Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties izglītojošā pārgājienā Ogres Zilajos kalnos

20.jūnijā “EUROPE DIRECT Vidzeme” aicina pievienoties izglītojošā pārgājienā Ogres Zilajos kalnos, kur kopā ar ekspertu Rolandu Ratfelderu varēs mācīties par bioloģiskās daudzveidības nozīmi, dabas aizsardzības izaicinājumiem, tajā skaitā arī invazīvo sugu izplatības problemātiku. Pārgājiena sākums paredzēts plkst. 10:00, un dalība pārgājienā ir bezmaksas, taču jāreģistrējas līdz 19.jūnijam: https://forms.gle/VYa8F54E2QjUC67k6

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par tēmas aktualitāti liecina arī maijā uzsāktā Dabas aizsardzības pārvaldes kampaņa “Ķeram svešos Latvijas dabā!”. Tās mērķis ir veicināt cilvēku izpratni par bīstamajām invazīvajām augu un dzīvnieku sugām, to radītajiem draudiem Latvijas dabai un informēt par nepieciešamību ziņot par šo sugu novērojumiem vietnē www.invazivs.lv.

Ogres Zilo kalnu Dabas parks ir īpaši labvēlīgs šāda veida diskusijai, jo tajā reģistrētas 17 citzemju kokaugu sugas un kultūrformas un 2 citzemju lakstaugu sugas – tās dabīgos apstākļos šādos mežos nebūtu sastopamas. Pārgājienā par invazīvo augu ierobežošanu pastāstīs Rolands Ratfelders – bioloģiskās daudzveidības un ilgtspējas eksperts ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi, dabas gids, ceļotājs, dabas tūrisma uzņēmējs un improvizators.

Par nokļūšanu uz norises vietu dalībniekiem jāparūpējas pašiem, ērtības labad maršruts būs apļveida, proti, ar vienu un to pašu starta un finiša vietu, kas tiks precizēta dažas dienas pirms pasākuma.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.