Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenē pieprasījums pēc Covid-19 testiem palielinās, rezultātu gaidīšanas laiks ir ilgāks

Foto: Gatis Bogdanovs.

Saistībā ar straujo saslimstības pieaugumu ar Covid-19 arī pieprasījums pēc testiem palielinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “E.Gulbja laboratorija” projektu vadītāja Džineta Dimante “Dzirkstelei” stāsta, ka daudzviet pieraksts uz testa veikšanu iztriepē no kakla un aizdegunes ir pieejams tikai pēc četrām līdz piecām dienām, taču pašlaik Gulbenes E.Gulbja laboratorijas filiālē pierakstīties var pat uz nākamo dienu. “Pieaugot pieprasījumam, iespēju robežās cenšamies pagarināt Covid-19 testu pieņemšanas laikus. Gulbenes filiālē pēdējās nedēļas laikā ir paņemtas vidēji 47 Covid-19 testu iztriepes,” stāsta D.Dimante.

Viņa vērš uzmanību uz to, ka pacientiem un ārstiem būtu jāizvērtē, vai tiešām vienmēr ir nepieciešams tests iztriepē. “Daudz plašāku testēšanu ir iespējams nodrošināt ar siekalu testiem, kam pieraksts nav nepieciešams. Īpašu uzmanību vēršam visiem izglītības resorā strādājošajiem un audzēkņiem, ka testēšana notiek ar siekalu paraugiem bez iepriekšēja pieraksta. Nākamnedēļ situāciju atvieglos jaunie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kad skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem vairs nevajadzēs testa rezultātu vai ārsta izziņu, lai atgrieztos skolā pēc mājas karantīnas vai izolācijas,” stāsta D.Dimante.

Viņa stāsta, ka visiem pacientiem ir jārēķinās, ka lielā pozitīvo testu īpatsvara dēļ rezultātu gaidīšanas laiks ievērojami pieaug un var sasniegt arī 48 stundas, it īpaši, ja paraugus ved no reģioniem. “Katru pozitīvo paraugu laboratorijā pārbauda atkārtoti, lai izvairītos no viltus pozitīviem rezultātiem. Tāpēc arī darba apjoms laborantiem ārkārtīgi pieaug, kad pozitīvo rezultātu īpatsvars palielinās. Atvainojamies visiem, kam nākas gaidīt rezultātus ilgāk nekā ierasts, taču šobrīd apstākļi ir tādi, ka, strādājot ar maksimālo jaudu, rezultātu gaidīšanas laiks palielinās. Tāpēc aicinām visus tos, kam testu vajadzība ir zināma jau iepriekš, pierakstīties ļoti savlaicīgi un rēķināties ar izpildes laiku 48 stundas,” saka D.Dimante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Centrālā laboratorija” savu atbildi “Dzirkstelei” sniegs nedaudz vēlāk.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.