Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ap Emzes dīķi Gulbenē aizliegts braukt motorizētajam transportam

Foto: Diāna Odumiņa.

Ap Emzes dīķi Gulbenē pagājušajā gadā ir izveidots celiņš pastaigām un velobraucējiem – par to ir gādājusi pašvaldība. Arī par diviem norobežojošu elementu komplektiem, lai tādā veidā ierobežotu šā celiņa izmantošanu motorizētajam transportam. Taču sestdien, 15.janvārī, “Dzirkstele” konstatēja – ierobežojošie elementi nav traucēklis, ja kāds vēlas pārkāpt noteikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Riepu nospiedumi, kas bija redzami sniegā, lika aizdomāties: pa šo celiņu ir braucis pašvaldības traktors, kas tīrījis sniegu, vai kāds kvadricikls?

Atklājās, ka centrālais norobežojošais stabiņš uz celiņa ir noceļams un noliekams malā, lai netraucē iebraukt transportam. Stabiņam ir stiprinājums, bet “Dzirkstele” atrada šo stiprinājuma detaļu noņemtu un iesalušu zemē. Iesalušo detaļu izkasījām ārā un stabiņu nostiprinājām tā, kā tam jābūt.

Pašvaldības īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts “Dzirkstelei” saka – celiņa tīrīšanas beigās pašvaldības darbinieki vienmēr sakārto ierobežojošos elementus tā, kā tam jābūt. Tātad, visticamāk, stabiņu ir izkustinājis kāds cits un visu pametis nesakārtotu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Braukā tie paši, kas to dara visu laiku. Ar saviem sniega “močiem” un kvadricikliem. Pāris reizes ir braukuši vēlu vakarā ap kādiem 23.00 un pa dienu arī, protams,” raksta kāds “Dzirksteles” portāla lietotājs, aicinot pašvaldības policiju rīkoties.

Jau vēstīts, ka Emzes parkā tiek realizēts projekti: “Biotopu apsaimniekošanas pasākumu ieviešana Emzes parkā” 1. un 2.kārta; “Tūrisma infrastruktūras uzlabošana Emzes parkā”. Pagājušajā un šajā gadā projektu gaitā veikto pasākumu kopējās izmaksas ir 106 864,47 eiro, no tām Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējums ir 73 875 eiro, bet 32 989,71 – Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējums.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.