Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina Gulbenes novada jauniešus piedalīties aptaujā par līdzdalības iespējām pašvaldībā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti sadarbībā ar Valsts kontroli veic aptauju par pašvaldību komunikāciju, lai iesaistītu iedzīvotājus līdzdalībā. Jaunieši (vecumā no 13 līdz 25 gadiem) tiek uzrunāti ar “e-klase.lv” starpniecību un izmantojot sociālo tīklu platformu “Tiktok”. Savukārt pārējie iedzīvotāji tiek uzrunāti katras pašvaldības populārākajās iedzīvotāju grupās sociālo tīklu platformā “Facebook”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aptaujas rezultāti sniegs informāciju par iedzīvotāju vēlmēm, tajā skaitā – kā viņi vēlētos, lai pašvaldība par līdzdalības iespējām ar viņiem komunicē,” saka Valsts kontroles Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša.

Saite uz iedzīvotāju aptauju pieejama šeit: https://ej.uz/NoverteLidzdalibu Aptauja ir anonīma, tās aizpildīšana aizņem aptuveni 7 minūtes. Datus izmantos tikai apkopotā veidā. Jautājumu gadījumā aicina rakstīt Valsts kontroles revidentei-juristei uz e-pastu Guna.Rudzite@lrvk.gov.lv.

Aptaujā aicināti piedalīties Jūrmalas un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības, Ādažu, Cēsu, Dienvidkurzemes, Dobeles, Gulbenes, Kuldīgas, Limbažu, Madonas un Rēzeknes novada pašvaldību iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadarbība ar RSU Komunikācijas fakultāti notiek lietderības revīzijas “Vai pašvaldību veiktās darbības nodrošina iedzīvotāju līdzdalību un informētību” ietvaros. Revīzijas izlasē ietvertas Jūrmalas un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības, Ādažu, Cēsu, Dienvidkurzemes, Dobeles, Gulbenes, Kuldīgas, Limbažu, Madonas un Rēzeknes novada pašvaldības. Galvenie jautājumi, ko vērtē revīzijā:

  • vai pašvaldības nodrošina iedzīvotāju līdzdalību tiem būtiskos jautājumos un visos labajā praksē paredzētajos iedzīvotāju līdzdalības posmos;
  • vai pašvaldības veic mērķtiecīgas darbības, lai panāktu, ka iespējami vairāk iedzīvotāju un dažādas iedzīvotāju grupas uzzina par līdzdalības iespējām un iesaistās līdzdalības procesos;
  • vai pašvaldība nodrošina pietiekamu un savlaicīgu atgriezenisko saiti par līdzdalības rezultātu;
  • vai pašvaldību veiktās darbības jauniešu līdzdalības veicināšanā ir pietiekamas, lai izveidotu pilsoniski aktīvu jauno paaudzi.

Lietderības revīzijā “Vai pašvaldību veiktās darbības nodrošina iedzīvotāju līdzdalību un informētību” Valsts kontrole sadarbojas ar nodibinājumu “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”” un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultāti. Revīzijā vērtē, cik kvalitatīvas ir pašvaldību piedāvātās sadarbības metodes ar iedzīvotājiem un vai tās reāli veicina iedzīvotāju līdzdalību. Revīziju “Vai pašvaldību veiktās darbības nodrošina iedzīvotāju līdzdalību un informētību” plānots noslēgt 2023. gada februārī.

2023. gada 16. augustā Valsts kontroles likumam apritēs 100 gadi. Līdz ar šī likuma pieņemšanu Valsts kontrole no formālas de facto 1918. gada 2. decembrī dibinātas institūcijas kļuva par de iure neatkarīgu, koleģiālu Latvijas Republikas augstāko revīzijas iestādi. Valsts kontrole ir viena no Satversmē nostiprinātajām neatkarīgām valsts iestādēm. Satversmi parakstīja Satversmes sapulces prezidents Jānis Čakste un Satversmes sapulces sekretārs Roberts Ivanovs, kuru pēc tam apstiprināja valsts kontroliera amatā. Pirmais valsts kontrolieris amatā nostrādāja 12 gadus. Viņa paraksts līdzās Jāņa Čakstes parakstam apstiprina mūsu Satversmes tekstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Man jau patīk!!! Komunikācija tikai internetā. Kur paliek cilvēks parastais? Nebūt visiem nav datoru,nav tādu telefonu un galu galā zināšanu. Jaunie domā,ka laikam pat uz tualeti nevarēs aiziet,ja nebūs dota atļauja. Vai mēs nekrītam no viena grāvja otrā?

  2. Uzņēmēji ejam pašvaldībai prasīt naudu!Gana jau nodokļos samaksāts un kur paliek.Stāmerienā un Lizumā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.