Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Aicina izzināt Litenes vēstures stāstus

Litenes muiža. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Tupinot izzināt Gulbenes novada muižas, to kultūrvēsturiskās vērtības un neatklātos dārgumus, ikviens interesents 14.janvārī tiek aicināts piedalīties ekskursijā pa Litenes muižu un izzināt tās vēstures stāstus. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Litenes muiža ikdienā apskatei pieejama tikai no ārpuses, bet muižas iekšpusē var iekļūt tikai pēc iepriekšēja pieteikuma. Šajā dienā ekskursijas dalībniekiem būs iespēja izstaigāt Litenes muižas telpas, apskatīt novadpētniecības istabu un kopā ar litenieti vēstures pētnieku Jāni Zvaigzni ielūkoties Litenes vēstures līkločos.

Tie, kam kultūrvēsturiskā mantojuma un vēstures lappušu izzināšanu patīk apvienot ar būšanu dabā, aicināti pēc ekskursijas pa muižu piedalīties apmēram 14 kilometrus garā pārgājienā, dodoties līdz Latvijas Republikas armijas vasaras nometnes vietai, kur sagaidīs gids ar stāstījumu par šo Latvijas vēsturē nozīmīgo vietu un notikumiem, kas saistās ar to, un pēc tam atgriežoties atpakaļ uz Litenes muižu pa “zaļo dzelzceļu”.

Pārgājiena dalībnieki aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un līdzi ņemt tēju un kādu našķi vai uzkodu enerģijai un izsalkuma remdēšanai. Pārgājiena grūtības pakāpe būs atkarīga no laikapstākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekskursija pa Litenes muižu grupai, kas dosies arī pārgājienā, sāksies pulksten 10.00, savukārt pulksten 11.00 sāksies ekskursija tiem, kas vēlas apskatīt tikai muižu un muižas parku. Dalības maksa ekskursijā pa Litenes muižu – 5 eiro, ekskursijā un pārgājienā – 7 eiro.

Iepriekšēja pieteikšanās gan ekskursijai pa muižu, gan pārgājienam pa tālruni 26557582 līdz 13.janvāra pulksten 12.00.

Ekskursiju un pārgājienu organizē Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, 14.janvārī varēsi apmeklēt Litenes muižas ēku bez maksas.

1. Kad celts Litenes muižas kungu nams?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 1837.-1838.gadā,

b) 1827.-1828.gadā,

c) 1817.-1818.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kurā gadā Litenes muižas ēkā ierīkoja skolu?

a) 1915.gadā,

b) 1925.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 1935.gadā.

3. Kurā gadā Litenes muižas kungu nams piedzīvoja ugunsgrēku?

a) 1959.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 1969.gadā,

c) 1979.gadā.

Sūti atbildes līdz 12.janvārim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

29.decembrī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. b) Ziemassvētku svinēšana ilgst 12 dienas; 2. a) Visuma simbols ir puzuris; c) Ja ap Ziemassvētkiem daudz sniega, tad ap Jāņiem būs ļoti karsts. Grāmatu “Es būšu tavi Ziemassvētki” saņems Arta Kraukle. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.