīt laiku, baudot grupas “Saburzīts, bet solīds” muzikālos priekšnesumus, izgaršojot dažādus ēdienus, vizinoties ar drezīnām un dodoties ekskursijā pa bānīša depo. Apmeklētājiem būs pieejams arī izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijā, savukārt Gulbenes elektrovilcieniņš aicinās doties izbraucienā pa Gulbenes pilsētu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.