Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

211 Gulbenes novada izglītības iestāžu darbinieki plāno piedalīties streikā

Foto: no ” Dzirksteles” arhīva.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizētajā izglītības un zinātnes nozares darbinieku streikā ir nolēmuši piedalīties arī 211 Gulbenes novada izglītības iestāžu darbinieki no 13 izglītības iestādēm. Par to informē Gulbenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Streikā plāno piedalīties Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes, Gulbenes 2. pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis”, Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolīši”, Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes, Lejasciema pirmsskolas izglītības iestādes “Kamenīte”, Gulbenes novada vidusskolas, Rankas pamatskolas, Stāķu pamatskolas, Sveķu pamatskolas, Lejasciema pamatskolas, Lizuma pamatskolas, Gulbīša pamatskolas un Tirzas pamatskolas darbinieki.

Streika sākuma datums ir 19.septembris, bet beigu datums netiek paziņots. Gulbenes novada pašvaldība visus vecākus, kuru bērni apmeklē minētās izglītības iestādes, lūdz sekot līdzi oficiālajai izglītības iestāžu informācijai par plānotajām izmaiņām bērna mācību dienas plānojumā. Ar neskaidriem jautājumiem jāvēršas pie savas izglītības iestādes vadītāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Ziniet, vispār jau 40h darba nedēļa, ir normāls darba laiks (t. i. 8h darba diena). Kā tur vēl var nepietikt visam laika? Ko tad lai saka citu profesiju pārstāvji, kam darba diena ilgt 10,11,12 h? Vai tur nav pārslodze?
  Par atalgojumu iebilst varētu arī sanitares, medmāsas, aprūpētāji utt.

  23
  3
 2. Pilnīgi piekrītu Mārai!
  Daža laba skolotāja, kā piemēram Sandra Meisīte nu nemaz nav savā vietā. Īpaši sākumskolā, kad bērniem jāieliek stabili pamati, saliedēt klasi, par komunikāciju es vispār paklusēšu, nekad neko nezin un ne par ko neinformē. Deguns gaisā un izklaides prātā.
  Un es neesmu vienīgais vecāks, kas par šo skolotāju slikti atsaucās.

  8
  3
 3. Jautājums ir par to- kas mācīs mūsu bērnus pēc 10 gadiem? Skolotāji noveco, joprojām strādā arī pensionāri. Un tālāk? Neiemānīsiet skolā jauniešus par 700 eur uz rokas ar tik nenormētu darbalaiku.

  11
 4. Arodbiedrībām vēl jāatgādina direktoriem,ka tie strādnieki,kas paliek skolā, ir jābūt savās darba vietās,nevis jāiet ārā jādara sētnieku darbi. Direktorei nav tiesību likt strādāt citu darbu.

 5. Nevis jauni cilvēki nenāk strādāt algas pēc, bet viņiem nekad nepietiek. Pietiek paklausīties,kad viņus intervē. Viņi nosauc tādas astronomiskās summas.!!! Cilvēciņ!!! Jānopelna un pirmkārt ,ar izglītību. Bet bērnudārzā gan labi,tikko sāc mācīties par audzinātāju un vienlaicīgi strādāt, tūlīt maksā arī tādu algu. Par ko? Papriekšu jāiegūst zināšanas. Un tā darba laika skaitīšana!!! Ka tik nepārstrādātos vien. Jābrīnās, kā vecāki viņus ir audzinājuši!!!

  4
  3
 6. Tētuk kundze nevis tētis. Tiešām taisnība kā citi te komentē, aizskarts vai aizskarta esat ļoti. Turklāt tēti tik bieži eklases neiet un kur nu vēl atbild uz komentāriem. Tikai nadziņu knibinātājām tik daudz brīva laika. Nu skolas direktora darbs ir sūtīt info par streiku un aizstāvēt savas skolas darbinirkus vai vispār informēt par streiku un skolēnu màcīšanu. Jebkuram normālam vecākam šī ziņa ir saistoša ka informācija.

  6
  4
 7. Diemžēl ne visi skolotāji saņem pienācīgas algas. Ir kas sēž skolā un gatavojas katru dienu lai mūsdienu bērnam ir interesanti savādāk haoss stundā garantēts. Bet par to darbu neviens nemaksā, skolotāja darbs nebeidzas ar mācīšanu tikai stundās. Tur ir arī pēcstundu darbs, sagatavošanās nākošai dienai, dežūras starbrīžos, darbu labošanas uttt. Pat bērnu telefoniska vai rakstiska bakstīšana lai bērni atsūta darbus, lai tik varētu izlikt atzīmi. 20. gadus atpakaļ tik ļoti neauklējās ar bērniem tagad jau gandrīz katram ir savādāka programma kā mācīt. Arī skolotājam ir ğimenes un brīvais laiks, kuru bieži vien nākas ziedot skolai, plus vēl visādas atskaites un murgi vairākas reizes gadā. Alga par to pašu slodzi skolās ir dažādas un tik krāmē tiem skolotajiem virsū. Ir skolotaji kas sakož tik zobus un piecieš ļoti daudz un nekad nesūdzas lai gan saprot ka tas darbs kas jaiegulda nav ta verts par tadu samaksu, bet ja tas ir sirdsdarbs tad nekā nevar darīt.

