Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novada izglītības iestāžu darbinieki gatavi pieprasīt valdības demisiju

Foto: no privātā arhīva.

Šonedēļ arī Gulbenes novada izglītības iestāžu darbinieki piedalījās trīs dienu streikā, kuru organizēja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA). “Dzirkstele” jau rakstīja, ka streikam bija pieteikušies 153 novada pedagogi. 27.aprīlī izglītības darbinieki ir atsāka darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Sandra Aņisimova “Dzirkstelei” stāsta – arī Gulbenes novada izglītības darbinieki iestājas par Krišjāņa Kariņa valdības atkāpšanos, ja netiks pildītas streika prasības.

Jāatgādina, ka streiks bija paredzēts trīs dienas – no pirmdienas līdz trešdienai. Arī Gulbenes novada vairāku izglītības iestāžu darbinieki streikoja, neejot uz darbu, bet pirmdien devās uz Rīgu, lai piedalītos protesta gājienā, kurā pavisam apvienojās vairāk nekā 8000 cilvēku.

“No Gulbenes novada mēs braucām uz Rīgu divos autobusos. Daži mūsējie mums pievienojās Rīgā,” stāsta S.Aņisimova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņas vērojums – kad pirmie gājiena dalībnieki bija Doma laukumā, pēdējie bija vēl pie Brīvības pieminekļa, tā ka gājiens bijis iespaidīgs.

Gājiena noslēgumā notikusi sapulce Doma laukumā. Klātesošos no skatuves uzrunāja LIZDA vadība, kolēģi no Lietuvas un Igaunijas, arī vairāku sabiedrisko organizāciju līderi, zinātnieku pārstāvji, augstskolu vadība, rektoru pārstāvji, tāpat arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadība. Tā kā gājienā pedagogiem bija pievienojušies arī mediķi, klātesošos sveica arī ārstu biedrības vadība, neatliekamās palīdzības dienesta pārstāvji, jauno mediķu organizācija, ģimenes ārstu līderi. Sapulcē bija ieradies arī Ministru prezidents K.Kariņš, izglītības ministre Anda Čakša, vēl citi ministri un Saeimas komisiju vadītāji.

Uz jautājumu, kā vērtē A.Čakšas publiskoto izteikumu, ka šis streiks nav likumīgs, S.Aņisimova atbildēja: “Streiks bija iepriekš pieteikts. Viss bija saskaņots ar Valsts policiju. Un ko tad A.Čakša pati bija atnākusi uz mūsu gājienu galu galā? Viņa stāvēja tribīnēs. Turklāt K.Kariņam arī publiski 24.aprīlī tika dots vārds, vaicājot, ko var mums visiem apsolīt. Viņš sacīja, ka uzaicina LIZDA vadību todien pat pie sevis uz tikšanos. Otra tikšanās bija vēl nākamajā dienā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sapulces laikā tika uzsākta zibakcija, kuras laikā ikviens klātesošais tika aicināts nodot savu balsi par iniciatīvu mainīt Ministru kabineta iekārtas likumu un paredzēt valdības atkāpšanos, ja netiek izpildītas streika vienošanās. Dažu stundu laikā ieceri jau bija parakstījuši gandrīz 3000 cilvēku. Parakstīties joprojām ir iespējams vietnē “Manabalss.lv”. Šīs akcijas iniciatore ir LIZDA. Ja tiks savākti 10 000 parakstu, priekšlikumu varēs iesniegt izskatīšanai Saeimā.

25.aprīļa vakarā LIZDA organizēja padomes attālināto sanāksmi, kopā pulcinot visu šīs arodbiedrības novadu priekšsēdētājus.

S.Aņisimova uzsver – pedagogi nebūs mierā, kamēr netiks izpildītas visas prasības, sākot no darba samaksas par pirmsskolas posmu un beidzot līdz pat augstākās izglītības darba samaksai. Esot dažādi varianti, kā turpināt cīņu, ja neizdosies panākt vienošanos. Tika izskatīti priekšlikumi no streika turpināšanas līdz par K.Kariņa valdības demisijas prasībai. Izglītības darbinieki palikuši pie pēdējā varianta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Pilnīga patvaļa- streiks. Nekur nepiesakās,ka grib streikot, bet tikai paliek mājā trīs dienas. Brīdina vecākus,ka mēs streikojam un viss. Pēc tam citiem lielās– padarījām visus dārza darbus,palika tikai iestādīt kartupeļus. Nu zini,tādu necieņu pret kolēģiem! Nez kā skatās acīs? Tāpēc šodien nedzer kopā kafiju! Tusē pa savu klasi. Citi kā muļķi strādā. Un ko mēs varam gaidīt no tāda skolotāja? Būtu Dievam pateikušies,ka ir darbs!!! Nav brīnums ka skolā ir mīļie skolotāji un nemīļie…..

  27
  14
 2. Jūs gan vienmēr esat labi informēta kur kurš Gulbenes iedzīvotājs ir un ko dara! Varbūt sākat nodarboties ar savu dzīvi nevis sekojat līdzi citu dzīvēm?! Mani bērni labi saprot kāpēc šis streiks bija vajadzīgs un pilnība to atbalsta! Žēl ka bērni saprot,bet pieauguši cilvēki nē! Tas laikam tapēc ka bērni nav pieraduši visus tik noriet, bet pieauguši nelaimīgi cilvēki tik meklē kam ko pārmest utt….!

