Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina apmeklēt Ziemas naktis

Ziemeļbriedis. Publicitātes foto: Rīgas Zoodārzs.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā no 25.novembra līdz 8.janvārim notiks “Ziemas naktis Zoodārzā”. Šajā laikā Zoodārza vārti būs atvērti arī vakara stundās. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai naksnīgā atmosfērā vērot dzīvniekus, bet arī piedalīties interaktīvi izglītojošā izstādē-spēlē “Kas tas?”, meklējot dārza teritorijā izvietotos vides objektus, vērot dzīvnieku vakara barošanas demonstrācijas, satikties ar Ziemassvētku vecīti un sasildīties pie Zoodārza centrā degoša ugunskura, savukārt no 1. decembra interesentu grupām Zoodārzs piedāvā vakara ekskursiju pa naksnīgo Zooloģisko dārzu zinoša gida pavadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas tas?”

Viens no galvenajiem zooloģisko dārzu uzdevumiem ir reto un apdraudēto sugu saglabāšana, tādēļ Ziemas nakšu laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt sākotnēji 13 dizainera Artūra Analta veidotās interaktīvi izglītojošās izstādes-spēles “Kas tas?” objektus. Objekti ir izveidoti dzīvnieku dabiskajos izmēros, ļaujot ikvienam interesentam sajust to lielumu, samēroties ar sevi un pietuvoties kā vēl nekad. Pie objektiem izvietotā informācija arī ļaus uzzināt par dzīvnieka uzvedību, pielāgojumiem, kā arī apdraudētību. Tā kā izstādes objekti būs izvietoti visā Zooloģiskā dārza teritorijā, tad apmeklējuma laikā aicinām tos “kolekcionēt” attēlos. Ziemas nakšu laikā izstāde attīstīsies un ik pa laikam objektu daudzums palielināsies.

Rīgas Zoodārza kolekcijā 27 % ir Pasaules Sarkanajā grāmatā dažādās kategorijās iekļautas sugas. 21 % sugu ir starptautiskas nebrīves populāciju menedžmenta programmas (EEP) vai to pārstāvji iekļauti Eiropas vai pasaules ciltsgrāmatās. 31 % sugu atrodas Vašingtonas konvencijas jeb CITES aizsardzībā, savukārt 6 % sugu ir aizsargājamas Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvētku vecītis

Ziemas nakšu laikā Zoodārzu katru dienu no plkst. 18.00 līdz 20.00 apsolījis apciemot arī Ziemassvētku vecītis. Viņš noteikti viesosies pie saviem draugiem ziemeļbriežiem, taču gan jau būs sastopams arī citviet Zoodārzā. Satiekot Ziemassvētku vecīti, varēsiet tam iečukstēt ausī kādu vēlēšanos vai arī iedot mājās uzrakstītu vēstulīti. Un varbūt vēlēšanās piepildīsies – ir taču Ziemassvētku laiks!

Barošanas demonstrācijas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemas nakšu vakaros Zoodārzs piedāvā vērot dzīvnieku barošanas demonstrācijas. Plkst. 18.15 dārzeņu vakariņas saņems alpakas, plkst. 18.30 ozolzīles kraukšķinās apkakles pekari un plkst. 18.45 ar ķērpjiem no Somijas mielosies meža ziemeļbriežu saime Elmo, Lime, Kalme, Freja un šogad dzimusī Lea.

Ugunskurs pie bērnu spēļu laukuma

Ziemas nakšu laikā Zoodārza centrā pie bērnu spēļu laukuma degs ugunskurs, radot omulīgu siltuma sajūtu. Apmeklētāji varēs pie tā ne tikai sasildīties, bet arī uzrīkot nelielu pikniku un uzcept līdzpaņemtās desiņas. Ja līs lietus, tad ugunskurs gan netiks kurināts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzsauc vakariņas ziemeļbriedim Elmo un viņa saimei!

Sākoties Ziemassvētku dāvanu izvadāšanas maratonam, Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošajiem Latvijas vienīgajiem ziemeļbriežiem sācies intensīvs darba laiks – visur ir jāpaspēj laikā. Tādēļ Zoodārzs aicina uzsaukt vakariņas ziemeļbriedim Elmo, lai viņa vadītajam kamanu pajūgam, varenajiem ragiem šķeļot vēju un mākoņus, raits solis, izvadājot bērniem dāvanas. Kurš gan zina, ko dara ziemeļbriežu saime, kad noslēdzas ziemas nakts Zoodārzā un pamazām nodziest gaismas… Ziemeļbriežu saimei ikdienas maltītē bez zāles vai siena, lapainu zaru slotiņām, dārzeņiem, ietilpst arī ķērpji, kurus Zoodārzs pasūta Somijā. Un 20 eiro ir tieši tik daudz, cik izmaksā vienas dienas porcija. Ziedotāju saraksts tiks publicēts Zoodārza mājaslapā (https://rigazoo.lv/lv/atbalsti/ziedo-ziemelbriedim-elmo), savukārt dienas labdara vārds būs arī uzrakstīts īpašā stendā pie ziemeļbriežu aploka.

Šogad Ziemas naktis sāksies 25. novembrī un ilgs līdz 8. janvārim. Ieejas biļešu kases strādās līdz plkst. 19.30, iekštelpu ekspozīcijas būs atvērtas līdz plkst. 20.30, savukārt pa izgaismotajām zoodārza takām varēs staigāt līdz plkst. 21.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

24. un 31. decembrī Ziemas naktis nenotiks, jo kases strādās līdz plkst. 14.00, savukārt zoodārzs atvērts līdz 15.00.

1. janvārī visi laipni aicināti ciemos gan dienā, gan arī vakarā. Ziemas nakšu ekskursija jāpiesaka iepriekš pa tālruni 67518669 vai epastu zooskola@rigazoo.lv .

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.