Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties kampaņas “Mana jūra” Zaļajai ekspedīcijai

Publicitātes foto.

Kampaņas “Mana jūra” ietvaros organizētā Zaļā ekspedīcija sāksies 12. jūlijā plkst. 12.30 pie Ainažu mola. Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts līdzdarboties piekrastes dabas vērtību izzināšanā un saglabāšanā, pievienojoties ekspedīcijas aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ik gadu, Zaļās ekspedīcijas mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai kā arī rosināt iedzīvotājus, pašvaldības, un uzņēmējus  kopīgiem centieniem un praktiskai rīcībai piekrastes un Baltijas jūras aizsardzībā. 

”Dienas, kas pavadītas ekspedīcijā, tās dalībniekiem katru gadu ir viens no vasaras spilgtākajiem piedzīvojumiem. Tā ir lieliska iespēja iepazīt mūsu piekrasti, uzzināt vairāk par jūras piesārņojošiem atkritumiem un to monitoringa metodēm, padarīt piekrasti tīrāku un kļūt par daļu no brīnišķīgās “Manas jūras” ģimenes,” stāsta Zaļās ekspedīcijas vadītāja Agate Albekeite.

Ekspedīcijas laikā, līdztekus ierastajiem izpētes darbiem jūras piesārņojošo atkritumu situācijas noskaidrošanā, daudzveidīgās papildus aktivitātēs būs arī iespēja izzināt piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, zinātniekiem un aktīvistiem. Ar piedzīvojumu par ASV šķēršošanu ar kājām, ejot pa “Pacific Crest Trail”, dalīsies Maija Krasts. Un viens no pieredzējušākajiem dabas pētniekiem Latvijā zoologs Vilnis Skuja iepazīstinās ar dzīvnieku pasauli Kaltenes apkārtnē. Par pārējām aktivitātēm un lektoriem varēs uzzināt, sekojot līdzi “Facebook” lapai Mana jūra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesēm, vēlmēm un iespējām. Lai pieteiktos dalībai ekspedīcijā, dodies uz reģistrāciju šeit.

Mana jūra kalendārais grafiks aplūkojams šeit.

Kampaņu “Mana jūra” īsteno nodibinājums “Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un piekrastes aizsardzībā ieinteresētajām pašvaldībām. Kampaņas ‘’Zaļā ekspedīcija’’ tiek īstenota Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas “LIFE” 2018.-2020. gada projekta ietvaros „Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.