Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunieši, kas dzimuši 2005. gadā, var pieteikties uz 36 000 bezmaksas ceļošanas kartēm, ko nodrošina “DiscoverEU”

Foto: “Latvia.representation.ec.europa.eu”.

Eiropas Komisija ir izsludinājusi iniciatīvas “DiscoverEU” rudens pieteikšanās kārtu, kas dos iespēju 36 000 jauniešu saņemt bezmaksas ceļošanas karti, lai iepazītu Eiropu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā kārtā pieteikties var līdz trešdienai, 18. oktobrim, plkst. 12.00. Lai iegūtu ceļošanas karti, jaunieši tiek aicināti pieteikties Eiropas Jaunatnes portālā, atbildēt uz pieciem viktorīnas jautājumiem un vienu papildjautājumu. Atlasi izturējušajiem kandidātiem, kas dzimuši laikā no 2005. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim, laikposmā no 2024. gada 1. marta līdz 2025. gada 31. maijam būs iespēja līdz pat 30 dienām ceļot pa Eiropu. Pieteikumus var iesniegt jaunieši no Eiropas Savienības valstīm un programmas “Erasmus+” asociētajām trešām valstīm, proti, Islandes, Lihtenšteinas, Ziemeļmaķedonijas, Norvēģijas, Serbijas un Turcijas.

Dalībnieki varēs iepazīt 2023. gada janvārī izveidoto Jaunā Eiropas “Bauhaus” maršrutu. Tā mērķis ir iedvesmot jauniešus viņu galamērķe izvēlē un vairot izpratni par to, cik svarīgi Eiropas Savienības veidošanā ir principi “pievilcība, ilgtspēja, kopība”. Turklāt dalībnieki joprojām varēs gūt labumu, piemēram, no tādām 2022. gadā – Eiropas Jaunatnes gadā – sāktām iniciatīvām kā “Jaunieši ar “DiscoverEU” atbalstu iepazīst kultūru 2022. gadā” un ““DiscoverEU” kultūras ceļi”. Kultūras ceļu iniciatīva apvieno dažādus galamērķus un kultūras nozares, to vidū arhitektūru, mūziku, mākslu, teātri, modi, dizainu u. c. “DiscoverEU” ceļotāji var apmeklēt Eiropas kultūras galvaspilsētas, galamērķus, kas iekļauti prestižajā UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, vai vietas, kas saņēmušas Eiropas mantojuma zīmi. Turklāt viņi var piestāt pilsētās, kam piešķirta Pilsētas pieejamības balva. Tās ir pilsētas, kas rīkojušās plašāk un darījušas vairāk, lai taptu piekļūstamākas ikvienam neatkarīgi no vecuma, mobilitātes vai spējām. Turklāt šīs kārtas dalībnieki saņems atlaižu karti, kas tiem vairāk nekā 40 000 vietās dos iespējas saņemt atlaides sabiedriskā transporta izmantošanai, kultūras pasākumu apmeklēšanai, naktsmītnes un pārtikas izdevumu segšanai, dalībai sporta pasākumos, kā arī citu pakalpojumu saņemšanai visās atbalsttiesīgajās valstīs.  

“Erasmus+” valstu aģentūras rīko informatīvās sanāksmes, tādējādi atbalstot jauniešus pirms došanās ceļā un palīdzot viņiem sagatavoties ceļojumam. Valstu aģentūras nereti organizē “DiscoverEU” tikšanās. Tā ir aizraujoša vienu līdz trīs dienas ilga kultūras programma, kas tiek īstenota visās programmas “Erasmus+” valstīs. Līdz šim notikušas vairāk nekā 100 šādas tikšanās, un šīs iniciatīvas pasākumi turpināsies arī turpmākajos gados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā viena no programmas “Erasmus+” galvenajām prioritātēm ir sociālā iekļaušana, arī turpmāk atbalstu ceļojot saņems dalībnieki ar invaliditāti vai veselības problēmām. Turklāt 2022. gada oktobrī “Erasmus+” valstu aģentūras sāka īstenot “DiscoverEU” iekļaušanas darbību, kuras ietvaros dotācijām var pieteikties organizācijas, kas strādā ar ierobežotām iespējām pakļautiem jauniešiem, un neformālas jauniešu grupas. “DiscoverEU” iekļaušanas darbības dalībnieki saņems papildu atbalstu, piemēram, iespēju ceļot kopā ar pavadošajām personām. 2023. gadā tiek rīkoti divi iekļaušanas darbības uzaicinājumi. Pirmajā uzaicinājumā, kas tika izsludināts 2022. gada oktobrī, “Erasmus+” valstu aģentūras apstiprināja 108 projektus, un pirmie ceļotāji ar šīs konkrētās darbības atbalstu devās ceļā 2023. gada martā. 

Komisija aicina ceļot ilgtspējīgi, proti, ar vilcienu. Tomēr jauniešiem no tālākajiem reģioniem, aizjūras zemēm un teritorijām, kā arī attāliem apgabaliem un salām ir paredzēti īpaši noteikumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.