Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar 1.janvāri Gulbenes novadā vairāk maksāsim par atkritumiem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

2024.gads nāk ar izmaiņām komunālo maksājumu tarifos. Pirmie jaunumi ir par to, ka dārgāka kļūs nešķiroto atkritumu apsaimniekošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa Gulbenes novadā ar 1.janvāri ir 24,59 eiro par atkritumu vienu kubikmetru bez PVN (ar PVN – 29,75 eiro). Iepriekš šī maksa bija 23,75 eiro par nešķiroto atkritumu vienu kubikmetru bez PVN.

Par tarifa palielinājumu savus klientus SIA “Pilsētvides serviss” informējusi elektroniskajā saziņā. Vēstuli ir parakstījuši divi šā uzņēmuma valdes locekļi – Agris Markss un Armands Strods.

Ir arī izskaidrots, ar ko saistīts tarifa palielinājums. Saeima ir apstiprinājusi grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu ar 1.janvāri. Tāpēc Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome 11.decembrī apstiprināja SIA “AP Kaudzītes” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifa palielināšanu. Par tonnu apglabāto sadzīves atkritumu noteiktā dabas resursu nodokļa likme no 1.janvāra līdz 2024. gada 31.decembrim ir 110 eiro par tonnu (iepriekš 95 eiro par tonnu), bet sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs – 108,48 eiro par tonnu (iepriekš 101,46 eiro par tonnu).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to ir palielinājusies arī nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa, kas saistoša klientiem.

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (15)

 1. Bet ja es skiroju godīgi un tajā kopējā miskastē praktiski izmetu kādu 1 -2 maksimas lieluma maisiņus pa menesi jāmaksā tāds kosmoss .kur loģika un taisnīgums??????????

  12
 2. saistošie noteikumi par atkritumiem paredz minimālo pieļaujamo sadzīves musuru izvešanu -ražo vai neražo tos

 3. Atkritumu ražošanā minimālā izstrāde.
  🤣

 4. Zenta. Jūs šķirojat, bet jūsu kaimiņi met lielgabarīta atkritumus aiz miskastem

  4
  1
 5. Hari, neviens manā miskastē neko nemet, jo dzīvoju privātmājā un konteiners atrodas aiz sētas… man mēnesī mazā miskaste nepiepildās, bet tāpat reizi mēnesī jāizved un jāmaksā kā par pilnu. To nosaka minimālās normas…

  5
  1
 6. Privātmājā var slēgt līgumu vienu reizi trīs mēnešos. Nav obligāti katru mēnesi.

 7. Un ja kāds dzīvo ‘zaļi’ un nenodarbojas ar atkritumu ražošanu? Vai jāiet zagt kaimiņa atkritumi?

  5
  1
 8. Bij tak labi ar “Albu” kad vajadzēja tad izstūmi tagad tik dzīvi sarežģī.

  5
  2
 9. Ik pa laikam tikai atnāk ziņa e-pastā ka paceļas cena. 🤦‍♀️

 10. Ieviest vajag vēl gājēju nodokli ka ejam pa miesta ielām mož????? Ja liekat ta bliežat visam ko ta jūs tā kautrējaties. Jums jau kauna nav.

 11. Kā lai es privātā māja, kas neatrodas 1. Maija ielā vai tās tuvumā, šķiroju atkritumus? Vai tad man ir piedāvāta kāda izvēle? Izdaliet privātmājām maisus- vienā krāsā papīram, citā krāsā metālam, plastmasai un kastes- stiklam, un tad runājiet par šķirošanu vai nešķirošanu.

 12. Mēs, kas pa Ievu gravas galu, laikam vispār neesam cilvēki, jo mums taču neko nevajag. Cilvēki dzīvo tikai Rīgas ielā un varbūt vēl Skolas ielas masīvā. Bet mums nevajag ne autobusu, ne vēstuļkasti, ne veikalu, ne atkritumu šķirošanas iespēju- nu neko mums nevajag!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.