Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidenta institūcijai aprit 101.gadadiena; aicina pieteikties ekskursijām Rīgas pilī

Rīgas pils atvēršanas pasākums. Foto: Dāvis Doršs (Valsts prezidenta kanceleja).

14. novembrī Valsts prezidenta institūcijai aprit 101. gadadiena. Stājoties amatā, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs kā vienu no savas darbības prioritātēm izvirzīja lielāku Valsts prezidenta institūcijas atvērtību Latvijas sabiedrībai. Pēc E. Rinkēviča iniciatīvas turpmāk Valsts prezidenta oficiālā rezidence – Rīgas pils – būs atvērta ekskursijām, no šodienas interesentiem piesakoties Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Rīgas pils apmeklējumam var pieteikties uz 23., 24., 30. novembri, 1., 8., 11. decembri, kā arī uz 2024. gada 4., 5., 15., 16., 17. un 18. janvāri. Savukārt kolektīvie Rīgas pils apmeklējumi ir jāpiesaka e-pastā ekskursija@president.lv.

Papildus tam Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālā bibliotēka papildināta ar jauniem Valsts prezidenta institūcijas fonda dokumentiem. Kopumā digitalizēti jau 375 vēsturiskie dokumenti. To vidū 20. gadsimta starpkaru Valsts prezidenta sekretariāta darbinieku dzīves gājumi un iestādes budžets, Valsts prezidenta pavēļu un rīkojumu žurnāli, ar ordeņiem un goda zīmēm apbalvoto personu saraksti, apkopojumi par izsludinātajiem likumiem un apžēlošanas lietas. Tāpat sabiedrībai pieejamas sarakstes un fotogrāfijas par Valsts prezidenta vietas izpildītāja Jāzepa Rancāna (1947–1969) darbību trimdā. Digitalizēta arī Valsts prezidenta vietas izpildītāja Paula Kalniņa (1944–1945) biogrāfija.

Vēsturisko Valsts prezidenta institūcijas dokumentu digitalizēšana tika aizsākta institūcijas simtgades atzīmēšanas ietvaros 2022. gadā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Digitalizētie dokumenti pieejami saitē: https://digitalabiblioteka.lv/?col=1056786.

Kad 1922. gada 14. novembrī ar 92 pirmās Saeimas deputātu balsīm par pirmo Latvijas Valsts prezidentu ievēlēja toreizējo Satversmes sapulces prezidentu Jāni Čaksti, formāli tika ieliekti pamati arī Valsts prezidenta institūcijas izveidei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.