Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novadā ir uzsāts darbs pie dalīti savākto bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izstrādes

Ilustrācija: “Navkurmest.lv”.

No 2024.gada bioloģisko atkritumu šķirošana Latvijā būs obligāta. Papildus jau esošajiem atkritumu konteineriem būs pieejams vēl viens – brūnais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Pilsētvides serviss” “Dzirksteli” informē, ka atbilstoši pašvaldības un normatīvo aktu prasībām uzņēmums ir uzsācis darbu pie dalīti savākto bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izstrādes un ieviešanas Gulbenes novada teritorijai. Par pakalpojuma saņemšanas kārtību un izmaksām klienti tiks informēti, tiklīdz pakalpojums būs saskaņots ar Gulbenes novada pašvaldību.

Arī tagad atkritumi tiek šķiroti, piemēram, stikls, papīrs, plastmasa. Nākamgad šiem atkritumu veidiem piepulcēsies arī bioloģiskie atkritumi, kas rodas, piemēram, pēc ēdiena gatavošanas, darbošanās dārzā vai beidzoties ēdiena derīguma termiņam.

Gatavojoties pārmaiņām, izveidota īpaša mājaslapa internetā “Navkurmest.lv”, kur ikviens iedzīvotājs var pieprasīt brūnā konteinera izvietošanu savā adresē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Laba ziņa!!! Pilsetvides serviss, lūdzu atgādiniet kurās atdesēs, ir šķirošanas konteineri, dažiem ievugravas iedzīvotājiem tas noderēs. Citādies ir apnicis, ka plastmasu kurina katru otro dienu!!!!

    2
    0
  2. Par pakalpojuma saņemšanas kārtību un izmaksām klienti tiks informēti…tātad piespiedu kārtā par maksu. …par plastmasas un kartona šķirošanu nav taču jāmaksā… Tagad skaidrs kāpēc pilsēta vairs nesavāc bioloģiskos atkritumus, lai peļņa tiek pilsētvides servisam….Ilgi nebija jāgaida visās tās ambrāžas ar bio atkritumu neizvešanu patieso cēloņu sakne.

  3. Kur palika šķiroto atkritumu konteineri pie Velēnas kapiem? Tad nav jābrīnās ka cilvēki nešķiro. Es nevaru plastmasas atkritumus aiznest uz muguras ,uz Lizumu. Pilnīgi negribot jāliek kopā. Kas ir sakāms uzņēmumam? Un kāpēc pie plastmasām nevar likt tīri izmazgātus krējuma,jogurta trauciņus? Saprotu,eļļas pudeli nemazgāšu, bet daudz ko var izmazgāt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.