Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: 1.oktobrī – 14.Saeimas vēlēšanas: nevar būt vienaldzīgi ne jauni, ne veci!

“Nevaram būt vienaldzīgi ne jauni, ne veci,” uzsver 91 gadu vecais Alfrēds Nicmanis. Foto: Gatis Bogdanovs.

“Dzirkstele” ceturtdien novēroja, ka Gulbenes novada vēlētāji aktīvi izmantoja iespēju nobalsot iepriekš. Visi aptaujātie vēlētāji “Dzirkstelei” uzsvēra, ka balsot ir jāiet obligāti ikvienam. Arī 91 gadu vecais Alfrēds Nicmanis, piedaloties vēlēšanās, “Dzirkstelei” uzsver: “Nevaram būt vienaldzīgi ne jauni, ne veci. Ir jāiet balsot!” Viņš uzver, ka nav izlaidis nevienas vēlēšanas. ““Nobalsots ir godam! Cilvēki negrib iet vēlēt, bet grib, lai mums dzīvē viss būtu normāli un lai mēs būtu laimīgi, dzīvojot Latvijā. Tāpēc nevaram būt vienaldzīgi ne jauni, ne veci. Kāpēc tad mēs te dzīvojam? Dzīvojam te, un šī ir mums iedotā vara, kas jāizmanto!” saka A.Nicmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tiek vai netiek, bet ir jāiet vēlēt! Es ar riteni atbraucu, jo pašai kājām grūti atnākt. Uz kapiem nevaru pie vīra aiziet, bet balsot bija jāatnāk. Izdarīt izvēli man nebija grūti, es zināju, kam atdot savu balsi. Es piedalos katru reizi vēlēšanās,” “Dzirkstelei” saka gulbeniete Helēna.

Iespēju nobalsot iepriekš izmantoja arī jauniete Laura kopā ar savu vecmāmiņu Ņinu. “Šīs ir manas otrās vēlēšanas. Mums, katram pilsonim, ir sava balss, un, lai tā tiktu uzklausīta, vēlēt ir jāiet. Izdarīt izvēli nebija grūti, jo mēs ģimenē esam vienoti un esam par vienu un to pašu partiju,” laikrakstam saka Laura.

Arī seniore Velta “Dzirkstelei” uzsver, ka vēlēt ir jāiet obligāti. “Katra balss ir jānodod! Man kā pensionārei šobrīd ir labi, bet es gribu, lai būtu vēl labāk pie mums, Latvijā. Izdarīt izvēli man nebija grūti. Izvērtēju to, arī pārrunājot ar tuviniekiem – manu vedeklu un dēlu, kuri arī ies balsot. Ja kāds vēl šaubās, vai jāiet, tad ejiet, balsojiet! Nevajag palikt vienaldzīgiem! Ir jāizdara sava izvēle. Es katru reizi eju uz vēlēšanām, ja nepatīk, tad izmēžu no saraksta visus ārā, bet, ja kāds patīk, ielieku tam krustu,” stāsta Velta. Viņa bija domājusi, ka, nākot balsot ceturtdien, būs mazāk cilvēku, bet, redzot, ka vēlēšanu iecirkņa durvis ver cits pēc cita, secina: “Nāk daudz.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 1.oktobrī, vēlēšanu iecirkņi darbosies no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji var doties balsot uz jebkuru balsošanas iecirkni Latvijā.

Gulbenes novada administratīvajā teritorijā noteikti 18 vēlēšanu iecirkņi: Gulbenē – sporta skolā un sporta centrā; Beļavā – tautas namā un Ozolkalna sporta zālē; Daukstēs – pagasta pārvaldes ēkā Staros; Druvienā – pilī; Galgauskā – kultūras namā; Jaungulbenē – tautas namā Gulbītī; Lejasciemā – kultūras namā; Litenē – tautas namā; Lizumā – pagasta pārvaldē; Līgo – kultūras namā; Rankā – kultūras namā; Stāmerienā – pagasta pārvaldē un Kalnienas tautas namā; Strados – pagasta pārvaldē Gulbenē, Brīvības ielā 8, un Stāķu pamatskolā; Tirzā – kultūras namā.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Kāpēc abi iecirkņi blakus vai nevarēja tā lai iedzīvotājiem ērtāk ?

  11
  2
 2. Vai Tev, vili, vispār kādreiz ir bijis labi? Nu tā, intereses pēc! Pastāsti!!!!

  3
  2
 3. Kāpēc tā koministu dzirkstele, neraksta par to, kādas re bij saimnieku mājas, dzelzceļš, visas tās pirmskolhoza būves?

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.