  9
  2
 8. Tie lielie streikotaji lai pasez vien majas kadu menesi bez algas, pec tam skriesus atskries atpakal …., ta pati iepriekseja alga medusmaize liksies. Tad jau cilvekiem gateros un meza stradajot par vel mazaku atalgojumu, veselibu sabeidzot sen butu japakaras. Pretekli ne skolotaji….

  6
  6
 9. Andi vai tu vispār pats apjēdz ko runā… Aizej pats un pastrādā skolā tad tu sapratīsi ap ko lieta grozās… Ja tev klasē ir kas tīšuprāt bojā stundu kādi 3 bērni, plus tādi kuram ir īpaši jāpaskaidro mācību tēma un plus parastie skolēni. Un kad tie trīs sāk ārdīties, trokšņot, kāpt pa galdiem, traucē stundu, īpašie kuriem jāpaskaidro, tad normalajiem paliek tik cik paliek laiks, bet tavs uzdevums ir visiem mācīt. Un tev katra diena ir tāda. Tu esi laimīgs ja to 3 bērnu nav skolā un ieguvēji ir visi pārējie. Teikt tu nekā nedrīksti, darīt arī nē. Toties tev var špļaut virsū, apcūkot tavu mašīnu, nolamāt tevi, mest ar to kas pagadās. Pēc stundām tev īpaši jāstrādā pie tā lai tev atsūta mājasdarbus utt. Bērni neklapē ar ausīm un vecāki reti kurš savus bērnus skatās, tic ka berni ir visi labiņi visu izdarijuši. Tu nēsi normāli paēdis jo viss ir pakārtots skolai, eklasei nākamās dienas stundām. It sevišķi ja tu māci vienu priekšmetu visām klasēm un tavas profesijas pārstāvju nav kas tevi varētu aizstāt, jo vienkārši nav skolotāja. Tad tā naudina 700 uz papīra nav nekas, jo ari 6diena un svetdiena ir darbs ap to pašu skolu vieniga atšķirība ka tev nav kas lec pa galdiem un pazemo, jo tāda ir tagadējā jaunatne un cilvēku nevis neaudzināšana bet visatļautība. Arī 6dienās tevi traucē skolēni vai vecāki pat vakara stundās. Dažam labam skolotajam gatera darbs ir sapnis darbs salidzinajuma ar skolu. Fizisks ja saboja veselibu, bet skolas darbs ir nenormets, emocionali un vardarbigi parsatinats, lai ari mācīt tas ir dzives aicinajums, alga nav atbilstoša. Vairs nav tie laiki kad skolnieki bija apzinigi un macijas un viņiem intereseja. Tagad daudzreiz sliktak. Un ja ir tadi vecaki kas saka kad skolotāji ir pretekļi, tad šāda vecāka bērna uzvedības līmenis ir 2 reiz sliktāks nekā vecāka diemžēl. Tiešām ieteiktu vecākiem aiziet uz skolu un pavērot bērnirm nezinot kas notiek stundās.

  17
  1
 10. Esot kādā vecāku sapulcē skolotaja kāda teica. Tagad ir jāmāca visi skolēni viņi ir dažādi ar dažādām uzvedībām. Mus nākas paciest pilnīgi visu, kas tur galā sanāks mēs nezinam. Tieši kas no tiem bērniem galā sanāk neviens nezin vai nu būs ok vai arī pazuduši cilvēki. Diemžēl īstā realitāte paliek skarba, bet no tās cieš citi un nedrīkst redz sūdzēties, bet kādēļ tas būtu jāpacieš.

  7
  1
 11. Ja kādam skolotāja darbs liekas viegls, tad tik uz priekšu – skolojies un nāc strādāt! Valstī uz šo brīdi ir vairāk nekā 1000 vakances un to būs arvien vairāk…..

  7
  2
 12. Pilnībā piekrītu komentētājai(am) ha, ha. Agrāk tādiem stundu traucētājiem ar neadekvātu uzvedību pāris reizes aizrādīja,ja nelīdzēja, tad pārrunas ar vecākiem. Un , ja arī tas nelīdzēja, tad tepat mūsu novadā ir cita skola, speciāli šādiem bērniem. Tagad notiek kaut kāda neizprotama auklēšanās , kuras rezultātā cieš visi , gan skolotāji, kuri nevar normāli strādāt, gan bērni, kuri grib normāli mācīties.

 13. Tur nav ko nesaprast,māmiņ! Tas aktuāli lauku rajonos,kur katra skola tikai pēc skaita tur tos bērnus. Būtu agrākie laiki,jau sen būtu tur. Pat par vienīgās mācības ,matemātikas nesaprašanu,aizsūtīja prom. Bet,kad lūdza audzinātājai grupā izpildīt tikai matemātiku,tad nebija nekas darīts. Pusotra stunda vējā. Kad nāca cita skolotāja,bija viss izmācīts un vēl perfekti aizpildīta dienasgrāmata. Bet ja skolotājs ir tuvu stāvošs direktoram un dzīvoja tikai no vecāku kukuļiem,tad tajā laikā daudzi tika izraidīti. Labāk lai tādu skolotāju nav. Nav kvalitātes. Ja darbu nedara no sirds . Diemžēl to redzu katru mīļu dienu. Un arī šodien notiek bērnu šķirošana. Ja visi vecāki to zinātu,tad trači būtu katru dienu skolā.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.