Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aizvest dzērājus uz Balvu atskurbtuvi Gulbenes novada pašvaldībai iznāk lētāk

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Arī turpmāk Gulbenes novada pašvaldības policija, kad būs nepieciešamība, ar pašvaldības policijas mašīnu dzērājus vedīs uz Balvu atskurbtuvi. Atpakaļ dzīvesvietā viņiem jātiek saviem spēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” skaidro, ja pašvaldībai vienai pašai jāuztur atskurbtuve te uz vietas, tad uzturēšanas izmaksas ir krietni dārgākas, nekā pagaidām aizvest uz Balviem. Arī madonieši ved uz Balvu atskurbtuvi.

“Ja nu kaut kas mainās, esam gatavi noreaģēt uz situāciju, bet tad mums arī jārēķinās, vai kādi kaimiņi ir gatavi vest pie mums. No vienas puses, tam būtu papildu labums, jo tad mēs varam atskurbtuvi uzturēt ar mazākiem izdevumiem, jo kaimiņi kaut ko samaksā, bet tam ir blakusefekts – bieži vien cilvēki, kas ir atvesti uz atskurbtuvi un pēc tam izlaisti ārā, atkal pamanās salāpīties turpat uz vietas, kur ir, un viena daļa nemaz uz mājām nesteidzas. Balvi ar to saskaras, jo ne visi ir apzinīgi, lai pēc izlaišanas no atskurbtuves dotos mājās,” stāsta A.Caunītis.

Savulaik bija plānota atskurbtuve Valsts policijas telpās Gulbenē. “Valsts policija ir jautājusi mūsu viedokli, domas, ko mēs darīsim uz priekšu un cik ilgi rezervēt telpas, kā rēķināties ilgtermiņā. Bet mēs diezgan atturīgi uztveram procesu par savu atskurbtuvi Gulbenē,” saka A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards stāsta, ka katru mēnesi personas, kuras alkohola lietošanas rezultātā zaudējušas spēju patstāvīgi pārvietoties vai orientēties, vai var nodarīt kaitējumu apkārtējiem vai pašas sev, tiek vestas uz Balvu atskurbtuvi.

“Arī pagājušajā nedēļā vienu cilvēku aizvedām uz Balvu atskurbtuvi. Viņš bija aizgājis ciemos uz veco ļaužu māju un taisīja nekārtības, bija jāved uz atskurbtuvi,” saka M.Didrihsons-Linards.

Balvu atskurbtuvē 2022.gada 2.pusgadā nogādātas personas: jūlijā – 20, augustā – 6, septembrī – 8, oktobrī – 11, novembrī – 13, decembrī – 8.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Tak 3 gadus atpakal ja nemaldos esam uztaisijusi 2 atskurtuves gulbene🤔 kas ta nu

  11
 2. Vajadzīga nevis atskurbtuvē dzērājiem.bet.gan patversme civiliedzīvotājiem apdraudējuma gadījumā.

 3. Vajadzēja aizvest uz mežu.un piesiet pie koka.laciem par barību.

  3
  4
 4. Sociālais dienests nāk pie cietušajiem,ar alkoholiķiem nestrādā. Iestādes, kur ārstē ,nepastāv.Dzērāju ir daudz.

 5. Pilnīgas muļķības, ka nepastāv iestādes, kur ārstē no alkohola atkarības. Ja ir vēlme ārstēties no alkohola atkarības, var vērsties pie jebkura dzīvesvietai tuvākā narkologa. Ja nemaldos, Gulbenē ir divi- Ābeļu ielā un slimnīcas ēkā. Pieņemu, ka slimnīcā visdrīzāk būtu jābūt arī pakalpojumam, kad organismu atbrīvo no alkohola intoksikācijas ar sistēmu palīdzību. Par to gan neesmu īsti pārliecināts. Viss tomēr pašu rokās. Neko ar karoti mutē neieliks, ja pašam negribēsies sev palīdzēt.

  6
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.