Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar 1.janvāri plāno slēgt Staru pirti

Staru pirts. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Paredzams, ka ar 1.janvāri pārtrauks maksas pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem Daukstu pagasta Staros esošā pirts, kura pieder pašvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusija par to notika Gulbenes novada domes 23.novembra finanšu komitejas sēdē. Balsojot par lēmumprojekta apstiprināšanu novada domes 30.novembra sēdē, “par” bija trīs deputāti, “pret” viens un atturējās divi deputāti. Viens deputāts, kurš ir šīs komitejas loceklis, nepiedalījās sēdē. Tomēr, neņemot vērā viedokļu dažādību, novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis paziņoja, ka izmantos savas tiesības un virzīs jautājumu apstiprināšanai domes sēdē.

Pārtraukt Staru pirts darbību ir rosinājusi pašvaldības Finanšu nodaļa. Arguments ir efektivizēt 2024.gada pašvaldības budžeta līdzekļu izlietojumu – teikts publiskotajā lēmumprojektā.

“Finansiālas iespējas pirts ēkas sakārtošanai pagaidām neredzam,” teica A.Caunītis.
Deputāts Intars Liepiņš gan iebilda, ka Staru pirts nav jāvērtē kā “biznesa projekts”. Viņš šā pakalpojuma sniegšanā iedzīvotājiem saskata sabiedrības veselības veicināšanu, kas atbilst vienai no pašvaldības funkcijām. “Ja mēs, deputāti, pirtī ejam taisīt politiku, tad citi cilvēki tur vienkārši atpūšas un relaksējas,” teica I.Liepiņš. Viņš apelēja pie tā, ka vietējo iedzīvotāju iniciatīva ir saglabāt Staru pirti. Pēc deputāta domām, to nedrīkst ignorēt. I.Liepiņa viedoklim pievienojās deputāts Normunds Audzišs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Beidzam to Staru pirts epopeju,” aicināja deputāte Guna Pūcīte. Viņas ieteikums tiem, kuri tik ļoti vēlas šo pirti, dibināt biedrību un pašiem pārņemt ēku no pašvaldības bezatlīdzības lietošanā, apsaimniekot un nodrošināt pakalpojuma tālāko pieejamību.

Daukstu pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks teica – pašvaldībai paaugstinot Staru pirts pakalpojuma cenas ar 1.jūliju, apmeklējumu skaits kritās vidēji mēnesī par 20 apmeklējumiem. Staru pirts gada budžets no pašvaldības budžeta ir 10 068 eiro. Līdz 23.novembrim pirts ieņēmumi bija 3500 eiro – informēja U.Doņuks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.