Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Ābolīšiem”— attīstības plāns vēl diviem gadiem

foto: no privātā arhīva

Attīstības plāns turpmākajiem diviem gadiem ir izstrādāt novada pirmsskolas izglītības iestādei “Ābolīši”. Šis plāns 17.aprīlī publiski tika prezentēts novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.
Kā misija ir norādīta nepieciešamība veicināt bērnu individuālu mācīšanos ar pētīšanu un darīšanu. Vīzija paredz bērnu spēju pielietot praktiski savas iegūtās zināšanas un prasmes. Iestāde vēlas veidot cieņpilnas, gudras un sadarbīgas vides veidošanas piemēru.

“Ābolīšiem” ir pavisam četras izglītības programmas īstenošanas vietas, tostarp Litenē, Stāmerienā, kā arī Galgauskā, kur gan ar 1.jūniju šāds pakalpojums vairs netiks sniegts. Bet Beļavā arī turpmāk, ja vecākiem ir tāda nepieciešamība, bērni varēs uzturēties visu diennakti nedēļas garumā. Katrā “Ābolīšu” atrašanās vietā regulāri notiek pasākumi, tiek organizēti arī kopīgi notikumi, sapulcinot vienviet iestādes bērnus. Notiek sadarbība ar pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem, organizācijām.

2023./2024.mācību gadā “Ābolīšiem” ir 6 pirmsskolas vecuma audzēkņu grupas, kas aptver 72 bērnus ne tikai no Gulbenes novada, bet arī Alūksnes novada Zeltiņu un Jaunannas pagasta – apmēram 10 bērni. Mācību gada laikā izglītojamo skaits iestādē ir mainījies, ģimenēm kopā ar vecākiem mainot dzīvesvietu.
Iestāde “Ābolīši” darbu ir uzsākusi 2019.gada 1.septembrī, tās juridiskā adrese ir Beļavā. Vadītāja ir Ginta Ozoliņa. Iestādei ir 30 darbinieki, tajā skaitā 15 pedagogi. Ir arī logopēds, sporta un mūzikas skolotājs. Iespējams, jaunajā mācību gadā darbinieku skaits samazināsies, jo tiks pārskatīts audzēkņu grupu skaits. Iespējams, paliks četras audzēkņu grupas – divas Litenē un pa vienai Stāmerienā un Beļavā. Tiek prognozēts, ka nākamajā mācību gadā “Ābolīšiem” varētu būtu 62 audzēkņi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Var jau ierīkot arī mobīlo grupiņu- autobusā. Tad vispār nebūs svarīgi, cik kurā pagastā bērnu. Savāks noteiktos 14, noenkurosies kaut kur, da jebkur, un lai spēlējas bērņuki. I ekskursijas pie viena (kas taču esot labākā apmācības forma).

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.