Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina “Ferdinandam” dāvināt malku

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Gulbenes–Alūksnes bānītis šogad septembrī svinēs vēsturiskās dzelzceļa līnijas 120.jubileju un aicina iesaistīties jubilāra apdāvināšanā – akcijā “120 kubikmetri 120 gadu jubilejā”, dāvinot malku tvaika lokomotīves darbināšanai. Vēlams tieši to, kura vislabāk “garšo” “Ferdinandam” – labi izžāvēta, no lapu kokiem vai skujkokiem un sagarinātu 50 līdz 70 centimetru garās pagalēs.

SIA “Gulbenes-Alūksnes” bānītis pārvadājumu daļas vadītājs Raitis Melders “Dzirkstelei” stāsta, ka radusies doma šajā jubilejas gadā iesaistīt sabiedrību šādā procesā. “Gribam par to runāt jau laicīgi, lai arī svētki būs 1. un 2.septembrī. Šogad paredzēta divu dienu programma. 1.septembrī notiks industriālā mantojuma konference, sabrauks arī starptautiskie viesi, būs arī speciāls tvaika brauciens, 2.septembrī – ierastās aktivitāšu vietas Gulbenē, Stāmerienā, Alūksnē,” saka R.Melders.

Viņš arī uzsver, ka malka – tā ir praktiska dāvana “Ferdinandam”, un tie, kas vēlas un var, ir aicināti iesaistīties šajā akcijā. “”Ferdinanda” radītie tvaika un dūmu mutuļi patīk visiem, un “Ferdinandam” galvenais, kas nepieciešams, tā ir malka un ūdens. Šī akcija uzsākām 20.aprīlī, un jau 21.aprīlī bija pirmie malkas ziedotāji – Kļaviņu ģimene no Litenes pagasta. Esam ļoti pateicīgi, jo viņi ir akcijas pirmie dalībnieki. Bet interese ir arī no citiem. Cilvēki zvana, saskaņojam laikus. Šo sestdien, 29.aprīlī, uzsāksim arī tvaika vilciena sezonu, arī šajā datumā daudzi ir pieteikušies, lai nodotu “Ferdinandam” malku. 120 kubikmetri ir apjomīgs lielums. Ja saziedos daudz un neizmantosim to visu šajā sezonā, tā paliks uz nākamo sezonu. Malkas šķūnis mums ir ietilpīgs. Pieņemam arī garāku malku. Tā nav problēma. Galvenais akcijas mērķis ir iesaistīt sabiedrību,” uzsver R.Melders.

Malku bānītim lūdz dāvināt, iepriekš sazinoties pa tālruni 20228884. Katrs dāvinātājs saņems īpašo bānīša svētku nozīmīti. Dāsnāko malkas dāvātāju vārdi būs lasāmi uz tvaika lokomotīves “Ferdinands” sāniem bānīša svētku braucienu laikā šī gada 1. un 2.septembrī. Viņi arī tiks aicināti uz tikšanos ar tvaika lokomotīves apkalpi un īpašu jubilejas braucienu restorāna vagonā.

— Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Ferdinands tagad no lielā naudas kāsēja Eiropā pārvērties ubagu, kas lūdz no Gulbenes ubagiem?
  Kaut ko tādu atceros tik no 90. to sākuma, kad uz skolu bij jānes malka, katram skolniekam pa pagalei.
  Paldies čekistu bērniem līdz kam jūs esat Gulbeni noveduši.

  12
  2
 2. Kāds sakars ar čekistu bērniem? Te welcomisti visu ir izdāļājuši pasaules paprošaikām.

  3
  2
 3. kad reiz jo…jā emmu mājā beigsies-ziedojiet,dāviniet,nu ja nav nekā nav ko nagus saldēt-laiž dibenā no ledus gabala

 4. Ļoti labi, ka tiek pateikts kāda dāvana būtu visnoderīgākā. Dāvināt nozīmē dot kaut ko, neprasot par to atlīdzību.

  5
  2
 5. Bet ko darīt,ja tādu dāvanu nenovērtē un visu mūžu tikai gaida. Nepadomā,ka varbūt es varu kaut ko palīdzēt un tad man iedod? Būtu tikai loģiski un galu galā saprotami. Un vēl nepadomā,ka ir cilvēkam jau parādā ilgus gadus, bet neatdod. Bet nesaka arī,es varbūt varu atstrādāt??? Labdarība neatmaksājas . Tu tikai sevi pazemo un pēc tam jūties vēl vainīgs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.