Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikt vakances skolēnu darbam vasarā arī Gulbenes novadā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles visā Latvijā līdz 6.aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai vasarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras Balvu filiāles vadītāja Sandra Kindzule “Dzirkstelei” stāsta, ka pagājušajā gadā aģentūras Gulbenes klientu apkalpošanas centra pasākumā “Skolēnu vasaras nodarbinātība” bija izveidotas 116 darba vietas, kurās iesaistīti 93 skolēni. Tika noslēgti 18 līgumi ar darba devējiem par pasākuma īstenošanu. Jaunieši strādāja visdažādākajās profesijās – palīgstrādnieka, viesmīļa, pārdevēja, būvstrādnieka, labiekārtošanas strādnieka un citās.

Šogad kopumā pasākuma īstenošanai paredzētais finansējums ir 3 542 672 eiro, kas ir pietiekams, lai izveidotajās darba vietās nodarbinātu 10 302 jauniešus.

Aģentūras Balvu filiāles apkalpes teritorijā, kurā ietilpst, Alūksnes, Balvu un Gulbenes novads, paredzēts nodarbināt 284 jauniešus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba devējs, kurš piedāvās darba vietu skolēnam vasaras brīvlaikā, saņems dotāciju skolēna mēneša darba algai – 50 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja darba devējs nodarbinās skolēnu ar invaliditāti, aģentūras dotācija būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā. Aģentūra apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. Aģentūra piešķirs arī dotāciju skolēna darba vadītāja atalgojumam.

Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums skolēna darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 620 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Skolēns pasākumā tiks nodarbināts vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem. Noteikumi arī paredz, ka darba devējs var vienoties ar konkrētu skolēnu par darba vietu un laiku, norādot šo informāciju pieteikumā. Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts līdzfinansētajās darba vietās strādāt varēs skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Darba iespējas vasaras brīvlaikā jau otro gadu pēc kārtas varēs izmantot arī Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

Skolēnu pieteikšanos dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā plānots uzsākt maija pirmajā nedēļā, pieteikties dalībai pasākumā skolēni varēs elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu aģentūras tīmekļvietnē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.