Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar šodienu Gulbenē pie pašvaldības ēkas plīvo arī Ukrainas valsts karogs

Ukrainas Nacionālās vienotības dienā, 16.februārī, Gulbenē un citur Latvijā pie pašvaldību ēkām plīvo šīs draugu valsts karogs. Tā kā 16.februārī ir arī Lietuvas Neatkarības diena, arī šīs valsts karogs šodien ir uzvilkts mastā Gulbenē. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ukrainas izsludinātajā Nacionālās vienotības dienā 16.februārī arī Gulbenē pie novada domes ēkas mastā ir pacelts šīs valsts karogs. Tā rīkoties ir aicinājusi Latvijas Pašvaldību savienība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pirmā ir atsaukusies Rīga, tai sekoja citi. Ukrainas valsts karogs mastā pie Gulbenes novada pašvaldības ēkas stāvēs vismaz nedēļu,” “Dzirkstelei” teica domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Viņš piebilda, ka Gulbenē mastā 16.februārī ir pacelts arī Lietuvas valsts karogs sakarā ar tās Neatkarības dienu. 17.februārī tas tiks nomainīts pret Eiropas Savienības karogu.

A.Caunītis par atbalstu Ukrainai teica: “Šajās satraukuma pilnajās dienās, kad daudzi citu valstu piederīgie brauc projām no Ukrainas, grūti iztēloties, kā palicēji tur dzīvo militāro draudu gaidās. Tādā brīdī droši vien visas citas ikdienišķās lietas kļūst nenozīmīgas. Karš – tas ir globāli nopietni. Briesmīgi. Mēs varam tikai iekšēji lūgties… Gribas cerēt, ka vismaz olimpisko spēļu laikā karadarbība nenotiks. Lai gan, atceroties 2014.gadu, toreiz dažas dienas pēc Soču olimpiskajām spēlēm Krimā uzradās “zaļie cilvēciņi”, un nepagāja ne mēnesis, kad pussala jau oficiāli bija Krievijas sastāvdaļa. Ceru, ka tas, kas notiek pašlaik, ir tikai iebiedēšana un draudi nerealizēsies.”

A.Caunītis piebilda, ka Gulbenes novadā jau vairākās paaudzēs dzīvo arī ukraiņu tautības pārstāvji. Turklāt šobrīd Galgauskas bijušās pamatskolas ēkā mitinās viesstrādnieki, daudzi no kuriem ir ukraiņi. “Strādīgi cilvēki,” teica A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašsaziņas līdzekļos ir vēstīts, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzrunājot savu tautu, ir norādīja, ka Krievija izvērš savu agresiju visās frontēs – pulcējusi lielu karaspēku pie Ukrainas robežas, diplomātiskajā frontē mēģina atņemt tiesības brīvi izvēlēties savu politisko virzienu, enerģētikā ierobežot energoresursu piegādēs un informācijas laukā mēģinot sēt paniku. “Mums saka, ka 16.februāris būs iebrukuma diena. Mēs to pasludināsim par Nacionālās vienotības dienu. Attiecīgais dekrēts jau ir parakstīts. Mēs izkārsim valsts karogus, uzvilksim dzelteni zilas lentītes un parādīsim savu vienotību visai pasaulei,” akcentēja V.Zelenskis. Prezidents norādīja, ka Ukraina apzinās Krievijas iespējas, taču uzsvēra, ka arī ukraiņiem ir, ko likt pretī. Vienlaikus Zelenskis uzsvēra, ka Ukraina vēlas mieru, kas tiktu sasniegts sarunu ceļā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (15)

 1. Kautkas traks.Kam tas karogs te.Āksti.Nu kā cilvēki nesaprot,ka Amerika speciāl šo visu dara.Kautkur aiz okeāna,kautkāda Amerika diktē kautko.

  21
  22
 2. Kautkas, kautkur, kautkāda, kautko! Sen jau kā no …

  9
  4
 3. Ak, dievs, atpestī mūs no šādām “Gulbenietēm”!

  22
  9
 4. Nepietiek ar cirku domes sēdēs? Caunīts mēģina būt aktieris valsts mērogā!
  Par novada cilvēku labklājību būtu domājis, nevis grābstījies gar svešu valstu karogiem.

  21
  10
 5. ASV kongress visus padomju gadus savā ēkā, karogu parādē turēja mūsu sarkanbaltsarkano. Ticēja pat tad kad mēs paši reti kurš ticējām. Tagad mūsu kārta izrādīt atbalstu. Ukraiņu karogs ir pie visām Latvijas domēm, starp citu.

  24
  10
 6. Piekrītu Jankam.īsts cirks.Tieši tā,svešu valstu karogs.

  11
  9
 7. .Kāds karš?Neviens netaisās uzbrukt tai Ukrainai ar savu ākstu prezidentu.

  13
  10
 8. Pašiem zoputātveidīgajiem liekuļiem neriebjas, viens otru gatavi pārdot, nodot , noskaust , lai tikai savējiem netiek, bet šeit zīmējas ar valstīm svētiem simboliem.

  11
 9. Var likt mācīties bērniem skolas ka otro svešvalodu😂😂😂Kur nu vēl dziļāk ielīdis …
  Kur Jūs … bažaties?Risiniet savas problēmas.

  10
  2
 10. Janka, ko uztraucies, tak drīz Kāposts nāks atpakaļ, tad tik būs attīstība! Jau piedzīvojām milzīgu attīstību Kāposta vadībā, nevar vien attapties.

  13
  3
 11. butu labak par celiem padomajusi,ne jau par ukrainem … bars.

  8
  3
 12. Krītošais nerv, nevajag sasapņoties – nekāds Kāposts atpakaļ netiks.
  Bet Anduks arī sāk “zaudēt ožu”! Lai sāk domāt kur ņems tūkstošus ko profukal uz Līgo ceļa. Un pietiek koķetēt ar “aizgājējiem”.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.