Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Litenē atskatās uz paveikto un plāno jaunus darbus

Litenes pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Dzērve: “Litene ir iecienīta tūristu vieta.”

LITENES PAGASTA PĀRVALDEI par tradīciju ir izveidojies katru gadu kopā aicināt savus tūrisma uzņēmējus, lai pārrunātu, kā ir veicies, un domātu par sadarbības iespējām, kā arī izvirzītu darāmos darbus šajā gadā. Tikšanās sākumā tika pārrunāts, kāds ir bijis 2023.gads. Pasākumu un notikumu Litenē ir bijis ļoti daudz. Arī šogad ieplānoti pasākumi un veicamie darbi, lai Litenes pagasts kļūtu arvien pievilcīgāks pašiem un tūristiem. Tikšanās laikā Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš informēja, ka projekta “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā” darbība Litenē turpināsies arī šajā gadā. Ir plānots, ka taps Litenes muižas apbūves āra makets. Foto: Inita Savicka.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš klātesošajiem uzsvēra – ir bijis daudz pasākumu un daudz izdarītu darbu. Piemēram, pagājušajā gadā Litenē ir daudz dejots, svinēti latviešu gadskārtu svētki, bija arī plūdi, pagasts veiksmīgi piedalījās pašvaldības konkursā par sakoptāko sētu, Litenes nometnē – jauni informācijas stendi, kur darbojas QR kodi, līdz ar to uzreiz ir klausāms stāstījums par šo vietu, pērnais gads pagājis projekta “Sajūtu pilnas verstis Austrumlatvijā” realizācijā. V.Lapiņš uzsvēra, ka Litenē ļoti balstās uz tūrisma uzņēmējiem un tūrismā iet uz priekšu ļoti strauji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Simona Sniķe akcentēja šāgada plānus, piemēram, no tūrisma uzņēmējiem ir nācis aicinājums veidot vairāk kopīgas aktivitātes, kuras savā starpā ļauj saliedēties. Šogad ir plānotas iepazīšanās vizītes, lai Gulbenes novada tūrisma uzņēmēji satiktos cits ar citu.

Tagad Litenē ir arī naudas muzejs

Tikšanās laikā tūrisma uzņēmēji dalījās pieredzē par pagājušo gadu. Piemēram, Litenes pudeļu dārza saimniece Anna Zīle pastāstīja, ka viņa pagājušajā gadā ieguldījusi daudz līdzekļu pudeļu dārza attīstībā. Pagājušajā gadā tapuši pieci jauni objekti, kā arī naudas muzejs. “Ārzemnieki ved naudas kolekcijas un tāpat iedod naudu – kā gan lai netaisa naudas muzeju! Pirms tam man pat sapņos nerādījās, ka man tādu vajadzētu,” smaidot teica A.Zīle.

Starp apmeklētākajiem objektiem Litenes pagastā ir Annas Zīles pudeļu dārzs. Viņa dalās pieredzē, kā veicies pagājušajā gadā. Foto: Inita Savicka

Runājot par naudas muzeju, A.Zīli izbrīna cilvēku atbalsts. Piemēram, kāda stjuarte uzdāvinājusi viņas muzejam papīra naudu no 17 Āzijas un Āfrikas valstīm. Savukārt, kas attiecas uz ekskursantiem, tad pērn vairāk bija ārzemnieku, nevis latviešu. “Pie manis ir bijuši no 57 valstīm, un beidzot sagaidīju arī ķīniešus un tumšādaino no Āfrikas,” stāstīja A.Zīle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī šogad uzsvēra tūrisma brūno norāžu vērtību. “Kā tās strādā! Cilvēki izlasa norādes un atbrauc pie manis! Brauc kāzinieki. Ir bijuši jau 109 kāzinieki. Kopumā tagad pudeļu muzejā ir 54 objekti,” stāstīja A.Zīle un uzsvēra ekskursantu teikto, ka Litenes pagastā tūristiem ir tik daudz, ko skatīt!

Viņa pudeļu dārza apmeklētājiem labprāt pastāsta, ko Litenē vēl var redzēt. Viņasprāt, lietderīgi būtu bukleti ar šādu informāciju, ko viņa varētu iedot tūristiem. Ir, kas interesējoties, kur var paēst. Un tuvākā ir Stāmerienas “Sonāte”, kā arī “Muižas ķēķis” Litenē, tikai pirms tam jāpiesakās.

