Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina izteikt viedokli par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Gulbenes novadā

Foto: “Pixabay”.

Gulbenes novada pašvaldība līdz 31.oktobrim aicina ikvienu izteikt savu viedokli par saistošo noteikumu projektu “Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Gulbenes novada pašvaldībā” noteiktajā viedokļa izteikšanas kārtībā novada pašvaldībai.

Par viedokļa sagatavošanu un iesniegšanu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Atjaunot un atļaut vest vecākiem un darbiniekiem,kas ēd pusdienas,dažādus augļus un dārzeņus,kas izaudzēti mājā. Kā bija tad,kad gājām skolā mēs. Atrēķināja summu nost no pusdienu naudas. Jo īsti nav normāli,ka darbā nevari paēst siltas pusdienas. Jāpārtiek no maizes,jo nav jau kur uzsildīt,ja arī paņemsi kaut ko līdzi no mājas. Ļoti skumji,ka strādā un pat nevari paēst kā cilvēks.

 2. Nu Gulbenes pašvaldība jau galīgi kaunu pazaudējusi. Palikusi viena novada vidusskola,bet neko nevar nodrošināt.Nu jau arī bērnu ēdināšanu.

  32
  1
 3. galvenais ir nodrosinat jaunas statas vietas, ielikt kadu savejo ta saucamaja darba vieta kura atsez savu laiku un pielikt jaunus algas pielikumus, pacelt algas no 2,500 stukam lidz 3 stukam, tur ta nauda ari aiziet, tapec nekam citam nepietiek.

  34
  2
 4. Paši paēduši ,citi kā?Vienalga!Deputāti bērni ir mūsu nākotne.Bez viņiem Gulbenes nebūs,nekā nebūs.Kad beidzot to sapratīs?

 5. Aicina izteikt viedokli par izmaiņām ēdināšanas maksās ar 2024.gada 1.janvāri:
  Bērnudārzos saglabā ēdināšanas maksu līdzšinējā apjomā
  Skolās brīvpusdienas 1-4.klasei
  5-9.klase 50% pašvaldība +1,61 EUR vecāku līdzmaksājums par pusdienām dienā
  *mēnesī 30,50 EUR (19 dienas) …36,92 (23 dienas)
  10-12.klase pusdienu maksa 3,21 EUR dienā
  100 %atvieglojums pusdienām, ja ir daudzbērnu ģim., mazturīgā vai trūcīgā statuss; bērns ar invaliditāti

  Un tad …Dzirkstelē lasu, ka Sporta pārvalde nākošajā gadā grib smelties Basketbola sistēmas pieredzi Somijā un slēpošanas trašu uzturēšanas pieredzi Zviedrijā. Būs nepieciešams pašvaldības līdzfinansējums 5616 EUR. Domāju, ka pieredzi var gūt tepat Latvijā.
  Un ja jau pašvaldībai trūkst naudas, tad pieredzes braucieni/ komandējumi JĀATCEĻ!!!

  23
 6. Mans bērns vispār pusdienas neēd.Nāk pusdienlaikā mājās.Bet rēķinu es saņēmu par septembri 44.40 EUR.Kāpēc dome raksta rēķinu bērnam kurš ne reizi nav pusdienojis.Es sen šo jautājumu gribēju uzdot.Vai tiešām skolā neviens neseko tam līdzi.Tad jau naudu var norakstīt kā grib un cik grib.Zinu ,kā citi klases bērni arī neēd.Kur paliek nauda un ēdamais

  9
  2
 7. Mans bērns arī jau otro gadu neiet pusdienās, jo rindas esot nenormālas.
  Kaut kas tur ar barošanas organizēšanu nav kārtībā.

 8. Novadā visās skolās no pirmās līdz devītajai bija brīvpusdienas. Šogad ir savādāk? Tikai ar pusdienu pieteikšanu audzinātājiem gāja kā pa celmiem. Kā jau izglītotiem cilvēkiem. Nevarēja vien izdomāt,kuram uzgrūst,lai tik nebūtu jādara savs darbs. Rezultātā ar to bardaku jātiek galā virtuves vadītājam. Jo neviens nav vainīgs,kādi cipari nodoti. Bet jāsāk pavāriem gatavot jau septiņos. Tikko noklausījos sarunu veikalā. Runājās divi cilvēki par saviem skolēniem. Gāja runa par skolas ēdināšanas taloniem. Dāma saka— mans bērns aiziet ,paskatās,kas pusdienās, vai launagā, un ja nepatīk,neēd. Tātad neizmanto talonu, bet ēdiens tak pasūtīts un izgatavots. Izšķērdība augstākajā pakāpē. Un jūs vēl jautājat,kur paliek ēdiens. Cūkām vai tagad pa jaunam būs jāmet “” brūnajos”” konteineros. Vai viņi maz saprot,kas notiks,ja tādu konteineru izvedīs tikai vienu reizi nedēļā? Vasarā būs neizturama smaka,ziemā sasals. Es jūs tiešām neapskaužu,kas dzīvo pilsētās. Bet vēl runājot par ēdināšanu,ir ļoti liels bardaks . Sanitārie pieprasa barot un jābūt tam,tam,tam,tik…, bet rezultātā bļodām aiziet cūkām. Vislielāko vainu saredzu vecākos,kas netaisa un nemāca saviem bērniem ēst dažādus ēdienus. Un tas ir skumji. Tur arī aiziet tā nauda, pilnīgi zemē. Kāds nobaro cūkas uz mūsu nodokļu maksātāju rēķina, bet galā tu pat paēst nevari par tādu cenu. Kur vēl zemāk varam krist.

 9. Būtu labi ja bērns pats izvēlētās ko ēst nevis to ko uzspiež pēc ēdienkartes ar visām savām kalorijām un to naudiņu ko pārskaita dome atskaitīt no paņemta bērna ēdiena pēc ēdienkartes a pārējo viņš piemaksāt klāt varbūt viņš negrib to zupu bet paņem otro ēdienu labāku

  3
  2
 10. Tā sanāk ka pilsētas dome uzdzīvojas uz bērnu rēķina viņiem liekas ka visi bērni sātīgi ēd bet kā patiesībā?

 11. man bērni vienmēr ir pusbadā, katru dienu pēc skolas nāk mājās un prasa ēst jo nav paēduši. skolā esot mazas porcijas, no kuram nevarot paēst un bieži vien tās pašas esot ļoti negaršīgas.

  6
  2
 12. Jā tā ir mans bērns arī nav paēdis jo mazās porcijas ka bērnu dārza liek,citreiz pat nav ko ēst.berns visu dienu badains staigā pat stundas nevarot nosēdēt jo gribās ēst.ja mēs esam eiropa tad lūdzu bērns var piecelties stundu laikā un atnākt uz mājām paēst pusdienas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.