Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: 14.Saeimas vēlēšanās kandidē students no Gulbenes un uzņēmēja novadniece

Foto: Saeima.

“Dzirkstele” turpina sekot deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai 14.Saeimas vēlēšanām. No partijas “Progresīvie” Vidzemes sarakstā ar 28.numuru ir arī bijušais gulbenietis Kristaps Melnis, kurš ir beidzis Gulbenes novada valsts ģimnāziju un pašlaik studē Rīgas Tehniskajā universitātē – liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kristaps Melnis. Foto: no privātā arhīva.

“Dzirkstelei” K.Melnis stāsta, ka par partijas “Progresīvie” biedru ir kļuvis šogad, taču tieši šīs partijas idejas viņam tuvas bijušas jau labu laiku. “Mani sekundārie mērķi ir iepazīstināt Gulbeni ar “Progresīvo” idejām un veicināt novada iesaisti politikā. 2018.gadā Saeimas vēlēšanās tikai 49 procenti no novada balsstiesīgajiem devās balsot, kas bija viens no zemākajiem rādītājiem Vidzemē.”

“Lai mēs no krīzes iznāktu spēcīgāki”

Ko K.Melnis vēlētos panākt, ja iekļūs Saeimā: “Ja es kaut kādā brīnumainā kārtā tieku ievēlēts Saeimā, pirmie mērķi būtu mazināt tagadējās inflācijas un energocenu krīzes ietekmi uz Latvijas iedzīvotājiem – ieviest energoresursu cenu griestus, 200 eiro vienreizējs pabalsts nabadzīgākajiem, PVN mazināšana Latvijai raksturīgai pārtikai. Es uzskatu, ka krīzes slogam nav jāuzkrīt uz Latvijas iedzīvotājiem, jo, ja mēs visi pārvarēsim šo krīzi, mēs no tās iznāksim spēcīgāki ar ekonomiku, kas spēj atjaunoties.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par saviem ilgtermiņa mērķiem politikā K.Melnis teic, ka vajag investēt atjaunojamajos energoresursos, lai varam “panākt energoneatkarību un zemākas elektrības cenas visiem”. Vēl, kā uzskata K.Melnis, Latvijai ir nepieciešams attīstīt jaunu mājokļu būvniecību un veco mājokļu labiekārtošanu, siltināšanu un renovāciju. “Faktiski runājot, mēs esam mājokļu krīzē, mūsu būvniecības rādītāji ir zemāki nekā Lietuvai un Igaunijai, šāds mājokļu trūkums padara īres cenas daudz augstākas, nekā cilvēki spēj atļauties. Protams, šis viss prasīs lielu naudas ieguldījumu, bet tas ir tā vērts, jo uzlabosies iedzīvotāju dzīves līmenis un ienākumi, kā arī uzlabosies ekonomikas attīstība,” saka K.Melnis.

“Progresīvie” ir sociāldemokrātiska, centriski kreisa un progresīva politiskā partija Latvijā.

Par izsvērtiem risinājumiem krīzes pārvarēšanai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aiva Vīksna. Foto: no privātā arhīva.

Novadniece, Rīgas uzņēmēja, biedrības “Līdere” izpildinstitūcijas pārstāve Aiva Vīksna ir pievienojusies biedrībai “Apvienotais Latvijas saraksts”, kuras sarakstā 14.Saeimas vēlēšanām ir ar 4.numuru. Biedrība 14.Saeimas vēlēšanās startē kopā ar Latvijas Reģionu Apvienību, Latvijas Zaļo partiju un Liepājas partiju. “Dzirkstelei” A.Vīksna saka: “Vispirms es atsaucos Ulda Pīlēna aicinājumam un pievienojos profesionāļu komandai un esmu viena no dibinātājām biedrībai “Latvijas apvienotais saraksts”. Atsaucos U.Pīlēna aicinājumam kā bezpartejiska, ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā.” U.Pīlēns, uzņēmējs, ir partiju apvienības “Apvienotais saraksts” premjera kandidāts.

Arī A.Vīksna kandidē “Apvienotā saraksta” Vidzemes sarakstā. Par to viņa saka: “Manā dzīvē ir bijuši vairāki posmi, kur bija jāpieņem lēmumi. Es esmu dzimusi un uzaugusi Gulbenē, pēc Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti absolvēšanas es biju izvēles priekšā – skolas direktores amats un trīsistabu dzīvoklis vai uzsākt savu biznesu no nulles. Un es izvēlējos iet biznesā. Pirms astoņiem gadiem man atkal bija izvēle – pievienoties komandai un no nulles izveidot katamarānu ražotni. Es pievienojos. Uzbūvēju sešus katamarānus, no kuriem viens pagājušajā gadā saņēma Kannās balvu kā skaistākais katamarāns pasaulē. Un tagad man bija izvēle dzīvot savā komforta zonā, būt skatītājam, vērotājam, kritiķim vai čakli strādāt Latvijas labā.”

A.Vīksna vienmēr bijusi par to, lai Latvijā būtu attīstīta ne tikai Rīga, bet gan vienmērīgi visi reģioni. “Būtiski ir attīstīt mūsu novadus, lai tajos paliktu cilvēki, kuri veido darba vietas un kuri tajās strādā. Vienīgais kapitāls, kas mums ir – tas ir cilvēks,” viņa saka un uzsver sadarbības nozīmi pašiem savā Latvijā. A.Vīksna teic: “Mūsu bērniem un mazbērniem ir jāaug Latvijā. Es ļoti vēlos, lai mani bērni un mana mazmeitiņa dzīvotu Latvijā. Jā, būs smagi jāstrādā. Bet vai tad mēs no tā baidāmies, ja tas ir mūsu Latvijas labā? ”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Nevajag vilkt savas”progresīvās” idejas ārpus Rīgas! Gan jau mēs šeit iztiksim bez jūsu izvirtībām.

  6
  3
 2. Ja nu kādam rodas jautājumi par to kapēc es te, kā students vispār kandidēju vai vienkērši grib padiskutēt par politiku es esmu atvērts sarunām uz savu e-pastu – kristaps.melnis01@gmail.com

  2
  1
 3. Par ko ar tevi lai diskutē? Kāpēc raujies zilo partijā vai ko? Tāpat tev līdz deputātam kā līdz Marsam!

  2
  1
 4. Piedod “?” kungs, bet zilo krāsu izmanto Konservatīvā partija, mēs izmantojam oranžo. Ceru, ka nākam reiz zināsi 🙂

 5. Puisīt, ja nesaproti pat par ko ir runa, tad vēl sēdi mammas smilšu kastē, nevis lien deputātos!
  Jeb gribēji notēlot baigo asprāti?

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.