Savs apmeklējums jāsaskaņo arī ar zemnieku saimniecības “Sopuļi” saimnieku Gunāru Cigli, ja vēlas apskatīt savvaļas govis, senlietu kolekciju un uzklausīt vēstures stāstījumu. “Pie manis brauc pēc ieteikuma. Kāds ir bijis, pastāstījis citiem, un ierodas nākamā grupa,” teica G.Ciglis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īsumā ar savu pieredzes stāstu dalījās arī laivu nomas “Pededzes laivas” un “Laivot.lv” pārstāve Anna Maļiņina, pastāstot, ka pagājušais gads nebija slikts. Ir izveidotas jaunas telšu vietas, līdz ar to iespēja šobrīd uzņemt diezgan lielas tūrisma grupas. Līdztekus laivām tiek audzēti arī stādi. Jaunums ir radošie darbi, kam A.Maļiņina pievērsusies, piemēram, laimes pakavi.

Ar savu pieredzes stāstu dalījās ar lauku mājas “Pededzes”, kuru piedāvājums ir kļuvis plašāks – vairāk dažādu laivu, arī “SUP dēļi”, naktsmītnes. Pie viņiem daudz brauc uzņēmumu tūristu grupas.

Vēl tika pieminēts Baibas Gereišas daiļdārzs Litenē, “LaserTag” Litenē, ornitologs Elvis Kantāns. Tika akcentēta laba tradīcija, kas izveidojusies – “Mājas kafejnīcu dienas”, kad ir iespēja iepazīt konkrēto Latvijas vietu caur gastronomiju un kurā labprāt piedalās Litenes “Muižas ķēķis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir sapnis par grāmatu

Litenes pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Dzērve atgādināja, ka bibliotēkā kopš 2016.gada ir tūrisma informācijas punkts. “Mums ir pienākums sniegt tūristiem un visiem interesentiem informāciju par Gulbenes novada un Litenes pagasta apskates objektiem. Maija (Litenes tautas nama vadītāja Maija Leimane – red.) pārņem gida praksi no Jāņa Zvaigznes. Litene ir iecienīta tūristu vieta,” viņa uzsvēra.

V.Lapiņš aicināja pastāstīt D. Dzērvi par kopdarbu, kas top kopā ar Jāni Zvaigzni. “Savulaik bibliotēkai bija tāds projekts par māju stāstiem. Šis projekts beidzās ar sapni izdot grāmatu par māju stāstiem, pētniecisko apkopojumu par Liteni,” teica D.Dzērve un turpināja, ka problēma ir finanses. “Ir doma aicināt ziedot,” teica D.Dzērve. Klātesošie atbalstīja domu par ziedojumu vākšanu, lai atbalstītu grāmatas izdošanu.

Cerams, arī šogad izdosies noorganizēt tikpat skaistus svētkus ārā pie upes kā pērn. Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Savukārt M.Leimane priecājas, ka pagasta komanda ir ļoti saliedēta, līdz ar to var paveikt daudz. Viņa iepazīstināja ar šāgada plāniem: cilvēki ļoti vēlas, lai arī šogad būtu pikniks Litenes muižā. “Mēģināsim realizēt,” teica M.Leimane un turpināja, ka lielāks pasākums būs pagasta diena 17.augustā, plānots arī Miķeļdienas gadatirgus, ko gaida mājražotāji, un tas parasti Litenē ir īpašs, ar kultūras programmu, Ziemassvētkos – plānoti ziemas danči, tirdziņš ar kultūras programmu. M.Leimane vēlas, lai pagastā vairāk tiktu attīstīta jauniešu kustība. “Tas man ir liels sapnis un varbūt arī realizējams,” teica M.Leimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅA

Plāni šogad Litenes pagastā:

● Litenes sporta zāles energoefektivitātes paaugstināšanas projekts – būvprojekts un būvdarbi,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● bērnu atpūtas laukuma ierīkošana Litenes stadionā,

● pašvaldības autoceļa Litenes stacija-Sopuļi-Jaunsilenieki un autoceļa Sopuļi-Monte-Betona tilts posma pārbūve.

Avots: Litenes pagasta pārvalde

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild “Dzirkstele”.
#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Kā Litenē veicina uzņēmējdarbību? Pagasta centrā atļaujot veikt būvniecības atkritumu apsaimniekošanu? Tā kā tas izdarīts Gulbenē. Vai arī Litenē nakotnē tuvu centram plāno atvērt atkritumu apsaimniekošanas poligonu? Jeb arī saprot iespējamo kaitējumu veselībai, tūrismam, sakoptai un skaisti zaļai videi, galu galā cilvēku vēlmei tur dzīvot ar kuplām ģimenēm. Prieks par jums, litenieši, lai veicas!

    3
    2
  2. Māju kafejnīcu dienās ir piedalijusies vietējā ,privātpersona . Tas nebij “Muižas ķēkis”.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.