Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

2021.gadā Gulbenes novada pašvaldībā piemaksām bija paredzēti 4 miljoni eiro

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Iepriekšējā sasaukumā Gulbenes novada pašvaldībā darbinieku atlīdzībai bijusi “izveidota progresīvāka darba samaksa”, kas atspoguļota arī aizejošā 2021.gada pašvaldības budžetā. To kolēģiem atgādināja deputāts Gunārs Ciglis (“Latvijas attīstībai”), piedaloties finanšu komitejas sēdē 23.decembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēdē pašvaldības Grāmatvedības nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa ziņoja par pēdējiem grozījumiem, kas izdarāmi 2021.gada pašvaldības budžetā. G.Ciglis izteica repliku, ka šajā dokumentā skaidri ir nolasāms atlīdzības modelis: 19 miljoni eiro – atlīdzībai (15 miljoni eiro – darba algai; 4 miljoni eiro – piemaksas (par nakts darbu, virsstundu darbu, darbu īpašos apstākļos, par personīgo ieguldījumu, darba kvalitāti, par papildu darbu), prēmijas, balvas).

Tādējādi, kā uzskata, G.Ciglis, pašvaldībā darbinieki saņem algu “par padarīto darbu”, nevis tikai “par atrašanos darbā”. Tāda pati atalgojuma sistēma esot uzņēmējdarbībā. “4 miljoni (eiro – red.), tā ailīte, – tie ir tā nauda, kas tiek samaksāta par labāk vai sliktāk izdarītu darbu, ko cilvēki ir veikuši,” teica G.Ciglis.

Tālāk deputāts pauda, ka domē “apmēram 3 mēnešus esam vārījušies, kurš ir saņēmis tādas piemaksas, kurš ir saņēmis savādākas piemaksas”. “Te jau ir tas stāsts, ka, izraujot no konteksta vienu cilvēku, divus cilvēkus, desmit cilvēkus, mēs vienkārši šo te sistēmu neparādām,” rezumēja G.Ciglis. Vienpusīga vai nepilnīga informācija radot aizdomas cilvēkos, ka “kas ir negodīgi un kas ir iedzīvojies uz pašvaldības rēķina”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldībā ir aptuveni 1500 darbinieku un vidēji katram gadā alga un piemaksas viedo 12 000 eiro – norādīja G.Ciglis. “Katrs var aprēķināt samaksātos nodokļus un tad saprast, cik ir liela alga, cik mēs esam dāsni vai skopi attiecībā pret saviem strādājošajiem,” viņš teica.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. Uz beigām bija interesantāka tēma par bērniņu taisīšanu. Diemžēl, bez praktiskas pamācības 🙁

  2. Andis, labi sagatavojies par pabalsta tematiku, gan par ģimenēm, kas nevar tikt pie bērniņa – veselības probēmu dēļ utml., pilnībā piekrītu, ka ne jau nauda motivē, bet vide! Normunds forsē izmaiņu,lai īstermiņā sevi popularizētu, bet, jā, kā Andis min problēma ir komplicētāka, un drīzāk Anda doma, par to, ka jādomā, lai cilvēki atgriežas uz Gulbeni ir pareizāka!

  3. Normis nodemonstrēja kas notiek, ja viens no pozīcijas nepiedalās balsošanā. Bērniņus taisa, ja redz ilgtermiņa stabilitāti nākotnē. Mūsu galā par reprodukciju var neiespringt. Nespīd. Sadomājušies, ka cilvēciņus var vairot kā teliņus vai briežus:) Atliek tikai piečuku paplivināt. Tā tas, par laimi, nenotiek.

  4. Andis😂😂😂 ….. domaaa….
    Andis nedomaa
    Andim nav ar ko domat!!!!
    Vinam galvaa ir mazliet vairak smadzenu ka Intaram, Atim un Ainaram kopa, bet….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.