Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Galgauskas pagasta “Ozoldruvas” saņem zīmi “Gājējam draudzīgs”

Zīmi “Gājējam draudzīgs” saņēmuši vēl 12 tūrisma pakalpojumu sniedzēji Latvijā, kas piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Tādējādi gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 190 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā. Par to informē LLTA „Lauku ceļotājs” pārstāve Asnāte Ziemele. Starp šiem uzņēmumiem ir arī ZS “Ozoldruvas” Galgauskas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zīme “Gājējam draudzīgs” (“Hiker-friendly”) tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs – tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Uzņēmēji ar kritērijiem var iepazīties šeit: https://baltictrails.eu/lv/forest/marketing

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2022. gada aprīlī, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā (interesenti var pieteikties, rakstot uz e-pastu “lauku@celotajs.lv”).

Gulbenes novadā zīmi “Gājējam draudzīgs” jau saņēmusi lauku māja “Mežvidi” Lejasciemā, viesu māja “Pincikājas” Lejasciemā un pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.