Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“DiscoverEU” šoruden piešķir jauniešiem 35 000 vilciena biļešu

Foto: “Pexels.com”.

Šodien Eiropas Komisija izsludina iniciatīvas “DiscoverEU” rudens pieteikšanās kārtu, kas dos iespēju 35 000 jauniešu saņemt dzelzceļa karti ceļošanai pa Eiropu un tās bagātīgās kultūras iepazīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši no programmas “Erasmus+” valstīm pieteikumus var iesniegt līdz 25. oktobra plkst. 12.00. Lai iegūtu ceļošanas karti, jaunieši tiek aicināti pieteikties Eiropas Jaunatnes portālā, atbildēt uz pieciem viktorīnas jautājumiem un vienu papildjautājumu. Kandidāti, kuri dzimuši laikā no 2004. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim un būs sekmīgi izpildījuši atlases viktorīnu, laikposmā no 2023. gada 1. marta līdz 2024. gada 29. februārim varēs līdz pat 30 dienām ceļot pa Eiropu.

Par inovāciju, pētniecību, kultūru, izglītību un jaunatni atbildīgā Komisijas locekle Marija Gabriela: “2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, un tas ir izšķirošs brīdis Eiropas vēsturē. Mums jākoncentrējas uz jaunākajām paaudzēm, piedāvājot tām iespēju paplašināt redzesloku, lai veidotu savienotāku un iecietīgāku pasauli. Tas ir “DiscoverEU” mērķis. Jaunieši ceļojot varēs iepazīt mūsu daudzveidību, kā arī uzzināt, ka pastāv arī daudz līdzību.”

Saistībā ar Eiropas Jaunatnes gadu 2022 ir piešķirts lielāks ceļošanas karšu skaits. Šogad kopumā ir pieejamas 70 000 ceļošanas kartes. “DiscoverEU” tagad ir daļa no programmas “Erasmus+”, tāpēc var pieteikties arī jaunieši no Islandes, Lihtenšteinas, Ziemeļmaķedonijas, Norvēģijas, Serbijas un Turcijas.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieki saņems arī atlaižu karti, kas vairāk nekā 40 000 vietās dos iespējas saņemt atlaides sabiedriskajā transportā, kā arī apmeklējot kultūras pasākumus, norēķinoties par naktsmītni un pārtiku, piedaloties sporta pasākumos un saņemot citus pakalpojumus, kas pieejami visās atbalsttiesīgajās valstīs.

Plašāka informācija: “DiscoverEU” šoruden piešķir jauniešiem 35 000 vilciena biļešu (europa.eu)

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.