Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprina Gulbenes novada pašvaldības darba reglamentu

Turpmāk darbs Gulbenes novada pašvaldībā noritēs pēc reglamenta. Paredzams, ka tas disciplinēs deputātus un palīdzēs veidot lietišķu saskarsmi, mazāk ļaujot vaļu emocijām. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada deputāti bez diskusijām nobalsoja par jaunu dokumentu – pašvaldības darba reglamentu. Nepieciešamību pēc reglamenta nosaka Pašvaldību likums, kurš spēkā ir jau gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības darba reglaments, par kuru deputāti nobalsoja novada domes 30.novembra sēdē, stāsies spēkā ar 1.janvāri.

Jaunais dokuments ienes skaidrību vairākos jautājumos. Piemēram, ka deputāts domes un komiteju sēdēs būs tiesīgs piedalīties arī attālināti ar tiešsaistes videokonferences sarunu rīka palīdzību, varēs elektroniski balsot tiešsaistē, pirms tam reģistrējoties dalībai sēdē. Taču deputātam par piedalīšanos sēdē attālināti būs jāpaziņo domes priekšsēdētājam vismaz 30 minūtes pirms sēdes sākuma, norādot iemeslu.

Tāpat kā līdz šim domes un komiteju sēdēs tiks veikts to audiovizuālais ieraksts, kuru vienlaikus pārraidīs publiskā vidē tiešsaistē tīmekļvietnē “Youtube”. Netiks pārraidīti sēžu slēgtajā daļā skatāmie jautājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par katru domes sēdē izskatāmo jautājumu pēc ziņojuma deputātiem būs tiesības uzdot ziņotājam jautājumus.

Katrs deputāts domes sēdē varēs uzstāties debatēs ne ilgāk par trim minūtēm. Debatēs par attiecīgo lēmuma projektu deputāts varēs uzstāties ne vairāk par divām reizēm. Ja deputāts, uzstājoties debatēs, neievēros domes sēdes kārtību, domes sēdes vadītājs drīkstēs pārtraukt viņa uzstāšanos debatēs un turpmāk, apspriežot konkrēto lēmuma projektu, deputātam vairs netiks dots vārds.

Runāt domes sēdē būs atļauts tikai tad, kad vārdu ir devis sēdes vadītājs. Domes sēdes dalībniekiem nebūs tiesību piedalīties debatēs, ja sēdes vadītājs nedod vārdu. Nebūs ļauts jebkādā veidā traucēt sēdes gaitu. Ja domes sēdes kārtību atkārtoti neievēro deputāts, minēto faktu fiksē protokolā. Ja domes sēdes kārtību atkārtoti neievēro citas personas, domes sēdes vadītājam ir tiesības izraidīt šīs personas no sēdes norises telpas vai noslēgt pieeju tiešsaistes videokonferencei, ja sēde notiek attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Debates domes sēdē varēs pārtraukt, ja par to nobalso ne mazāk kā divas trešdaļas klātesošo deputātu.

Visi priekšlikumi labojumiem vai grozījumiem domes lēmuma projektā deputātiem būs jāiesniedz rakstveidā dokumentu vadības elektroniskajā sistēmā līdz balsošanas sākumam. Tomēr domes sēdes vadītājs varēs izlemt par mutisku priekšlikumu izskatīšanu un balsošanu par tiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Šaubos, ka viņi saprot, ka dzīvo uz uzņēmèju iemaksātajiem nodokļiem.Nav uzņèmēju – nav valsts un pašvaldību uzpūsto ,nevajadzīgo liekēžu.

    12
  2. |Sveicu Intaru! Tā pārējie izdomāja kā cīnīties ar jautājumiem kurus negrib ne dzirdēt ne arī risināt. Tādus nu esam ievēlējuši.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.