  24
  22
 3. Nomierinies. Bērni saprot!!! Kā tad!
  Ja bērni varētu teikt ko domā.
  Gulbenes skolā pret bērniem izturās tā,ka bērnam ir jādzer nomierinošās tabletes,lai varētu pārdzīvot to visu.
  Nezinu,kad kāds sāks publiski runāt par mūsu vienīgo novada vidusskolu.
  Kad parunāju ar bērniem,briesmu lietas var dzirdēt.

  25
  17
 4. Kāpēc nezinu? Pati skolā strādāju. Neviens nepiedāvāja piedalīties streikā. Kaut gan esmu arodbiedrībā. Tāpēc,ka kolektīvs bija nospriedis,ka nepiedalīsies un nemaz neaģitēja. Tikai kāda baltā avs bija pārdomājusi. Un nenāca darbā. Bet citi strādāja. Izklausās,ka citi strādājošie Jums nav cilvēki. Viņiem nevajag dzīvot , bet izdzīvot. No tāda skolotāja tikai dzirdam žēlošanos par it visu.

  11
  6
 5. Kad parunāju ar bērniem,briesmu lietas var dzirdēt,un es ticu ko viņš saka.
  Vēlos ātrāk savu bernu no šis skolas izņemt.
  Vairs pašai nervi netur.
  Aizbrauca uz Rīgu ,patusējā tur,apstaigāja pa Vecrīgu,malaci,jāmāk sevi pasniegt,līdz riebumam jūs skolotājas jau apnikat visiem vecākiem.

  17
  19
 6. Paskaidrojat man ļoti interesē kapēc ir bērni kam nav pretenziju ne pret skolotājiem ne pret klasesbiedriem? Maniem bērniem šī skola patīk,ir daži priekšmeti kas viņiem īsti neiet,bet tas tiek risināts, bet kopumā viss ir kārtībā! Kapēc ir bērni kam skolā viss ir kārtībā un ir bērni kam skolā iet nevisai? Varbūt vaina ģimenē tomēr!!! Es cienu visu nozaru pārstāvjus un neinteresējos ko apkārtējie dara vai nedara,varbūt tieši tapēc arī mani bērni ciena citus, nodarbojas ar savām lietām un viņiem nemaz neienāk prātā ar kādu konfliktēt vai bāzt degunu citu darīšanās… Kā arī uzvedība kādai jābūt skolā ir stingri noteikta ģimenē,jo gribu lai manam bērnam skolā māca priekšmetus, nevis tērē laiku tiekot ar viņa uzvedību galā!

  31
  8
 7. 100% učilkas (ne skolotājas) komentārs! Lišķīgs, pārgudrs, citus nosodošs.
  Un tā kā mēs jums maksājam algu, tad mēs vērtēsim un “bāzīsim savus degunus”.

  17
  20
 8. 😃😃😃 Piedodiet žēl Jūs apbēdināt bet neesmu skolotāja! Tagad tikai sevi cienoši cilvēki visi skaitās ka ir skolotāji,vai tikai skolotāji māk korekti rakstīt utt? Paldies dievam sabiedrībā ir daudz normālu sevi cienošu cilvēku, kas novērtē dzīvi. Par algām nu sorry vispār pat neskaidrošu ja Jūs pieaudzis vīrietis nesaprotat neko no nodokļu sistēmas valstī utt! Nu bāz tak cik gribi kam tas interesē, tā tik cilvēks kam nav savas dzīves var bāzt degunu citu dzīvēs! Paldies dievam nevienu gan tas ne interesē ne skar!!! Viesiem Jūs esat tukša vieta! Tā vien liekās ka tieši tapēc Jūs te komentāros vienkārši uzmanību no citiem cenšaties sakasīt 😃😃😃

  19
  4
 9. Man liekas, ka ne algās ir problēma. Skolotāji saņem normāli, īpaši jau te pie mums laukos , ja skatās uz kopējā fona. Problēma ir tā, ka mūsdienās jau skolotājs tiešā kontaktà ar bērnu ir ļoti maz, jo lielāko laiku no skolotāja darba aizņem nenormālā birokrātija, visu integrējamo iekļaušana un parasto izlaideņu audzināšana , kā arī pati jaunā kompetenču izglītība.Un no tā skolotāji nogurst.Ja visu šo atmestu, iespējams, ka skolā strādāt gribētāju būtu vairāk.

  30
  2
 10. Ja domāju,ka skolotāji ar labu izglītību izprot valsts stāvoklī.Bet,kā redzams maza saprašana.Viniem vajag algas,bet 30 gadus neko nevajadzēja.Tikai māk graut bērna izglītību un palīdzēt arodbiedrības kundzei uzspodrinat spalvas.Lidz streiku 2diena pati sapinas savos melos.Skolotaju prioritāte ir bērnu izglītība un cieņa pret bērnu.Nevis streiks.Itseviski,kad bērniem ir eksāmeni.Ta jau daudzi skolotāji nemāk kvalitatīvi pasniegt mācības.

  16
  11
 11. Šeit ir bezjēdzīgi kaut ko mainīt, attīstīt un t.t.. kungi no valsts aparātā ir spējigi rūpēties tikai par sevi, izmantojot savu amatu ļaunprātīgi pret savu tautu.. savu algu celšanu, sevišķi īpašie personāži.. apzināti nodarbojas ar cūcībām, viņi ne cenšas attīstīt LV ka tādu valsts, pēc tā var spriest kāds ir tagad cilvēku dzīves līmenis…

 12. Paskatieties pie skolām ar kādiem auto pārvietojas mūsu visnabadzīgākie un apdalītākie profesionāļi.Kauns.Bet nu droši vien viss notiek ar kaujas saucieniem uz lūpām.Kā saka,Vairums sirdi nemāc.

  6
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.